ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.11.2010
    ÎNSCRIS: 08.03.10
    JUL-2010
    2 AD. + 2 COPII -- v: 8, 10 ani

Mie mi-a placut

Am gasit multe impresii frumoase in care am regasit propriile pareri asa ca nu am mai simtit nevoia sa scriu si eu.

A aparut cineva foarte critic.

RESPECT OPINIA!

Parerea mea:

Partea de hotel din apropierea cladirii centrale este intr-adevar varstnica. Descrierea de "vopsea comunista" este si ea valabila. Eu am avut ocazia sa vad cum e in ambele tipuri de camere: cele vechi si cele noi. In cele vechi sunt cazati familistii pentru ca dispun de 4 paturi pozitionate pe doua niveluri.

Baietii mei nu s-au simtit pedepsiti ci chiar s-au distrat ("Asta e partea voastra de camera, iar cealalta este a noastra. ").

Am cerut si am primit o alta camera pentru ca sotia mea era in convalescenta dupa o ruptura de menisc si folosea carja. Asa stand lucrurile, am dormit doar o noapte in camera "comunista" dupa care ne-a fost oferit a o alta camera, tip "superior", fara a primi si serviciile oferite celor ce rezerva acest tip de camera (mai scumpa).

Diferenta este evidenta.

Trebuie sa mentionez ca sotia mea vorbeste bine franceza si ea a fost cea care a "primit" camera. Din cate stiu, exista camere familiale care nu sunt impartite pe doua niveluri, dar noi am primit acea camera superioara (in cladirile de la coada complexului, la moara).

Cei ce stau in apropierea cladirii receptiei au avantajul ca au aproape restaurantul unde iau masa cei mai multi dintre oaspeti (cei ce platesc camera superioara iau masa la Artemis - noi nu am avut acest drept, bratarile sunt diferite) si sunt aproape de barurile de la receptie (de pe terasa si cel acoperit de sub terasa) care sunt deschise tot timpul. In jumatatea noua a complexului barurile nu sunt deschise seara decat la evenimente speciale (baia de spuma).

Mie mi-a placut faptul ca am regasit ospitalitatea traditionala turceasca pe care nu o poti gasi la hotelurile noi. Chestie subiectiva.

Masa este superioara altor hoteluri la care am mai fost in zona (Grand Blue Sky si Sealight Resort, ambele de 5* sau Pigale Beach Hotel de 3*+)

... Si este un hotel de 4*.

Mancarea este indestulatoare si datorita... francezilor care, dupa cum se stie, mananca cumpatat si din toate. Asa stand lucrurile, nu se bate lumea pe friptane.

Nu am gasit palje mai mari la celelalte doua hoteluri de 5* la care am fost. Sunt doua plaje asa ca, daca nu ai loc pe plaja cea mai aglomerata, poti merge la cealalta, mai linistita, unde sigur vei gasi loc si... liniste.

Propun sa nu vorbim de francezi, romani, rusi, englezi etc.

Hai sa vorbim despre oameni. Strainii se uita la noi de sus tocmai pentru ca ne trateaza ca pe o masa nu ca pe indivizi. Sa nu facem si noi aceeasi greseala.

Eu m-am simtit foarte bine ca roman la Paloma. Am avut numai co-nationali de 5*. Nici o clipa nu mi-a fost rusine cu ei.

Deoarece hotelul este foarte intins ca suprafata si PLIN de verdeata nu te simti in aglomeratie. Toboganele sunt multe si au un program bine stabilit pe care nu am observat sa nu il respecte. Toboganele nu sunt banale. Eu si baietii mei ne-am distrat de minune.

Pentru mine, sejurul de la Paloma a fost cel mai placut de cand imi petrec vacantele in Turcia (4 ani). Nu a fost un sejur perfect. Dar, per total, aceasta este impresia cu care am ramas.

Trimis de magamuru* in 29.11.10 20:34:51
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi: Pigale Beach Hotel 3*+, Grand Blue Sky 5*, SeaLight Resort 5*

VIZUALIZĂRI: 2410 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (magamuru*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Aceasta este harta hotelului.

anadragusin
    [30.11.10 02:19:41]

Un review util cu multe amanunte. Fiecare parere este binevenita pe site. Cat a costat concediul vostru?

cosminap
    [30.11.10 09:07:36]

Si pe mine m-ar tenta Paloma pt iulie 2011. Poti sa ne spui si pretul?

magamuru*AUTOR REVIEW
    [04.01.11 14:39:16]

Imi cer scuze ca am intarziat cu raspunsul.

Am facut rezervarea pe un site de afara deoarece:

1. In Romania nu am gasit decat foarte greu o agentie care sa faca rezervari pt. acest hotel - am tras eu concluzia ca trebuie sa fie a zecea "mana", asa ca m-am abtinut.

2. Am gasit cel mai bun pret.

Suflu in iaurt si nu trec aici numele site-ului (desi nu este romanesc, este britanic). Dau relatii pe PM.

Pretul a fost de 1516 GBP pentru:

- Familiy Room Garden View

- 2 adulti si 2 copii

- 13 nopti

- iunie-iulie 2010

nicol popescu
    [22.01.11 21:22:35]

buna!

doresc sa aflu cateva informatii pe care nu le pot gasi nicaieri. La unele agentii acest club apare cu ultra all inclusive si cu all inclusive... deci cum este? camerele din corpul central sunt mai bune sau cele din anexa ptr o familie cu un copil de 12 ani? exista mancare la snack bar? pizza, hamburger... etc? inghetata a-ti mancat?

magamuru*AUTOR REVIEW
    [28.03.11 22:59:40]

Scuze ca raspund atat de tarziu!

1. Ultra AI se gaseste numai la 5*. Teoretic. Pentru ca la Paloma serviciul este UAI, cu exceptia bauturilor alcoolice straine. (Recomand cognacul Napoleon, la 1 litru, cumparat din granita.)

2. Prin corpul central am trecut ca sa scurtam drumul spre masa (Urcam cu liftul, apoi pe hol pana in capat si ieseam in usa restaurantului). Nu mi-a placut atmosfera (batranicios si neaerisit). Dupa nas, nu l-as recomanda.

3. E si snack... Dar mai sunt: gogosi calde servite alaturi de halva, placinte turcesti din aluat nedospit, prajiturele de la micul-dejun tarziu (merg grozav la cafea), placintelel servite intre intre masa de pranz si cina.

4. Inghetata am mancat la desert, la masa de pranz, simpla (adica numai inghetata) sau cu pepene galben sau piersici bine coapte (mai vrei snack si hamburger? ! ?). Posibil sa se serveasca si intre mese, dar nu am aflat unde.

adighh
    [26.08.11 14:39:55]

Buna ziua, vreau si eu pe privat detalii despre agentie. Suna foarte bine ce spuneti despre acest hotel, dar am inteles ca se epuizeaza f repede locurile si as dori sa rezerv la inceputul anului viitor sa fiu sigura

adighh
    [29.08.11 15:53:54]

Buna ziua,

imi cer scuze, dar gmail mi-a blocat accesul la contul adighh pt ca am tastat gresit anul nasterii si au zis ca nu am inca 14 ani. Nu stiu daca reusesc sa il mai deblochez, e destul de complicat. Imi puteti retrimite mailul pe adresa adigh@yahoo.com? Cu un singur h. Imi pare rau pt deranj si va multumesc!

adighh, anadragusin, cosminap, magamuru*, nicol popescu
    Alte impresii din această RUBRICĂClub Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan) :