ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.10.2010

Sub orice critică
Sub orice critică

ARTICOL ARHIVAT

Ingrozitor, dezastru, jegos...

Am asteptat mai multe luni sa scap de tenta total negativista si sa pot reda mai obiectiv impresiile din CEL MAI RATAT CONCEDIU. Din start vreau sa spun ca nu suntem o familie cu pretentii mari si am fost in anii anteriori in Turcia, Grecia, Tunisia. Mai mult, anul trecut ma fost la Sol Nessebar Resort, la hotel tot de 4 stele si chiar nu am avut reprosuri.

Nu am cuvinte sa descriu SICTIRUL imens al madamelor de la receptie care abia s-au deranjat sa ne bage in seama. Nu mai spun ca dupa ce am asteptat calm o ora si jumatate a mers si mi-a aratat o camera cu vedere spre curte, desi achitasem (rezervasem prin agentie) camera cu vedere la mare. Au urmat 2 ore de discutii timp in care mi-a aratat 2 camere MARI si FOARTE URITE, in care igrasia era generos vizibila pe pereti iar mirosul era insuportabil cu geamurile si usile deschise. Din toate relele am ales pe cea mai putin rea, adica prima oferta, camera cu vedere in curte aflata la parter. Cea cu care am avut onoarea sa "conversam" era sefa de receptie, care afirma permanent ca nu e nici o problema daca nu ne place.

LA HOTEL DE 4 STELE ALL INCLUSIVE AVETI LA DISCRETIE NESIMTIRE, IGNORANTA, MOBILIER VECHI SI TAIAT, MIZERIE IN TOATE FORMELE SI CULORILE, MANCARE PROASTA SI REFOLOSITA, SERVICII DE 2 BANI.

Am fost impreuna cu alte 2 familii care au primit camere cu vedere la mare dar la etajul 10. INCREDIBILA FAZA ERA CA LIFTUL ESTE CONSTRUIT PANA LA ETAJUL 8, iar 2 etaje le urcau pe scari.

In camerele lor nu era lenjerie schimbata, iar tavanul din baie permitea VEDEREA PODULUI. Nu mai spun de STAREA SI CULOAREA lenjeriei, mobilierului sau MIROSUL CRIMINAL DE IGRASIE.

Cu privire la CANTINA muncitoreasca unde serveam masa nu vreau sa adaug prea multe fata de ceilalti care au descris pe deplin atmosfera si HRANA (nu pot spune mancare) asigurata de hotel.

CRIMINALA a fost faza in care la barul hotelului erau vreo 20 oameni la rand iar barmanul avea doar o stilca de mastika plina pe un sfert si impartea cu drag bere (cu apa 60-40) si sucuri (apa 70-30). O data la doua zile scotea o sticla de whisky care disparea in aprox. 2 minute prin aportul nepretuit al rusilor - barbati si (mai ales) femei.

ASTA IN CONDITIILE IN CARE LUMEA PLATISE SERVICII ALL INCLUSIVE!!!

Nu vreau sa insist cu aspectele negative pt. ca ar insemna sa repet ce au spus TOTI CEILALTI.

O familie s-a ales cu toxinfectie alimentara (inclusiv copilul de 4 ani) si au plecat cu o zi inainte de terminarea sejurului.

IN VIATA MEA NU MI-AM DORIT SA AJUNG MAI REPEDE ACASA.

NU AM AVUT CONCEDIU ASA PROST NICIUNDE, NICI CHIAR IN ROMANIA.

CAUTATI ALTE DESTINATII SI CITITI MULT INAINTE DESPRE LOCUL UNDE VRETI SA MERGETI CU FAMILIA.

Trimis de mctudor in 15.10.10 21:34:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sol Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2486 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mctudor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Canapeaua din camera dotata cu o aerisire pe bratul din dreapta.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)

[15.10.10 21:42:48]

@mctudor, bine te-ai atasat comunitatii!

Imi pare rau despre experienta neplacuta din vacanta, sper totusi sa treci peste amintirile neplacute si sa ne povestesti si despre celelalte destinatii mult mai placute de care ai amintit.

magdalena
[15.10.10 21:45:00]

Bine ca m-a ferit Dumnezeu de acest hotel, ca pusesem ochii! Noroc cu AFA ca am citit impresii!!

lica baesu
[15.10.10 21:49:27]

imi pare bine sa-ti urez prima bun venit pe AFA mai ales ca suntem din acelasi oras si imi pare rau de vacanta ta ratata. Ai putea sa-mi dai un mesaj pe privat si sa-mi spui numele agentiei de unde ai facut rezervarile? m-ar ajuta pe viitor sa am antenele puse in functiune.

creivean
[15.10.10 23:07:45]

Regret nespus ca, primul tau review, pe AmFostAcolo este unul despre o vacanta ratata.

Dar, pentru ca ai fost foarte obiectiv si ne-ai exemplificat si cu poze, ai primit de la primul tau review un SB.

Astept sa-ti citesc review-urile din vacantele ok. , pe care le-ai avut.

mctudorAUTOR REVIEW
[19.10.10 15:27:01]

PT. LICA BAESU

Agentia este din Suceava. Nu mai retin numele pt. ca de bilete s-a ocupat un prieten din Tg. Neamt (cel cu toxiinfectia alimentara, care a plecat cu o zi inainte). Este prima oara cand am mers pe mana altcuiva si nu se va mai intampla.

lica baesu, magdalena, mctudor
Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Park Hotel [complex Royal Club Victoria]: