ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.09.2010
SEP-2010

• Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. +39 324 981 3672
  • ARTICOL ARHIVAT

Apartament Sunny - recomandat

Raman fan declarat al cazarii in apartament, mai degraba decat la hotel, atunci cand plec sa vizitez diverse locuri, atat pentru pretul convenabil, cat si pentru libertatea de a ne autogospodari si a trai ca localnicii.

Pentru vizita la Roma am ales din internet apartamentul Sunny. Am avut mari emotii, deoarece mi s-a cerut plata 100% in avans, si ma gandeam ca poate nu voi gasi pe nimeni la adresa respectiva, dar nu am avut probleme.

Pot sa spun ca m-am intors foarte incantata de alegerea facuta, si am sa va fac doua recomandari in loc de una.

Prima recomandare se refera la apartamentul respectiv, din urmatoarele motive:

1. Locatia apartamentului este excelenta, in spatele Vaticanului, la 10 min de mers de jos de intrarea la Muzeu Vatican, foarte aproape de iesirea la gura de metrou, si totusi zona foarte linistita, pe o strada fara circulatie auto (folosita drept parcare de locuitorii zonei). L-as caracteriza drept un cartier elegant, fara emotii de siguranta. La 2 minute se gaseste o bacanie si un magazin Carrefour, deci aprovizionarea foarte usoara si convenabila ca pret.

2. Apartamentul este situat la parter, foarte usor de ajuns la el, si are o terasa imensa in aer liber (cam 40 mp), unde ne-am petrecut toate serile. Terasa este, dupa parerea mea, punctul forte la apartamentului, daca veti ajunge acolo si veti bea o bere sau un vin pe terasa, sper sa va amintiti de review -ul meu.

3. Curatenia este deplina, de la baie, la asternuturi, fara comentarii. Am avut asigurate prosoape, servetele, hartie igienica, sapun, detergent de vase, tot ce se poate gasi intr-o casa normala.

4. Apartamentul are toate dotarile necesare IN AFARA DE AER CONDITIONAT. Am folosit cu multa placere masina de spalat vase, care ne-a scutit de munca neplacuta. Aveau suficiente tacamuri, pahare si farfurii ca sa le schimbam la fiecare masa, si sa le spalam pe toate odata pe zi. Aragaz, frigider (cu apa rece lasata pentru noi), microunde, masina automata de spalat rufe. Apa calda la discretie, centrala proprie de apartament

5. La sosire ne-au predat cheia, si la plecare am lasat-o pe masa, incuiata de dinauntru, fara sa vina cineva sa ne verifice, ne-au lasat sa stam pana la 5 dupa masa, desi ar fi trebuit sa eliberam camera la ora 10.00. Ar fi bine sa lamuriti problema cu ora de check in si check out inainte de rezervarea apartamentului.

6. Dezavantaj: apartamentul are living + bucatarie+baie+doua dormitoare, dar cele doua dormitoare nu sunt la fel, unul este mare si elegant, cu pat matrimonial, al doilea nu are mai mult de 8mp, are doua paturi single, dar nu are dulap. Deci este mai bine sa fie inchiriat de o familie sau de prieteni foarte buni, care nu se formalizeaza si pot sa isi tina lucrurile in dulap impreuna in dormitorul mare.

A doua recomandare: apartamentul respectiv apartine unei retele de apartamente de inchiriat, aflat in administrarea unei doamne Manuela Pugliese, ea este cea care se ocupa de tot ce inseamna organizare, de la curatenie pana la consumabile, de la check in si pana la check out. Site-ul retelei de apartamente este click aici si ofera apartamente nu numai in Roma, ci si in Venetia, si in alte orase.

Daca doriti sa stati in oricare din apartamentele respective, aveti confirmarea mea ca doamna este foarte serioasa, nu veti avea probleme, nu va va fura nimeni din apartament, si veti avea parte de curatenie si conditii bune.

Nu stiu daca am spus tot ce doream, dar va stau la dispozitii pentru orice intrebari.

Trimis de Lumi in 27.09.10 13:36:30
    • A fost prima sa vizită/vacanță în ITALIA

VIZUALIZĂRI: 4778 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Lumi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Terasa de care va vorbeam, unde noi am luat toate mesele afara la sfarsitul lui septembrie, mare bucurie pentru cei care traiesc la munte, ca si noi.

sandu.53
    [27.09.10 14:43:15]

foarte buna informatia ta si extrem de completa. poate atasezi si ceva poze daca ai...

celeste
    [27.09.10 16:33:49]

Lumi, f. util review-ul si interesant, dar daca atasai si niste poze era si mai bine.

LumiAUTOR REVIEW
    [27.09.10 19:15:51]

Aveti dreptate, gata, am adaugat si pozele.

ionescunic
    [27.09.10 20:46:12]

Foarte bun si interesant review-ul tau, eu ma visam si acum, citind, cu un pahar de vin in fata pe terasa imensa de care vorbeai.

celeste, Lumi, sandu.53
    Alte impresii din această RUBRICĂApartamente regim hotelier:

• pagină generată în 0.043320894241333 sec