ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.10.2010
DIN: Ilfov
ÎNSCRIS: 13.08.08
AUG-2010

Un concediu reusit.

Calatoria a inceput de pe aeroportul Otopeni, si a durat cam 2ore, aterizarea a fost fara probleme, pe un aeroport cochet si nu prea aglomerat. De aici am fost preluati cu un microbuz si lasati fiecare la hotelul unde aveam rezervare. Primele detalii ne-au fost oferite de o ghida romanca ce ne-a insotit la hotel si a stat cu noi pana am fost cazati.'

De la ea am aflat si despre excursiile optionale, ce le puteam face pe perioada sejurului. Consider un lucru foarte important sa ai asistenta in limba natala in locurile unde petreci concediul. Am mai observat ca din Dubrovnik se facea transferul la hoteluri din tara vecina, Muntenegru.

Camera unde am fost cazati era curata, spatioasa iar baia de asemenea impecabil de curata. Mancarea f. gustoasa si diversificata, multe feluri de fructe. Hotelul avea si piscina ext. foarte bine intretinuta si pe o latura o terasa acoperita cu trestie, unde puteai sta la orele cand soarele era foarte puternic.

Plaja era cu pietricele, fiind necesara cumpararea expadrilelor pt. a intra in apa marii. Ne-am inscris pt. excursia cu autocarul in Muntenegru ce costa 60E de persoana si consider ca am facut o alegere excelenta, deoarece pe traseul facut erau niste peisaje magnifice. Am vizitat orasele Kotor si Budva, mai bine zis '' orasele vechi'' din aceste locatii, observand cum au fost pastrate si intretinute aceste ''cetati ''care aduc un numar impresionant de turisti. De asemenea si Dubrovnik avea zona sa numita ''orasul vechi'' loc ce atragea zilnic mii de turisti.

In concluzie recomand Dubrovnik-ul ca destinatie turistica.

Trimis de Nicolae in 01.10.10 08:08:01
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CROAȚIA

VIZUALIZĂRI: 3309 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nicolae); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera hotel
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

alex1968
    [01.10.10 09:56:41]

Felicitari pentru vacanta reusita. De ce nu ai acordat note si la capitolul "cazare"? De asemenea, vreau sa te intreb in ce regim ai avut masa; probabil, demipensiune?

sandu.53
    [01.10.10 13:00:17]

un concediu reusit si o descriere f. buna a acestei destinatii turistice... cand atasezi si fotografii?

deliutza27
    [01.10.10 18:32:49]

Este adevarat ca in Croatia, preturile in general sunt destul de mari, comparativ cu alte tari?

[01.10.10 20:20:18]

[@alex1968]: Este prima oara cand postez impresii din locurile pe care le-am vizitat, gradul de satisfactie vis a vis de conditiile de cazare este de 98% iar biletul de cazare a fost cu demipensiune.

[01.10.10 20:22:08]

[@sandu.53]: In cateva zile.

[01.10.10 20:36:05]

[@deliutza27]: In timpul plimbarii prin orasul vechi, am intrat in diverse magazine cu articole de imbracaminte si incaltaminte si am obsrvat ca preturile erau putin mai mari decat cele din mallurile din Bucuresti, insa puteai cumpara si multe altele la preturi modice.

[05.10.10 11:29:30]

@Nicolae

Nu avem, in lista de optiuni, exact 98%; am selectat (si completat in fisa review-lui) optiunea "95% - multumit, aproape incantat" - urmatoarea ar fi fost "100% - incantat, fara repros".

In masura in care consideri util, ne-ai putea indica si nota de la ultima rubrica - "Distractie si relaxare". Deasemenea, poate gasesti timp si pentru pozele promise

alex1968, deliutza27, Nicolae, sandu.53