ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.11.2010
ÎNSCRIS: 11.08.09
NOV-2010

3* si atit

Din lipsa totala de inspiratie la aceasta ora, mi-am ingaduit sa preiau titlul lui Creivean, pt ca mi s-a parut extrem de elocvent si nici nu pot gasi altul mai potrivit.

Am fost acolo printr-o circumstanta favorabila mie din pct de vedere material, beneficiind de niste costuri reduse.

Pretul la receptie pentru zilele de weekend era de 180 lei/noapte cu mic dejun inclus, cam piperat pentru cum arata hotelul.

Hotelul a avut ultima renovare in 2003 si acest lucru este vizibil.

Camera:

- micuta, cu finisaje (varuiala de pe pereti in special) care lasau de dorit

- minibar destul de bine garnisit (apa, sucuri, ciocolata, alune, bere, vin)

- televizor suspendat cocotat la mama naibii; te durea gitul cind stateai in pat, uitindu-te la el;

- mobilier din pal, pat nu f comod

- dulapul insuficient ca spatiu: doar o bara cu umerase si un raft deasupra

- baie cu cabina de dus

- masa cu 2 fotolii micute, din care unul se batzaia rau

- curat si calduros insa

Restaurantul

- fara clienti, nici macar simbata seara

- ospatari draguti, amabili, plini de solicitudine

- aveau aproape toate felurile de mincare prezente in meniu, meniul fiind destul de consistent

- mincare buna, proaspata, preturi rezonabile (2 persoane+copil, intre 70-100 ron cu ciorba, felul 2 si sucuri)

- mic dejun ok, parca o idee mai bogat simbata si duminica, cind erau citeva persoane in plus in hotel fata de joi si vineri (rosii, castraveti, ardei, brinza, cascaval, oua omleta si ochiuri, crenvursti, br topita, unt, miere, gem, 2 tipuri de suc la dozator, cafea, lapte, cereale, un singur fel la dulciuri-un salam de biscuiti)

Spa

- free, intra in costul cazarii, mai putin masajul evident

- cu programare, am folosit doar jacuzzi

- mai aveau 2 tipuri de sauna (una normala si una mai light) si o sala micuta cu aparate fitness

- vestiare femei si barbati, cu grupuri sanitare

- ok, curat, prosoape si papuci la dispozitie

Barul amplasat in holul hotelului era inchis, cu siguranta din lipsa de clienti; bauturi iti luai fie din restaurant, fie din minibarul din camera.

Pentru oferta pe care am avut-o a fost ok, insa nu cred ca as mai merge in conditiile normale de pret.

Trimis de Chloe in 16.11.10 17:18:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL. A mai fost în/la: Sinaia, Predeal, Azuga, Poiana Tapului, Valea Doftanei, Gura teghii, Voineasa, Risnov, Bran, Predelut, Bucovina, Marginimea Sibiului, Moroieni, Padina, Leresti, Nucsoara, jud.Gorj, jud.Vilcea, Herculane, Delta, Jupiter/cap Aurora, Eforie Nord/Sud, Mamaia, Costinesti, Venus, Olimp, jud.Neamt, Magura, Pestera, Poiana Brasov, Sovata, etc

VIZUALIZĂRI: 2027 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Vedere din balcon, dis de dimineata, cind incepea soarele sa se inalte de dupa crestele muntilor.

anadragusin
[16.11.10 19:00:34]

Mi-am petrecut luna de miere acum 11 ani la acest hotel. Erau conditii foarte proaste, dar noua nu ne pasa. Pt sauna trebuie progrmare? Se dau si halate, sau numai prosoape si papuci? Te-as ruga daca ai poze sa le pui. Multumesc!!!

alinutzza140*
[16.11.10 19:02:47]

Acum draga mea Chloe o sa te acuze creivean de plagiat ).

ChloeAUTOR REVIEW
[16.11.10 19:22:22]

@anadragusin

Nu, poze nu am facut, decit citeva poze din balcon, dimineata, atunci cind se inalta soarele peste munti

Dar consider ca pozele postate de Creivean sunt extrem de edificatoare si complete.

Pentru tot ce inseamna spa, trebuie programare, pentru ca hotelul nu are incarcare si le pregatesc special.

Nu, halate nu au, au prosoape si papuci din aceia, slapi, care nu sunt de unica folosinta: d

@ALinutzza 140

N-are decit!

O sa-l imbunez cu o bere virtuala

creivean
[16.11.10 20:40:17]

Plagiat, neplagiat, mă bucur atunci când văd că cele descrise de mine în review-uri sunt considerate corecte de cei care ajung acolo după mine. În fond, pentru asta scriem.

Eu am recomandat şi recomand şi azi să se ia masa lângă, la Restaurantul Hotelului Eden (despre care am scris aici ), unde atmosfera-i mai călduroasă, muşterii mai mulţi şi prin asta eu înţeleg că-i mâncarea mai proaspătă şi mai gustoasă.

@Chloe, dacă tu şi familia ta v-aţi simţit bine, altceva nu contează.

alinutzza140*, anadragusin, Chloe
Alte impresii din această RUBRICĂBelvedere Hotel (ex Cioplea):