ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.11.2010
DIN: Otopeni [IF]
ÎNSCRIS: 16.04.10
OCT-2007

Elvetia, Axenstein

Trebuie sa fac niste precizari care se impun, plus ca mi s-a atras atentia asupra unei greseli...

1. Espace-ul nu era automat, mi s-a adus aminte despre cum am reusit sa scot fum din el urcind spre Axenstein. :) sotul meu tine la acuratetea informatiei :)

2. Tot ce am scris in review-ul precedent reprezinta felul meu de a vedea locul respectiv.

Ideea este ca locul nu este destinatie turistica, desi se afla pe Weg der Schweiz.

Singura atractie in zona este terenul de golf, pentru cei ce practica acest sport si ar mai fi Hotelul Swiss Holiday Park care are un aqua park in miniatura.

Concluzia, mergeti acolo daca vreti sa va clatiti creierii, daca vreti liniste deplina si vreti pur si simplu sa va odihniti.

Confortul este maxim, asta pot sa garantez, cele 3 apartamente beneficiind de la papuci pina la cosmeticalele din baie. Bucatarie complet utilata, masina de spalat rufe si uscator, masina de spalat vase in bucatarie... dar la atit se rezuma oferta proprietarilor. Este un mic restaurant la terenul de golf, eu nu l-am incercat, am baut doar o cafea cu ceva alcool in ea... mult alcool.

Sint jos in sat citeva magazine mici cu de-ale gurii, sau MicGros-ul din Schwyz dar e mai complicat cu transportul... e un autobuz care merge pina jos in Brunnen, dar mai departe nu mai stiu... presupun ca ar trebui sa mai fie mijloace de transport in comun pina la locul cu pricina, daca nu taxi-ul e sfint :)

Am considerat corect sa fac precizarile astea, mai putin aia cu masina :) ca persoanele care vor dori sa-mi calce pe urme sa stie la ce sa se astepte ca si turisti.

Repet, pt mine aia a fost casa mea o luna si ceva, nu o destinatie turistica.

Stiu ca site-ul asta despre asta e... despre destinatii turistice.

DAR, era pacat sa nu aflati de locul asta... si pe urma distantele in Elvetia nu-s asa mari, mai ales ca infrastructura este atit de bine pusa la punct. Trenurile care merg snur, autostrazi perfecte, tunele care micsoreaza semnificativ distantele... etc

Acum ca sinteti avizati asupra celor de mai sus tot nu ma pot impiedica sa nu va indemn, rezervati-va macar o zi, doua sa vedeti locul asta... nu veti regreta, pt asta bag mina in foc :)

S-auzim de bine :)

PRECIZARE: pt postul asta nu consider ca trebuie acordate puncte, voturi.

Trimis de dandana in 14.11.10 19:07:26

VIZUALIZĂRI: 1629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dandana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[15.11.10 08:44:32]

Textul era, bineinteles, mai potrivit ca ecou la review-ul precedent; pentru ca "review-ul" a primit insa deja voturi, poate sa ramana insa si aici, cu retragerea punctelor standard.

dandanaAUTOR REVIEW
[15.11.10 10:09:42]

am vrut sa fie mai vizibil pt ca am sesizat un interes din partea unora si vroiam sa le punctez aspectele respective.

am si precizat ca nu consider ca trebuie acordate puncte, voturi.

cred ca puteti sa blocati votarea pe acest review precum puteti si anula punctele deja acordate. daca este asa, chiar va rog sa o si faceti, nu am nici o problema. spun din nou si aici ca nici eu nu consider ca post-ul asta trebuie punctat in vreun fel.

multumesc mult si o zi buna

dandana
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Elveția: