ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    DIN: Cluj Napoca
    ÎNSCRIS: 08.10.10
    OCT-2010

Cea mai frumoasa surpriza pentru turismul romanesc

A fost cea mai placuta experienta de acest an, in care am calatorit foarte mult, si in tara si in strainatate. In afara pretului foarte bun pentru 3 nopti (360 lei din care 120 bonuri de masa pe cele 3 zile), serviciile au fost impecabile. La sosire am constatat ca se simtea miros de fum/tigara in camera si am solicitat schimbul, desi nu a fost posibil decat a doua zi, hotelul fiind plin, la cateva minute receptionerul a aparut cu un sistem de anihilat mirosurile, ceea ce m-a impresionat. Curatenia impecabila, faptul ca ni s-au schimbat prosoapele zilnic, ca ni s-au adus consumabile noi zilnic la baie si s-au completat (e prima data cand mi se intampla asa ceva la 4 stele), disponibilitatea intregului personal pentru satisfacerea tututor doleantelor e remarcabila.

Vreau sa precizez ca prezenta discreta si amabila, precum si solicitudinea nu ne-au dat senzatia de obligativitate sau agresiune.

Mentionez ca desi in ultimele zile am ramas putine persoane in hotel am primit caldura, asa incat a trebuit sa dormim cu geamul deschis.

O alta bila alba este data de faptul ca desi eram in camera la ora la care se face curatenia, femeia a revenit la orele 14 oo cand eram iesiti si a pregatit paturile si a aranjat inclusiv lucrurile si hainele noastre, ceea ce e iar o premiera pentru mine.

Pe scurt, sunt placut surprinsa ca in romania am simtit ca am fost tratati impecabil si cu mult respect, bun simt si amabilitate.

Trimis de mariana_cluj* in 14.10.10 19:04:19
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POIANA BRAŞOV. A mai fost în/la: Paltinis, Predeal, Mamaia, Venus

VIZUALIZĂRI: 2031 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariana_cluj*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

stefania mitila
    [14.10.10 19:44:28]

Este vorba de 120 sau 12 bonuri? Curios. Poate ne spui care a fost valoarea unui bon.

Oricum se vede ca hotelul merita apreciat.

magdalena
    [14.10.10 20:45:32]

Da, din pozele altor useri, e de apreciat. Si la pretul acesta, de retinut!

sandu.53
    [14.10.10 22:02:48]

categoric o oferta excelenta cu atat mai mult cu cat hotelul are 3 stele... se simte multumirea, din entuziasmul tau!

Alina Morar
    [14.10.10 23:08:38]

Ma bucur ca si la noi lucrurile incep sa mearga bine. E cazul sa fie asa, nu?

[15.10.10 07:43:41]

Surprinzator, hotelul are 4 stele...

[15.10.10 07:48:04]

Cu bonurile e asa: sunt bonuri de diverse sume, in valoare totala de 120 lei, sunt de culori diferite: verde, mov, etc de valoare diferita: de 10 lei, 5 lei, 1 leu. Asta probabil sa poti plati consumatia aproape in suma fixa (noi am depasit intr-o seara si am platit diferenta). Micul dejun (extrem de consistent, cu multe salate si platouri) intra in cei 80 lei / camera / 2 persoane / 1 noapte. Cazarea ramane undeva la 40 lei, pentru ca noi am calculat ca am consumat cam 40 lei la micul dejun.

Cu cei 120 lei pe care ii poti imparti cum doresti poti manca pranz si cina oricand pana la 9.30 seara.

Sper ca am reusit sa explic.

[15.10.10 07:55:07]

Si inca ceva, scrisese cineva ca a unit paturile. E adevarat ca si noi am facut la fel, dar nu m-a deranjat defel, pentru ca sunt foarte mari se separat si impreuna fac un superb king size. Ideea e ca femeia a pus o chestie la mijloc si nu am simtit ca suntem in 2 paturi.

Tin sa precizez ca am mai dormit la hotel de 4 stele si in romania si la budapesta anul acesta, unde la camera dubla la pat matrimonial aveau 2 paturi lipite, si se desfaceau daca te asezai pentru ca erau foarte usoare si deplasabile.

Paturile de la miraj sunt de buna calitate si m-am simtit foarte bine.

[15.10.10 08:11:59]

Nu am pus poze pentru ca nu m-am gandit sa fac in interiorul hotelului, ce pot spune ca e etajul de fumatori e pe culoare verde, etaj 3, si cel de nefumatori, etaj 2 unde ne-am mutat e pe rosu.

Pozele de pe site sunt identice cu ce am gasit, si pot mentiona ca nu s-a intamplat sa para mai mici decat pe site si sa am sentimentul ca am fost inselata de fotograf.

Nu e un hotel care exceleaza prin rafinamentul finisajelor si mobilei, sau designul special, insa e primitor si decent. La budapesta la hotel de 4 stele am avut o baie mizera si am platit pe 1 noapte cu un mic dejun la fel de mizer dublu cat acest sejur de 3 zile cu 3 mese aproape.

anadragusin
    [15.10.10 08:56:45]

De mancare ce poti spune? Micul dejun si celelalte mese cum sunt? Preturile la mancare ce poti spune despre ele? Ma intereseaza deoarece as vrea sa caut o locatie pt luna decembrie si pare un hotel excelent. Multumesc.

Sauna ati folosit-o???

[15.10.10 09:28:53]

Oferta de care am beneficiat expira in 31 octombrie, adica 120 lei, minim 2 nopti, din care 40 lei bonuri, insa probabil ca vor veni cu alta oferta.

Micul dejun a fost variat, cand sunt multi oaspeti in hotel se fac multe platouri cu salate (de ton, mazare, cartofi, ciuperci cu smantana, etc) si este si masa calda (oua, cremvursti, carnati, sunculita).

Cand sunt putini cum am fost noi ultimele 2 zile poti cere ce doresti sa servesti, eu am ales ochiuri cu cas, sau pot fi cu sunca, am ales zacusca facuta in casa, era foarte buna si o vazusem cu o zi inainte, si se face un platou rece cu de toate. Aduc cafea, lapte, unt, gem, miere, la cerere.

[15.10.10 09:32:37]

SPECIAL FOOD

Daca ajungeti acolo, cereti CARTOFI TARANESTI si nu veti regreta. Cred ca e cel mai bun fel care il au. Preturile sunt medii, o supa intre 5.5 - 10 lei, o salata intre 5.5- 7.5 lei, garnituri cam 5 lei.

Au o supa de vacuta buna, meniul nu e foarte bogat, insa e decent. Noi am fost multumiti.

[15.10.10 09:34:52]

Ana, ai atins punctul sensibil. La cat am fost de agitati cu rezervarea si plecarea, am uitat de sauna gratuita inclusa. Cred ca dupa un urcus la postavarul unde era frig si zapada ar fi fost perfecta. Din pacate, uite un minus, niciun angajat nu ne-a ofertat sauna, sau macar sa ne fi spus la sosire, sau sa ne atraga atentia.

anadragusin
    [15.10.10 10:59:02]

Multumesc pt. informatii. Da, am vazut si eu oferta, pretul fara oferta este 195 pe camera, dar sper sa mai apara vreuna pana ma hatarasc ce sa aleg. Multumesc inca o data.

Alina Morar, anadragusin, magdalena, mariana_cluj*, sandu.53, stefania mitila
    Alte impresii din această RUBRICĂMiraj Hotel: