ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.01.2009
OCT-2008

ARTICOL ARHIVAT
TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

O zi pe Skiathos

Am vizitat insula, doar o zi, merita.

Trimis de cristi82d in 23.01.09 12:29:22

VIZUALIZĂRI: 2985 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristi82d); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 insula vazuta de pe vapor
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 5 voturi)

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[23.01.09 12:42:29]

Buna seara. am incercat sa merg in Skiathos din Volos, pretul=162 euro 1car+2pers, refuz sa cred ca acesta era pretul corect pentru o calatorie de 2.5 ore, cind biletul similar Salonic -Naxox (20 ore) a costat cam la fel, poti sa-mi spui de unde ai plecat si cit a costat biletul pe ferry? Multumesc.

[23.01.09 12:52:36]

Am plecat din Paralia, cu o agentie a hotelului unde am fost cazat, Paralia Tours parca, am dat pe bilet 40 Euro de pers, pana la Volos cu un autocar din fata hotelului, iar de acolo cu un vaporas pana pa Skiathos, apoi am facut si un popas pe o plaja Koukounaries, superba apa si zona, asta tot in aia 40 Euro. din tara am plecat cu europa travel, serioasa agentia... succes

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[23.01.09 13:02:57]

cred ca asta este solutia, cu o agentie din Paralia multumesc pot sa va dau un sfat, daca mai ajungeti la Volos, de acolo incepe peninsula Pelion sau Pilio, este o cu totul fata a Greciei care m-a surprins. Munte ca la noi cu rauri, cascade, paduri amestecate cu plantatii de merI si castani domestici, alaturi de plaje spectaculoase, sate traditionale cu arhitectura total diferita ex. Makrinitza. multumesc inca o data si va doresc multe excursii reusite!

mirelab
[04.02.09 14:22:23]

este corect pretul care l-ati gasit pt traversarea din volos spre skiathos cu masina, noi am platit pt o masina si 4 persoane undeva in jurul sumei de 220 euro. este o insula absolut minunata, poti sta saptamani intregi acolo fara sa duci dorul de casa. nu recomand o excursie de o zi, nu poti simti nici 10% din farmecul ei. acolo este de parcurs fiecare metru cu un atv sau cu un cart, numai asa o sa ai acces la toate peisajele din nord care iti taie respiratia. daca bugetul va permite, va recomand cu mare caldura aceata insula, face toti banii.

[04.02.09 22:47:07]

Pai am avut excursia cu totul si transportul cu autocarul din Paralia-Volos plus vaporasul Volos-Skiathos-Koukounaries si retur,totul cu 40 euro/pers,nu am putut sta mai mult din pacate.....

Diaura*
[25.12.09 22:51:36]

Craciun Fericit !

[26.12.09 14:41:49]

Craciun Fericit tuturor utilizatorilor si colaboratorilor acestui site

cristi82d, Cristian_h*, Diaura*, mirelab
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Skiathos: