ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.11.2010
ÎNSCRIS: 11.11.09
NOV-2010

Sub orice critică

EVITATI Restaurant Orizont Slanic Prahova

Dupa o plimbare prin salina Unirea am zis sa posposim pentru pranz la restaurant orizont apartinand hotelului cu acelasi nume.

Restaurantul este situat aprope de centrul statiunii si la distanta de 200 de metri de podul ce face legatura cu intrarea in salina.

Am ales acest restaurant datorita marimii lui, situarea acestuia si faptul ca arata foarte bine, aici partea de marketing a functionat perfect si nici prin gand nu imi trecea ca de fapt pe afara e vopsit gardul mai ales cand si interiorul localului era unul foarte aspectuos, tipic romanesc, puteti observa din pozele atasate

Despre servire nu prea am ce reprosa in afara faptului ca ospatarita a uitat sa aduca o salata

Ca si preturi nu pot sa zic ca este un restaurant scump ci unul normal, ce am comandat noi era cam asa: ciorba indiferent de tip 9 lei, un gordon bleu 19 lei, garnitura de piure 5.5 lei, o omleta 9 lei, nici gramajul neconcordant cu ce era trecut in meniu nu m-a deranjat prea tare desi de abia ne intorsesem de la Valea Mariei unde a fost singurul loc in care gramajul din farfurie il depasea pe cel din meniu

Problema a reprezentat-o calitatea mancarii si tocmai de aceea nu recomand sub nici o forma acest restaurant, singurul lucru pe care l-am putut manca a fost ciorba de vacuta (am comandat-o dupa ce am aflat ca este cea mai proaspata) si o omleta buna la gust dar care ulterior mi-a dat niste dureri incredibile de stomac.

Ciorba de burta nu s-a putut manca, iar gordonul bleau incomestibil, cu un miros in interior de nedescris, in aceeasi nota si piure-ul, chiar nimeni nu a mancat mai mult de o inghititura pana si ospatarita a recunoscut ca are un miros urat si dubios.

Pe langa faptul ca am plecat nemancati ne-am stricat si ziua dupa o asa experienta groaznica.

Trimis de danyepz in 22.11.10 17:54:00

VIZUALIZĂRI: 6956 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danyepz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

badge®
[22.11.10 21:10:06]

Data viitoare să-l încerci pe cel de sus de la Baia Baciului...

magdalena
[23.11.10 11:07:29]

Chiar il vazusem si noi, bine ca nu am oprit sa mancam aici!

Cam greu cu masa in zona, noi am mancat la Restaurantul Grota Miresei (am scris aici)

sandu.53
[23.11.10 12:40:19]

imi pare rau pentru voi, dar e bine macar ca ne atentionezi pe noi ceilalti... sa dai destui de multi bani si sa ai si probleme de sanatate chiar e o bataie e joc! meritau reclamati dar sunt convins ca nu-ti mai ardea nici macar de lucrul asta!

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[23.11.10 15:44:35]

@danyepz

Imi pare sincer rau de experienta voastra negativa de la acest restaurant, dar te felicit pentru curajul de a ne impartasi si noua din experienta trista de care ai avut parte acolo.

Pentru asta te recompensez cu un SB si te rog sa-ti stergi din memorie aceasta experienta cu gust amar...

Sincer, merita sa nu le platesti nimic si sa le faci o scrisorica si la protectia consumatorului.

Pe viitor iti recomand sa alegi restaurantul Grota Miresei, unde am testat noi mancarea si deserturile

Sper ca de anul trecut sa nu-si fi schimbat obiceiurile

creivean
[23.11.10 19:15:05]

Oribil. Să faci foame pe banii tăi. Să te enervezi pe banii tăi. Să te ia durerea de stomac pe banii tăi. Şi toate astea la un restaurant...

Bine de ştiut. Mulţumiri.

danyepzAUTOR REVIEW
[23.11.10 19:53:10]

Ce pot spune decat ca asta se intampla cand nu citesti pe AFA inainte de a pleca, a fost o iesire neprevazuta mai mult din o aiureala am ajuns la Slanic si nu am avut cum sa aprofundez problema si nici prin gand nu imi trecea ca asa ceva se mai poate intampla in 2010 intr-o tara membra U. E

Stiu ca normal era sa nu platesc si sa sun la opc insa nu prea imi place scandalul si sa nu cumva sa creada cineva ca ma eschivez de la a plati de fapt... oricum a dua oara numai calc acolo si plus de asta pot sa imparatsesc si altora despre un loc care trebuie ocolit, .

Dupa ce am citit mai multe chiar este o problema cu masa in Slanic si singurul lucru de care imi pare rau este ca bataia asta de joc o primesc oamnei de la tara care vin la tratament in salina si dupa cum am vazut unii erau in varsta poate ar fi fost bunicii mei in locul lor asta e lucrul cel mai urat sa manance asemenea preparate batrani pt care o masa la restaurant inseamna ceva, atat sentimental cat mai ales financiar.

De mine sa nu va faceti griji, sunt tanar si e nevoie de mai mult mai mult ca sa dau coltul la varsta asta... si legat de bani nu e bine sa iti para rau

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[23.11.10 19:54:04]

Daca mai aveti ocazia sa ajungeti prin Slanic, va recomand restaurantul e la Grota Miresei, caci acolo mancarea, servirea si ambianta noua ne-a placut, dupa cum am povestit aici.

axxe
[09.07.11 10:28:46]

stiati k grota miresei si orizontul au acelasi patron? ce nu se mananca la grota miresei se aduce pe masa celor de la orizont... dragut, nu?

axxe, badge®, dananecula, danyepz, magdalena, sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Slănic PH? :