ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.01.2008
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 02.01.08
JUN-2007

Makadi palace -un hotel de vis

experienta mea legata de egipt si de makadi palace a fost una fabuloasa:

in primul rand mi-a placut egiptul ca tara... de mult imi doream sa o vad

-hotelul este grandios , mancarea fffff buna si exagerat de multa

-personalul foarte amabil uneori enervant :) pentru ca repetau la nesfarsit intrebarea" everything it's ok?" dar decat sa nu le pese de tine mai bine asa....

-curatenia si in camera si in tot arealul in care se afla hotelul era impecabila( adunau cu mana si frunzele care cadeau din pom)

- marea era superba, cu pesti colorati si foarte prietenosi daca putem spune asa si pe care ii hraneam cu paine direct din mana

-bauturile locale mi s-au parut bune unele chiar foarte bune

- nisip fin, sezlonguri nu foarte multe adica daca te duceai la ora 10 clar nu mai gaseai dar noi ne opream de dimineata pt ca eram foarte matinali, oricum ideea era ca sezlongurile nu erau deloc inghesuite pe plaja si nici plaja nu era chiar lata dar felul cum erau asezate te facea sa ai o anume intimitate ca doar nu erai pe plaja la mamaia unde spatiul dintre sezlonguri este de 3 cm lucru absolut enervant

- lucrul care m-a impresionat cel mai mult a fost ca sunt in stare sa-ti vanda orice si pietre daca vrei ca stiu foarte bine cum sa te rasfete si ca-ti lasa impresia macar ca esti foarte important pentru ei , pe undeva este si adevarat pentru ca multi traiesc din turism si traiesc chiar bine

pe o scara de la 1 la 10 acord hotelului nota 9,5

Trimis de indiralisa_26 in 08.01.08 01:14:20

VIZUALIZĂRI: 2062 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (indiralisa_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

smenica [31.07.08 11:47:47] »

indiralisa crede-ma ca la acel makadi la care ai fost si tu am fost,iar in cele scrise mai sus nu exagerez cu nimic.iar daca vb de turcia ca e mai frumos inseamna ca nu ai fost unde trebuia.

smenica [02.08.08 05:28:19] »

am fost in antalya hotel royal palace si nu cred ca am avut eu ghinion.la makadi a fost ceva banal in nici un caz ceva deosebit cum este in turcia.sa-ti zic o intimplare din turcia:a fost ziua unui prieten intr-o seara iar hotelul i-a facut o surpriza super tare.la unul dintre baruri fara sa ne zica cineva ceva sau unde sa mergem(cred ca ne-au urmarit) au venit cu tort de inghetata si ospatarii au facut un cor si cantau la multi ani! pe cand in egipt se uitau numai sa te jecmaneasca nu te chemau decat la seri sau activitati cu bani in rest nu te baga nimeni in seama.

smenica [02.08.08 05:42:08] »

am citit ce ai patit tu in antalya.nu pot sa zic decat ca ai gresit hotelul treaba cu politia,destul de naspa,cu tunelul spre plaja la fel mizerie si rusi multi exact la fel.sincer si eu daca pateam chestii de astea ziceam la fel.dute la royal wings daca ai ocazia si mai vorbim dupa aceea ce inseamna turcia si egipt.noi am fost 6 familii in turcia si toate au fost super incantate si multumite(crede-ma unii cu care am fost sunt fff pretentiosi si umblati).

indiralisa_26 [04.08.08 03:35:46] »

smenica, am prins ideea si recunosc ca in turcia nu am nimerit la hotelul potrivit;

oricum in turcia sigur voi mai merge dar dupa ce aleg un hotel care sa merite;

raman la ideea mea in legatura cu makadi.....

si inca ceva ...cat v-a costat sejurul la royal palace?

stiu ca in turcia exista hoteluri foarte scumpe dar bugetul nu-mi permite sa dau 2000 euro pentru un sejur(2 pers)...

noi la makadi am platit la inceput de iunie 1100 euro cu toate taxele incluse, pret care mi s-a parut foarte bun in comparatie cu ce ofera ei acolo... in schimb in turcia am platit tot 1100 de euro

si inca ceva smenica....cum arata marea rosie in comparatie cu mediterana sau cu egeea ? nu e o diferenta semnificativa?

smenica [04.08.08 06:07:01] »

tocmai ca si pretul spune multe:la makadi am dat 1900 si ceva de euro 2 pers+1child.(6ani) iar in turcia la royal wings 1300 individual am ajuns la 2000 si ceva cu tot cu drum si cumparaturi(am fost cu masina si am dormit 1 noapte la dus si una la plecare in istambul).in leg cu marea ai dreptate,desi coralii de la hotel nu m-au incantat cine stie ce,inafara de faptul ca ne-am rupt picioarele pe acolo.

indiralisa_26 [04.08.08 11:42:21] »

mda....ai dat mult la makadi probabil ca te asteptai la mult mai mult

deci sa inteleg ca hotelul este royal wings? sau exista si royal palace?

indiralisa_26, smenica
Alte impresii din această RUBRICĂMakadi Palace Resort: