ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.12.2008
    DIN: ilfov
    ÎNSCRIS: 18.12.08
    AUG-2008
    [?] AD. + 1 COPII

Aici zeii si-au pus amprenta

August - hotel Paradis, curat, elegant, primitor; are 3 stele dar camerele de la etajul 2 arata cu siguranta de 5 stele.

Am fost placut impresionata de cum arata acest hotel tinand cont ca vizitez Grecia din anul 1994. Niko si sotia , Stelios si Barbara , aceste gazde minunate m-au facut sa uit de teapa care am luat-o la Turci anul acesta.

Daca aveti copii, va dau un sfat; optati pt acest hotel. De obicei nu ma duc de 2 ori la acelasi hotel dar cu siguranta ma voi caza la anul tot aici, chiar daca am sa fac naveta cu masina la plajele din imprejurimi.

Trimis de bencu mihaela* in 18.12.08 23:50:42

VIZUALIZĂRI: 1835 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bencu mihaela*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[19.12.08 09:12:51]

Nu m-ai convins ca merita. Niste poze cu camerele de 5 stele poate m-ar fi facut sa ma gandesc

[20.12.08 06:22:38]

Scuze , dar scriu pt prima data , iar in luna august nu ma gandeam ca o sa am nevoie de dovezi.Nu vreau sa conving pe nimeni nu sunt in masura , dar 5 stele stiu f.bine ce inseamna. poate cineva care a fost acolo si stie cum arata etajul 2 - camera 25 ex.,poate sa confirme.

[20.12.08 06:35:07]

mihaela, nu-ti fa probleme, te descurci foarte bine, iar bestdeal te tachina, cerandu-ti de fapt sa incarci si ceva fotografii, daca ai. [daca nu ai, eu unul - cel putin - te cred pe cuvant, mai ales ca nu esti singura care scrie frumos despre acest hotel]

[20.12.08 07:33:01]

mihaela, am uitat, am vrut sa te intreb mai demult: ziceai ceva, mai sus, de experienta mai puti placuta din Turcia. Poti da ceva detalii? Ai putea eventual scrie la hotelul corespunzator din Turcia [daca nu exista pe site, il poti adauga, apasand linkul ADAUGA HOTEL/DESTINATIE de sub lista de hoteluri]

[23.12.08 16:01:32]

Multumesc pt incurajare webmaster , iti raspund cu placere.In luna iulie am luat bilete de la ag.Kusadasi, destinatia Marmaris hotel Green nature resort - spa, am ajuns la aeroport unde ne astepta ghidul , in fine , ne-am suit in autocar si dupa un drum de 4 ore am ajuns , surpriza ... la hotel grand pasa fara sa ne spuna nimeni nimic inainte .Am intrebat ce se intampla si am primit raspuns ,, nu sunt camere libere la hotelul dv.si ramaneti cazati la acest hotel pana maine cand va mutam la hotelul pt care s-au facut rezervarile,, .A doua zi ne-au dus la hotelul nostru , ce sa spun, cazarea era de la ora 14,am pierdut deja 2 zile din concediu pe drumuri , nervi ,balamuc, tot tacamul dar tot ca turcii a fost.La hotel camerele erau infecte , aglomeratie de neimaginat , de fapt era un complex cu mai multe blocuri in jurul a 4 piscine pe o suprafata extrem de mica , organizare proasta , ospatari aerieni , aveau 2 viteze incet si f. incet , cu toate ca la turci stiu bine ca ar face orice sa te simti bine, si paja , plaja care a pus capac nu era langa hotel asa cum am fost informati la ag.ci la 4-5km .plaja privata de cca.6/2m la mal niste saci de nisip sa nu inunde plaja ca era f. ingusta ce sa spun dezolant parca erai pe transee.sunt f. multe de spus dar ma opresc aici si totusi nu renunt la statiunile de la turci pt ca am fost si sunt unele superba .Asta e am furat-o anul asta ldar turcia nu o tai de pe lista .Cam atat , CRACIUN FERICIT , tuturor .,

[25.12.08 10:16:56]

Mihaela, sigur niste poze din camere si din hotel ar fi fost la fel de convingatoare. Poate chiar mai. Ce ai postat este OK. Nu poti sti cine se hotaraste sa mearga la un hotel daca vede niste poze OK si citeste si un review sincer.

[25.12.08 10:30:09]

Webmaster pana la cinci 5 stele e cale lunga. Nu sunt rau dar as vre sa gasesc reviewuri pe bune fara aprecieri aiurea.

Telephone: 23520-41933 or 41508 (Outside Greece please add ++30)

Fax: 23520-42600

Open Period: May to Oct

Hotel Category: D

Number of Rooms: 19

Number of Beds: 38

Facilities Restaurant - Parking - Breakfast - Meal - Children's Playground - Sea Sports

Distances Airport: 100 km, Port: 500 m, Beach: 100 m, City: 34 km

turist_calatorescu*
    [27.12.08 03:51:15]

Ca sa nu ramana totusi un semn de intrebare pt cei care vor sa mearga la Niko, poate ne spui de ce ai scris "chiar daca am sa fac naveta cu masina la plajele din imprejurimi" ....Plaja din fata hotelului este o continuare a plajei Nei Pori una dintre cele mai renumite din Grecia si este exceptionala )) Intr-una din zile am facut plaja si in Nei Pori (2km)si era la fel. Nu stiu pe ce plaja ai nimerit tu dar noi am pus si poze in sprijin si va garantam ca nu trebuie sa faceti nici o naveta, plaja de la Niko este absolut minunata.

[27.12.08 15:59:32]

aura_popescu , am fost pe plaja de la Niko si este f.draguta nu am nimic de comentat pt ca este ok., dar sa te duci 7 zile in acelasi loc sa faci plaja deja cred ca este putin monoton, cum spui si tu despre Nei Pori tu ai fost , ai schimbat locatia pt o zi chiar daca a fost la fel,ideea era cazarea -unde te intorci dupa o zi de plaja .Sunt de aceeasi parere cu tot ce ai scris , dar dupa cum ai vazut eu nu pot oferii poze , cititorii ma taxeaza pt asta , deci probabil ca o sa renunt sa mai scriu , cred ca trebuia sa incep cu ,,a face fotografii,, , oricum ... mi-a facut placere .

turist_calatorescu*
    [28.12.08 07:37:52]

Da, asa e...dar eu nu prea ma omor cu statul la soare, innot de cand ma duc pana seara cand ma taraste gasca afara din apa )... prietenii imi spun femeia amfibie....crede-ma ca am cautat mult un asemenea loc de joaca, sa innoti odata in larg sa vezi ce creaturi superbe misuna pe acolo...pt mine cele 7 zile numai monotone nu puteau fi...Si mie mi-a facut placere si cand o sa ai fotografii le asteptam cu multa placere pt ca suntem pe aceiasi "unda" dupa cum se pare. Eu mai am review-uri scrise la vila Viforul, Predeal si Ana Sport, Poiana Brasov, daca vrei destinatii garantate si amanunte despre cazari si distractii poti sa le vizionezi. La multi ani si la multe calatorii frumoase si daca descoperi locuri faine sa mi le trimiti si mie pe aurora.popescu@yahoo.com.

[23.01.09 02:06:46]

eu

[23.01.09 02:09:07]

Camera 25 este chiar asa de buna,ca asi sta si eu in ea,este buna pentru 2 adultzi si un copil de 14 ani?Noi plecam pe 27.06 sau04.07.09 cum o fi vremea?

[23.01.09 08:10:03]

Camera 25 a fost un exemplu, dar nu numai , tot etajul 2 este diferit , dupa cum ati vazut si oferta 2009 , etajul 2 are alt pret fata de etajul 1 si parter .Camera are un pat mare de mijloc , un sifonier in 3 usi destul da mare , 2 noptiere , toaleta , frigider , daca s-ar suplimenta cu un pat de o persoana pt copil .... mie una nu mi-ar surade , dar intrebati la agentie camera pt 3 persoane la et.2. vremea e ok., eu plec in august.Solicitati agentiei fotografii recente, nu din 2006.

azzaylee
    [15.06.09 21:58:35]

prin jur sunt magazine,terase,ceva de vizitat sau de ocupat o zi ploioasa de exemplu? sau tb neaparat mers cu masina?

[16.06.09 19:14:23]

Am fost la agentzie la Nikos si au pliante noi si chiar un cd.cu hotelul nikos paradis si vila bozzas tot a lui. Tel. agentzie 3361828 si potzi sa dai chiar de Nikos patronul,baiat okay...!

[11.07.09 04:51:48]

Buna , multe salutari lui jokermen 2001, am citit ce impresiile tale si ma bucur mult ca ti-a placut... trebuie sa-ti multumesc pt pozele postate, plec si eu pe 1 aug. , mai bine zis ma reintorc.

[14.07.09 15:48:40]

Bravo, Mihaela drum bun si distractzie placuta.

azzaylee, bencu mihaela*, bestdeal14, jokermen2001, turist_calatorescu*
    Alte impresii din această RUBRICĂNiko Paradise Hotel [Platamonas]: