ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.09.2010
    ÎNSCRIS: 01.07.08
    JUN-2010

Către satisfăcător

Un concediu reusit

Foarte inspirata alegerea Nei Pori.

Vila Anatoli poate nu este cea mai buna alegere pentru ca exista si multe vile mai apropiate de plaja dar ele nu sunt prezente in oferta agentiilor romanesti. Pentru cine merge pe cont propriu recomand cazare la vilele din apropierea plajei cu vederea la mare sau muntele Olimp.

Strict [referitor] la vila, este cam la 200 m de plaja. Este foarte bine intretinuta, curata si dotata cu tot ce trebuie - frigider, vesela, chicineta, chiar si aparat de tantari. Televizorul este mic si asezat pe un suport plasat mult prea sus dar asta nu este un inconvenient.

Altfel in statiune sunt multe marketuri si terase unde se manca bine si nu foarte scump. Plaja si marea sunt la superlativ. Nisip fin, mare fara pietre, peisaj de vis

Dintre excursiile care se pot face recomand Skiathos si Meteora dar facute pe cont propriu. Se pot inchiria masini in zona si sunt multe de vazut.

Trimis de darwin in 28.09.10 14:10:12
    • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3603 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (darwin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Vila Anatoli - camera la etajul 1
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 0 vot)

valimi
    [28.09.10 14:51:42]

Cat a durat drumul cu autocarul pana la hotel, si de unde ati plecat?

sandu.53
    [28.09.10 15:33:35]

o locatie interesanta demna de retinut pentru vacantele viitoare din Grecia!

[29.09.10 09:04:28]

Valimi,

Cand am fost eu cu autocarul, am pecat în jur de ora 18 din Piața Victoriei din București și am ajuns în Nei Pori cam în jur de ora 11, în condițiile în care au fost opriri aproximativ din 3 în 3 ore, am avut o oprire pentru vizitarea bisericii Sf. Dumitru din Salonic și am făcut și un tur panoramic cu autocarul prin Salonic.

Când am fost cu mașina personală am făcut mult mai mult pentru că, de teamă să nu luăm vreo amendă am respectat întocmai vitezele specificate prin Bulgaria.

deliutza27
    [29.09.10 11:08:39]

Desi vad ca nu ai pus decat 2 poze la aceasta locatie, mi se par destul de sugestive. Imi place plaja aceea cu nisip fin. Si mi-a atras atentia si pretul sejurului. Daca a fost pentru amandoi, eu zic ca chiar merita!

Ati avut si masa inclusa? Sau ati servit pe la restaurante/terase/taverne?

darwinAUTOR REVIEW
    [08.10.10 13:37:17]

Sejurul era fara masa inclusa, de altfel vila nu are restaurant, de asta este dotata cu tot ce trebuie pentru gatit in camera dar noi am mancat pe terase si de la marketuri.

ele12
    [12.01.11 00:22:04]

Anul acesta am dori sa petrecem concediul in Nei Pori insa fiind ca mergem cu copiii ma intereseaza care sunt preturile la terase si magazine.

daca se poate va rg sa, mi dati cateva exemple

va multumesc anticipat

[12.01.11 08:14:12]

ele 12

Am postat o poză în care sunt trecute câteva prețuri de la una dintre tavernele de pe plajă. Sper să se vadă. Dacă nu se vede, să-mi spui ca să le scriu într-un ecou.

ele12
    [12.01.11 14:49:43]

din pacate nu reusesc sa maresc poza asa ca te rog sa-mi dai cateva exemple... cam cat costa un gratar cu garnitura, o salata greceasca, o bere, un suc... sa-mi fac o idee... sper ca portiile sunt normale ca si cantitate... suficient pt o persoana

multumesc

[12.01.11 14:58:51]

poza se mareste automat daca faci click pe ea. In caz ca nu functioneaza, as aprecia mult sa ma contactezi pentru a "depana" problema, s-ar putea sa o intampine mai multi...

[12.01.11 15:20:09]

Prețurile sunt cam așa: tzatziki 2E, salate diverse 2,5- 3 E, salată grecească 3,8 E, preparate la grătar pt. 1 pers. 5-8 E, preparatele din pește sunt puțin mai scumpe din câte îmi amintesc (calamar, caracatiță, fructe de mare, somon și alte asemenea) 8-12 E. Pâinea la masă îți aduce cam 2 felii mici de persoană, deci pt. cine mănâncă mai multă pâine, mai trebuie să comanzi în plus. Fiecare porție de mâncare are inclusă o garnitură de cartofi prăjiți și cu un pic de ceapă tăiată julien și asezonată cu oțet. Excelentă este musacaua grecească, al cărui preț nu prea mi-l aduc aminte. În tot cazul dacă nu sunteți foarte mâncăcioși și mai completați prin cameră cu ceva din traistă, un prânz pentru două persoane (fără băuturi) poate să fie cam în jurul a 25-30 E în funcție de ce meniu alegi. De fapt, poate chiar și 20 E, având în vedere că o salată este foarte mare și poate ajunge și la două persoane.

Atenție! Cumpărați apa din minimarketurile lor la bax, căci altfel e f. scumpă. Însă la baxuri ajunge foarte ieftin.

Mă mir că nu se văd prețurile din poză, căci eu le-am putut vedea.

darwinAUTOR REVIEW
    [13.01.11 13:06:32]

Revin si eu cu niste preturi:

Gyros (la lipie) 1,8 - 2,2 euro

Frigarui pui la farfurie- 6 euro

Peste, caracatita 8-10 euro

Portiile au garnitura inclusa si la sfarsit desertul e gratuit (inghetata felii de pepene sau uzo).

La marketuri se gaseste cam orice, berea si apa mai convenabil la bax unde sunt oferte 5+1 gratuit. Fructele cam la aceleasi preturi ca si la noi, mai scumpe mi s-au parut branzeturile.

darwin, deliutza27, ele12, mirelopodu*, sandu.53, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂVilla Anatoli [Nei Pori]: