ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.10.2010
ÎNSCRIS: 04.09.08
SEP-2010

Recomand Rixos Lares!

G ZAMFIR - How deep is your love

Dupa ce ne-am cumparat in ianuarie la EB un sejur de 2 saptamani la Miracle pentru perioada 08.09-22.09.2010, dupa ce la inceputul lui august am aflat cu stupoare ca firma de turism din Timisoara de la care am achizitionat pachetul, a intrat in insolventa si banii nostri “s-au dus pe apa sambetei”, am hotarat totusi sa nu ratam concediul de anul asta si macar o saptamana sa mergem in Antalya. Asa ca in 20 august am rezervat pentru Rixos Lares din data de 17.09.2010 sejur de 7 nopti. Am vrut Lara datorita timpului de transfer foarte scurt de la aeroport. La sfarsitul lui august impresiile de pe “Am fost acolo” referitoare la Rixos Lares erau destul de controversate, pe holidaycheck anul acesta prea putine impresii de la nemti, pe tripp-mai mult englezi, am zis ca ce-o fi o fi –hai sa mergem!

Am plecat din Timisoara in data de 17.09 cu Air Bucarest, cu o intarziere de aproximativ o ora. Zborul a fost destul de placut, privelistea deasupta Antalyiei seara, minunata. In aeroport ne-am recuperat destul de repede bagajele si in aproximativ jumatate de ora eram la receptia hotelului.

In hol am fost intampinati de o tanara imbracata in costum traditional, care ne-a imbiat sa ne improspatam cu prosoape umede, apa de colonie si sa ne indulcim cu traditionalul rahat. Check-in-ul a durat cam 10 minute.

Inainte de a urca in camera am, optat sa mergem sa luam o mica gustare. Cu toate ca era trecut de ora 21.30 si Sun Flower era inchis, am explicat chelnerului care ne-a intampinat foarte binevoitor si zambtor, ca am facut un check-in tarziu si ca am dori sa mancam ceva fiindca ne era foame. Mica gustare s-a transformat intr-o masa pe cinste.

Multumiti de prima impresie si de masa servita, am urcat in camera. O sticla de vin rosu, doua pahare si o tava cu dulcegarii ne asteptau pe masa! Asa a inceput sejurul nostru la Rixos Lares ¡

Despre cazare:

Am avut rezervata o camera standard cu vedere la mare. Am primit ceea ce am rezervat-o camera spatioasa pentru 2 persoane, la etajul 2 in corpul B (este cel spre Diva). Privelistea de pe balcon este superba-se vede marea, gradina superba, barul de jos-Oasis-piscina dar si scena de la Pool bar unde in fiecare seara au loc diverse spectacole. Curatenie in camera s-a facut in fiecare zi, lenjeria s-a schimbat la 2 zile, prosoapele in fiecare zi. In baie am avut dus gel, lotiune de corp, sampon, balsam de par, piaptan, betisoare de urechi, dischete demachiante, pila de inghii, casca de baie, sapun, servetele. Altceva nu, probabil periutele de dinti si altele pe care voi le-ati enumerat in alte rewiuri-arau la camerele lux. Nu am avut nici halate si nici papuci de baie. Am lasat un mic “baksis”atat in baie cat si in frigider si am avut placerea sa constatam ca atat cosmeticele din baie cat si continutul minibarului au fost dublate, tiplate pe tot parcursul sejurului. Balconul camerei nu era prea mare, doua scaune, o masuta si un uscator pentru haine, asta era dotarea lui. La TV era un singur program romanesc (TVR International), vreo 7 programe nemtesti, apoi programe turcesti, rusesti etc. Cine doreste mai multa liniste si nu suporta galagia dupa ora 22, recomand sa opteze pentru camera L V. Cu toate ca privelistea este spre balariile dinter cele doua Shopig-center-uri, cel putin este mai liniste. Nu am avut furnici!!!

Bucatarie + masa:

Sun Flower este restaurantul principal. Este impartit in 2 parti: jumatatea de la intrare este partea de preagtire a preparatelor la gratar si de expunere a mancarii, si jumatatea dinspre exterior, cu doua trepte mai jos, este sala de mese. La intrare pe dreapta incep compartimentele unde mancarea se prepara la gratar’”sub nasul clientului”. Primul compartiment este cel in care se gateste pestele, apoi preparate turcesti, apoi chinezsti, italiene, dietetice cartofi prajiti, in fiecare parte poti sa gasesti atat carne cat si garnitura respectiv sosul potrivit. In partea stanga incepe standul cu diferite sorturi de paine. La fiecare masa exista doua feluri de supa. Apoi urmeaza compartimentul de mancare gatita, legume, cartofi, carne de pui, curcan, miel, peste. Partea de aperitive si salate este si ea impresionanta. In capatul salii este standul cu prajituri si fructe. Exista si mancare dietetica. La Moon Flower, am fost doar in doua dupamese si am servit o prajitura si cafea, iar la snacks a la carte doar odata. Si ca sa nu intru in alte amanunte cat de buna, multa si variata a fost mancarea, va spun ca intr-o saptamana m-am igrasat cam 1.5 kg si asta spune cam tot.

Plaja si marea:

Noi am facut plaja zilnic pe ponton, ca sa ne ocupam un loc aici a trebuit sa o facem dimineata pe la ora 8. In rest locuri la sezlongurile de pe plaja cat si la piscina, gaseai cam tot impul zilei. Nu am avut niciodata senzatia de supraaglomerare. Prosoapele pentru plaja sunt fara cartela, poti lua cate vrei-bineinteles ca in limita bunului simt. O parte din prosoape sunt cam uzate, o parte sunt mai noi. Nisipul de pe plaja este destul de fin, intrarea in mare de lina. Apa marii a fost pe la 28-29 grade, foarte placuta. Dimineata nisipul ere curat, nivelat, vasele pentru gunoi goale. Pe la pranz ele mai erau inca odata golite de o persoana care intretinea curatenia pe plaja.

Servicii:

Fiind preluat din primavara de lantul Rixos, fostul Lares incearca sa intre in rand cu celelalte hoteluri ale lantului respectiv. De la personalul de la receptie si terminand cu cel de curatenie, am intalnit numai personal binevoitor gata oricand sa-ti indeplineasaca toate dorintele. Chelnerii erau tot timpul pe faza cand aveai nevoie de ceva, nici nu te asezai bine la masa ca erai intrebat ce bautura doresti sa servesti. Asta nu se intampla la alte hoteluri la care am fost-vezi Miracle.

Distractie si relaxare:

In fiecare sera era cate un spectacol pe scena de la poolbar. muzica live, circ, sera latino. probabil ca exista persoane carora le-a placut, mie nu. As fi preferat ceva mai cu antren, cu participarea publicului, ceva care sa te faca sa razi cu lacrimi si nu sa-ti dea lacrimile ascultand vreun artist care se chinuia sa redea nu stiu ce mare hit si sa te apuce cascatul dupa prima jumatate de ora. Dar cum gusturile nu se discuta...

Era in fiecare sera disco pe plaja, am prins si party cu spuma.

Pretul total al sejurului pentru doua persoane, camera standard SV, a fost de 1528 euro, pret in care am avut inclusa si o excursie de shoping cu vizitarea celor doua fabrici: de piele si bijuterii. Noi am renuntat la aceasta excursie, nici macar nu am incercat sa o inlocuim cu o alta si sa platim eventual diferenta, am preferat sa stam toata ziua la plaja.

Ar fi foarte multe lucruri bune de povestit despre Rixos Lares.

Recomand acest hotel, daca nu aveti prea multe asteptari de la partea de animatie, poate fi hotelul vacantelor voastre mai linistite.

Trimis de kiki in 11.10.10 10:20:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 5016 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (kiki); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Seara,la sosire in aeroportul Antalya !

catalinalupu
[11.10.10 10:24:25]

Ma bucur ca pana la urma ati avut parte de vacanta... apropos dar cu cealalta firma de turism intrata insloventa ce-ati facut?

[11.10.10 11:06:23]

Ne-am inscris pe lista credala, luna viitoare avem termen la Judecatoria Timisoara.

aLeXa10
[11.10.10 11:09:42]

o locatie buna, de retinut!

catalinalupu
[11.10.10 11:12:00]

... Doamne ajuta... sa-i recuperati... desi dureaza... formalitatile... destul de mult!

[11.10.10 11:13:13]

Multumesc!

celeste
[11.10.10 11:37:40]

Un review foarte realist pentru acest hotel destul de controversat. Numai astept validarea pozelor pentru ca am fost acolo si stiu... Felicitari!!!

david
[11.10.10 11:44:19]

Un vot pentru un review frumos prezentat si bine structurat. Din pacate cred va fi destul de greu sa-ti recuperezi banii de la agentie, avand in vedere ca au datorii de 200000 de euro

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[11.10.10 12:20:36]

Sincer eu va spun sa nu va puneti prea mari sperante in recuperearea banilor in urma falimentului.

Cu siguranta ca au si ceva impozite restante si statul este primul care ia banii iar in caz ca mai ramane ceva se despagubesc restul.

Totusi agentia nu avea asigurare? Pentru ca in cazul ca avea asigurare se putea recupera ceva mai usor banii.

[11.10.10 13:24:41]

La stat se pare ca stau bine, dar au o linie de credit si asta spune destul. Se pare ca au asigurare, poate cu asta o sa avem noroc.

michaela_1961
[11.10.10 13:53:18]

Felicitari pentru acest review f.complet si realist! Confirm tot ce ai povestit, cam asa am perceput si eu acest hotel. Bravo si concedii placute pe viitor!

anca_l*
[11.10.10 15:21:13]

Un vot si de la mine Kiki si ma bucur ca v-ati simtit bine. Ti-a fost destul de frica de ce vei gasi acolo, ca si mie de altfel, dar per ansamblu ti-am spus ca va fi bine. Noi in 17 septembrie am plecat, imi pare rau ca nu ne-am cunoscut!

[11.10.10 15:45:24]

Nu pot sa spun chiar ca mi-a fost frica-hotelurile din zona Lara sunt foarte OK, si daca ne-am simtit bine la 4* in 2007 in zona Tekirova, nu vad de ce un hotel din lantul Rixos nu ar fi fost conform asteptarilor noastre!

Dar tot concediul nostru a fost o peripetie incepand cu pierderea banilor dati la EB, cu amanarea sejurului-pt. ca initial trebuia sa plecam din 15 (si atunci probabil ne-am fi antalnit) pe data de 17 deoarece de pe Timisoara a ramas doar un zbor charter, si in final terminand cu neprimirea noastra la check-in in aeroportul Antalya ca sa venin acasa, pe motivul ca agentia din Romania nu ar fi platit zborul charter. Toata vacanta a fost o peripetie, nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut noi. Intr-un final abia acuma ne-am mai linistit si am inceput sa ne gandim cu placere si regret la vacanta care a trecut.

anca_l*
[11.10.10 16:39:48]

Chiar ati avut aventuri. Nu ati zburat cu Sky Airlines? Noi cu compania asta am aterizat in 17 tot la Timisoara, si urma sa plece avionul inapoi in Antalya. Probabil ati fost cu alt Touroperator, noi n-am avut nici o problema. Imi pare rau de aventurile traite, dar bine ca ati ajuns cu bine.

sandu.53
[11.10.10 20:14:21]

un review complet, util si foarte bine scris. felicitari!

creivean
[11.10.10 21:58:32]

Mi-a placut atat de mult, acest review, incat n-am avut ce face. Votul 13, pentru un sejur terminat cu bine, in cele din urma.

[11.10.10 22:51:24]

sper sa placa fondul muzical atasat!

[12.10.10 17:32:40]

Multumesc mult!!!

[25.01.11 18:19:05]

Buna,

Felicitari la superlativ pentru reviewul tau pe care il confirm in totalitate. Ai exprimat cu realism ceea ce de altfel am perceput si eu si un mare bravo pentru rabdarea cu care ai descris restaurantul principal. In acceasi termeni pot vorbi si de felul cum ai apreciat distractia (adika aproape zero) cu mentiunea ca noi am prins o singura seara discoteca pe plaja, restul... niste smiorcaituri jalnice in dorinta interpretarii unor hituri odata celebre. Nu sunt pretentios la formatille care canta live la un resort, insa cu mana pe inima va spun ca orice formatie de pe litoralul din Romania canta mai bine ca aia. As vrea sa ma ajuti intr-o chestiune foarte importanta pt mine cu ceva sfaturi: anul acesta as vrea sa merg din nou in Antalya insa nu sunt hoatarat daca la Miracle sau Concorde si as vrea sa nu zici si tu... du-te la Concorde fara sa imi argumentezi de ce ar fi in avantajul meu sa fac asta. Iti cer acest lucru deoarece simt ca percepem lucrurile in mod asemanator si consider ca esti destul de cunoscatoare incat sa-mi spui daca acolo mancarea era chiar expirata sau chelnarii mai aveau putin si te luau la bataie. Nu cer sa imi ofere luna de pe cer, insa sunt curios sa stiu daca tu te-ai simtit bine acolo si ce anume difera substantial fata de Rixos. Eu pot sa iti spun ca la Rixos nu am baut decat vin turcesc la sticla (bunicel), whisky turcesc sau bulgaresc, totul local, iar fanta, cola sprite erau la dozator. Daca tu ma asiguri ca si la Miracle gasesc asa ceva (chiar daca trebuie sa fiu mai insistent cu chelnarii sau sa iau singur) pentru mine e totul ok. Ma intereseaza sa fie muzica seara la hotel (discoteca pe plaja sau vreo formatie live langa terasa hotelului) pentru ca atat eu cat si nevasta suntem mari dansatori (ne place mult muzica disco sau ceva de gen asemanator). De asemenea daca imi poti spune daca exista pizza la vreun restaurant sau la vreunul din locurile amenajate de prin resort, pt ca fiul meu e disperat sa devoreze astfel de bucate. La Concorde sunt multe minusuri care ma tin departe de el si anume: Pretul urias (2100 e, fata de 1615 e la Miracle), camere inguste si urate (cu geam dinspre camera spre baie (vorba aia se uita ala micul cand ne facem nevoile si dusul), piscina clasica mica si dreptunghiulara (nimik senzational) comparativ cu cea de la Miracle care mi se pare uriasa si futturist construita. De asemenea barul de pe plaja din Concorde (ca si altele din resort) arata ca niste dughene de ziare din Cismigiul anilor '80 fara scaune si copertina la care sa servesti ceea ce comanzi. In plus verdeata e subtire rau comparativ cu cea din MIRACLE, ... cativa palmieri numarati pe degete fara frunze crescute indeajuns, iar restul copacei obisnuiti si tufisuri anoste langa ceva floricele. Toate astea le-am descoperit din amfostacolo.ro in sectiunea corespunzatoare denumirii resortului in parte, din pozele postate de conationalii nostrii. Pe site-ul Concorde chiar am postat azi un ecou (pe care ai poate amabilitatea sa-l citesti in ideea ca sunt mai multe detalii pe care doresc sa le aflu). Sincer doar pentru cateva feluri de mancare in plus (inclusiv aia gratis de la a la carte) si un whisky J. B. nu as vrea sa dau 450 e in plus (sunt aproape 21 de milioane lei vechi). Eu unul ma multumesc la Miracle si cu un gratar de pui cu cartofi prajiti sau la cuptor sau fierti, pentru ca nu mai vreau sa patesc ca la Rixos unde m-am ingrasat 12 kg.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri si imi pun baza in experienta ta.

[27.01.11 18:46:49]

Noi in 2008 si in 2009 am fost la Miracle. Si in 2010 ne-am fi dus tot acolo 2 saptamanai daca nu am fi luat tzapa cu agentia de turism. Suntem persoane destul de conservatoare in sensul ca daca ne place ceva, ramanem acolo pana la o eventuala situatie care ne scoate din ritmul nostru. Asa cum am scris si in rewiurile din 2008 si 2009 de la Miracle, (am postat si ceva poze) raportul pret/calitate este foarte bun. Pentru bugetul nostru a fost varianta optima.

Si acum sa fac o mica paralela cu Rixos Lares:

-Transferul de la aeroport: RL 15 min-Miracle-10 min

-La RL esti intampinat la intrare de o d-ra in port popular la Miracle nu

-La RL check-in 10 min-la Miracle check-in 10 min

-Camere-Marime, dotare, utilare servicii de curatenie, schimbat asternuturi, prosoape, umplut minibarul la fel la amandoua.

-La RL SW inseamna SW, la Miracle SW inseamna vedere partiala la mare!

-Mancarea: la RL restaurantul mai mic, servirea mesei, prepararea minuturilor si pulturile cu mancare calda sunt in acelasi spatiu. La Miracle, prezentarea mancarurilor, preparatul minuturilor si dervirea mesei se fac in 3 spatii delimitate destul de bine si mai mari.

-Ca sortimente de mancare, la Miracle nu am avut somon si scoici ca la RL (odata), dar se poate trai si fara asta, nu? In rest acelasi feluri de mancare la ambele, poti sa iei de aici cartofi prajiti, sa-ti pui deasupra cascaval ras (daca vrei) si din alta parte sa iei o carne la gratar sau o orice fel de alta carne. Pizza si paste sunt si ele bune. La Miracle dulciurile mi-au placut mai mult decat la RL. Sucurile, berea sunt la fel, era si vin, noi la Miracle nu am baut. Ajunsi in Turcia optam pentru Raki si Efess.

La RL am avut parte de mai multa atentie din partea chelnerilor decat la Miracle, dar nu pot sa spun ca la Miracle nu am fost tratati bine.

Deasemenea nu pot sa spun ca in general in Turcia noi ca familie, am fi fost tratati altfel decat celelalte natii care ereu si ele in concediu.

Distractie. La Miracle fiind teritoriul mai mare zona de spectacole este mai departe de hotel decat la RL, deci nu ajunge galagia in camere. Teatrul de vara este in spatele barului de la piscina. Spectacolele incep pe la 10 seara. Sincer in cele doua sejururi cat am fost la Miracle, nu am ratat spectacolele de seara decat odata. Dupa terminarea spectacolului incepe la scena de la pool bar muzica live-se canta tot feluri de muzica (chiar si Costi Ionita-varianta turca), se poate dansa-lumea pare sa se simta foarte bine. Lasand la oparte fitzele si figurile, noi asa am facut. Linistea se lasa pe la ora 24. La altfel de disco nu am fost. Am auzit ca in 2010 a mai fost si party pe ponton, focuri de artificii etc-in orice caz Miracle a evoluat cu trecerea timpului.

Plaja si marea-la fel la amnadouaa. La Miracle prosoapele sunt cu cartela dar poti sa le schimbi de cate ori vrei.

Sincer daca anul asta am putea sa mergem in concediu –ceea ce cred ca nu este posibil la ora actuala-am merge tot la Miracle pentru ca stim pe ce dam banii. Cei 4-500 de euro dati in plus la un alt hotel care poate este considerat mai de 5 * decat Miracle, aduce cu sine dorinta de a beneficia de ceva in plus, iar daca eventual asteptarile raman in faza de asteptari si nu se concretizeaza in ceva mai bun’’te zgarii pe ochi”ca ai dat banii astia.

Daca totusi ne-am hotara sa incercam altceva si ne-ar"tine buzunarul" ,am alege Amara Dolce Vita sau Gural Premier Tekirova!

Bafta in alegerea variantei optime!

michaela_1961
[27.01.11 20:19:09]

Excelenta comparatia! Ne va ajuta cu siguranta pe multi! Multumim Kiki si concedii minunate!

[27.01.11 20:33:39]

Multumesc, pentru pretioasele informatii oferite. Din ce in ce mai mult cred ca Miracle este ceea ce imi doresc. Am studiat pozele trimise de Andox si tot spre Miracle inclin deoarece constat ca "plusurie extraordinare" de la CONCORDE constau doar in tone de torturi si prajituri, chestiuni neinteresante pt mine, un whisky strain si aranjamenete facute de cameriste la lenjeriile de pat din camera (chestiuni lipsite de importanta pt mine... asta intrucat pana la urma tot de gustul fiecaruia tine). In plus de asta la Concorde e foarte foarte discret totul, aproape intim... iar eu caut agitatia, galagia, aglomeratia, intre-un cuvant... real life (doar traiesc in Bucuresti si nu-mi permit sa-mi ies din mana). Daca zici ca bauturile sunt apropae identice identice ca la Rixos... ca origine ma refer, atunci e totul ok. Camerele sunt mari, iar piscina grandioasa.

Toate cele bune.

[28.01.11 20:22:12]

Salutare din nou la toata lumea,

Acum cateva zile unul din voi mi-a dat pe site-ul amfostacolo.ro (insa nu-mi amintesc sectiunea: Rixos Lares, Miracle Deluxe sau Concorde desi am cautat pe toate), un link cu premiile luate de Concorde in ultimii 3 ani in Europa. As vrea sa il rog sa mai faca odata acest gest si sa-mi transmita respectivul link... pt. ca sunt interesat de hotelurile cu care intrase in competitie.

Thank you!

iris26
[27.02.11 20:26:00]

Un review excelent! Pentru ca e complet si obiectiv. Si eu am fost la Rixos Lares in iunie 2010 si subscriu la tot ce ne-ai povestit. Initial am vrut sa scriu si parerea mea, insa dupa ce am citit review-ul tau mi-am dat seama ca nu am ce sa mai completez... Felicitari!

meghido
[18.04.11 12:28:24]

mi-am luat si eu EB pentru Rixos Lares, m-am speriat putin cand am auzit de aventura ta cu insolventa agentiei. Eu am luat la 602 euro transport individual 6 nopti.

Cat ai lasat bacsis si unde (chiar in frigider?) Multumesc,

[18.04.11 13:31:58]

Ciao,

Nu rade te rog, dar am lasat baksis-ul chiar in frigider pe un servetel-2 euro!

Si in baie pentru camerista tot 2 euro pe tavita cu cosmeticele. Asta pentru ca sunt doua persoane care-ti intra in camera: una umple minibarul si alta cu curatenia!

Si efectul este cel care se vede si in poze!

Va doresc concediu placut!

[18.04.11 13:43:38]

Salut,

Daca iti foloseste si raspunsul meu... eu am lasat 2 hartii de 1 Dolar in usa frigiderului (adica la garnitura) si inca 2 hartii pe tavita din baie la samponuri. Asa cum zice si Kiki rezultatul era... dublarea produselor.

Succes... abia astept sa aflu cum a fost si anul asta la Rixos Lares.

[18.04.11 13:46:25]

Te-as sfatui sa schimbi din timp 70-80 de dolari in bancnote de 1 dolar (eu asa am facut intrucat euro are doar monezi la valoarea de 1 euro) si vei vedea cat de folositori vor fi in multe privinte, nu doar in hotel... ci si in excursiile pe care le faci (daca le faci), mai ales daca nu mergi cu avionul. Sa auzim numai de bine

meghido
[18.04.11 14:47:35]

multumesc pentru sfaturi, cred ca o sa fac rost de lire turcesti, acum 2 ani am primit mereu rest! lasati in fiecare zi bacsis?

[18.04.11 15:41:16]

In camera am lasat doar o singura data baksis, in restaurant, de doua ori cate 2 euro si asta in mana chlelnerului care ne servea. Cand mergeam sa mancam, alegeam cam aceeasi masa (asta in cazul cand nu era ocupata). Chelnerul respectiv dupa ce i-am dat baksis, cand ne vedea deja ca venim, ne facea semn sa ne asezam la masa respectiva, nici nu mai astepta sa comandam ca venea deja cu bauturile pentru aperitiv si la final o cafea pentru ''madame" si servetele umede parfumate! Cam asta a fost efectul baksisului!

[18.04.11 18:02:50]

La sala de mese nu am lasat niciodata bakshis, intrucat nu am simtit ca este necesar, absolut toti chelnarii ne intrebau dupa ce ne asezam la masa ce dorim sa bem. In camera lasi in functie de dorinte... adika daca vrei cantitatile de bauturi dublate, daca nu NU... vei primi oricum portia normala de bauturi care se completeaza zilnic. In schimb la sapunuri si sampoane... acestea se completeaza doar cand sunt consumate... si cum nevasta-mea facuse o pasiune pt ele deoarece miroseau demential... am lasat zilnic 2 euro... si tot zilnic ni se suplimentau si acestea... Crede-ma ca am fost si in alte locuri, insa mirosul acestora le-a intrecut pe toate... practic era mirosul specific existent in tot Resortul... si cum nu stiam de une am putea cumpara un astfel de parfum... am considerat ca e OK sa le luam zilnic de la baie... "contra acelei sume de 2 euro/zi". He he... Daca pot sa te mai ajut si cu alte informatii... poti sa imi scrii pe mess... id meu este gioko2007@yahoo.com. O zi buna si sper sa te simti exceptional.

aLeXa10, anca_l*, catalinalupu, celeste, david, gioko, iris26, kiki, meghido, michaela_1961, sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂDelphin BE Grand Resort: