ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.11.2010
DIN: Câmpina
ÎNSCRIS: 08.07.09
NOV-2010
multi ADULȚI

Zile de vara la sfarsit de toamna!

Neputand sa stam in casa pe o asa vreme, am acceptat invitatia prietenilor nostri de a petrece acest sfarsit de saptamana la Valea Doftanei mai precis Valea Neagra.

Drumul din Campina pana la iesirea din Valea Doftanei a durat mai putin de o ora si jumatate. Drum frumos, pe alocuri lucrari, destul de lejer. Cum am iesit din localitate a inceput drumul forestier, acceptabil dar ce vedeam de-a lungul lui era ireal de frumos. Pe alocuri izvoare cu apa cristalina, brazi falnici, raul serpuitor si intr-un final am ajuns la casa de vacanta pitita dupa o cotitura a drumului, intr-o pajiste. De unde ne aflam, mai erau 14Km pana la Sacele.

Nimeni nu intrat in casa! Ne-am insiruit pe imensa terasa, s-a incins gratarul, s-au scos mesele afara, iar cei tineri s-au ocupat cu cele necesare pregatirii mesei festive. Prietenul nostru implinea 50 ani!

Primise in dar un profesionist arc. Ne-am grupat unii am tras la o tinta cu arcul, alta grupa au plecat in drumetie iar altii in frunte cu mine am jucat canasta.

Pe parcurs, fiecare dintre noi, mai dadea cate o haina jos, pana am ajuns sa facem plaja. PLAJA PE 14 NOIEMBRIE!

Ne-am plimbat prin munti cu ATV-ul, am jucat trosbal si am cautat sagetile, care nimereau prin capite de fan si prin alte locuri, numai in tinte NU.

Seara am petrecut iar tarziu in noapte am ciocnit o cupa de sampanie, am admirat un frumos foc de artificii si un minunat cer instelat, fiecare din noi fiind un mic astrolog.

A doua zi, am mers un pic prin padure, iar in rest am lenevit la soare.

La intoarcere, drumul era cam aglomerat iar noi cantam din aduceri aminte, din studentie, cantece la care le mai inprovizam textul. Ce sa faci, anii au trecut iar uitarea...

Si uite asa prietenul nostru a sarbatorit un jumatate de veac... ce mai trec anii domnule! ?

Trimis de balasa violeta in 14.11.10 21:31:27

VIZUALIZĂRI: 3942 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (balasa violeta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pajiste, padure, munti...soare.

abbilbal*
[14.11.10 22:34:32]

Mi-au plăcut fotografiile şi felul cum a fost povestită activitatea sfârşitului de săptămână. Deci şi prin urmare un vot cu maximum de puncte oferit cu tot dragul.

alinutzza140*
[15.11.10 09:16:09]

Cand esti cu prietenii si cu oamenii dragi alaturi totul este de 100%. Un sfarsit de saptamana superb. Felicitari.

RobertCodescu
[13.02.11 21:02:31]

EXACT!!! Valea Doftanei este de 100% satisfactie!!! Ma bucur ca am votat anul asta fiindca ti-am acordat 900 PMA si NU 400 ca anul trecut!!!

Mate
[26.01.13 12:20:48]

@balasa violeta: Ceva despre cazare ne poti spune... si conditii in general vis-a vis de bucatarie, curatenie, dotari, pret? Se inchiriaza separat sau toata? cate camere sunt? Administratorul are un nr. de telefon sau mail? Intreb pt. ca vreau sa inchiriez o vila pentru un week-end...

Multam si Hai, fericire!

[26.01.13 22:23:37]

@ Mate, imi pare rau ca te-am indus in eroare! Aici, am scris un review de la vila de vacanta a prietenilor mei. La pensiunea "Popas Viaduct" nu am pus decat poze, ultimul set, era vorba sa organizam un minirevelion AFA.

Am fost la aceasta pensiune de vreo cinci ori. S-a deschis in iulie 2012, are cca. 11 camere, moderna, curata, se mananca foarte bine si la preturi relative. Se inchiriaza... nu sunt in tema... ma voi interesa si maine seara iti voi scrie numarul de telefon, de unde vei putea afla tot ce te intereseaza.

O seara frumoasa!

[26.01.13 22:44:05]

@balasa violeta: să înţelegem că acest articol NU are nimic de-a face cu pensiunea "Popas Viaduct"?

[26.01.13 22:49:54]

@ Da, webmaster! In 2010, cand am scris eu review-ul nici nu era proiectata. Nu am stiut cum sa pun poze cu pensiunea " Popas Viaduct" fara review si le-am pus aici pentru cei din AFA care alegeau minirevelionul. Daca am gresit, scuze!

O seara frumoasa!

[26.01.13 23:10:05]

@balasa violeta: Poze se pot pune şi fără articol - ele apar (eventual) pe coloana din dreapta, mai jos puţin, sub titlul "Alte poze de la... "

Am mutat articolul la rubrica "Descoperă Valea Doftanei" (deja existentă pe sait).

[28.01.13 12:16:26]

Pentru relatii pensiunea "Popas Viaduct" din Valea Doftanei puteti lua la telefon: [vi-l dau prin p.m. tuturor celor interesați]

abbilbal*, alinutzza140*, balasa violeta, Mate
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Valea Doftanei: