ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.09.2010
DE ney
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 23.09.10
AUG-2010

Definitia last-minute o gasiti aici

Buna!

Cu toata preocuparea si grija pt. ziua de maine am gasit puterea sa facem o iesire la bulgari in 2010.

dupa toate peripetiile prin care am trecut sa inscriu masina proaspat cumparata si am achizitionat un bilet last minute in ziua si ora la care am pus mana pe talonul masinii.

asadar cu bagajele facute (un troler), cu masina full (45l), biletele si actele, am plecat la drum dupa doua zile curios cum e la all inclusive mai ales pe nepusa masa, dar numai conta stiti cum e, totul e drumul!

am plecat din Ploiesti pe la 8.30 si am trecut prin vama Ruse ca prin branza, ca deobicei, ocolind pe pod o coloana de tiruri, binenteles taxa de pod la noi si rovinieta la ei si pe aici ti-e drumul! La 13.30 am ajuns la hotel, am parcat masina la alt hotel agreat pt parcare in boscheti (27 leva-5 zile) (1euro=1,95 leva la hotel) faceti voi cursul la lei, bratara pe mana, bagaj la camera si direct la masa!

La14.30 se inchidea!

SURPRIZA! totul decurgea normal, mancare de toate felurile si pe toate gusturile, salate cu ce nu-ti trece prin cap, ingrediente taiate sa-ti faci singur ce doresti, bauturi la bar, etc.

Personal amabil, curatenie, terasa sau interior, ce sa mai totul cum trebuie sa fie, suficient si arhisuficient.

linistiti dupa drum fara radare si cu masa servita impecabil pornim spre plaja care dupa circa 200m se arata intr-o stare foarte buna cu nisip AURIU si fara chistoace si seminte!

AM REUSIT, AM NIMERIT BINE!

Au cam 4-5 km de plaja frumos aranjata, curata si cu multe hoteluri de la mici la f. mari (astea erau la vanzare). am hoinarit 4 zile fara sa scoti din buzunar bani decat pe plaja sau in plimbari pt. inghetata, bere sau cine stie ce suveniruri.

toata perioada a fost la fel de bine fara probleme de niciun fel.

masa dimineata de la 8 la 10, daca nu reuseai- bufet de la 10 la 12.30 la snack bar, masa pranz de la 12.30 la 14.30, iar snack bar pana la masa de seara, daca nu reuseai nici pe asta, masa de seara 18 la 20 si bauturi toata ziua la pool bar si snack bar pana la 23.00!

pentru 100euro ma intreb ce am platit?

sau venind din romania dupa 6 ani de propus sa nu mergem pe litoral pana nu auzim de bine si de alte preturi mi sa parut extrem de putin?

faptul ca nu stai sa-ti cauti masa dupa plaja, sa vezi cata teapa i-ti ei cu pretul la noi, e mare lucru!

in Varna nu ai ce sa faci (a plouat o zi)

concluzia cu masa e personala si subiectiva cand stii ca te duci la ingrasat si la stat degeaba nu are cum sa fie altfel!

prefer sejururi fara masa sa pot pleca sa ma plimb, dar la bulgari nu este cazul, nu ai unde sa pleci de acolo decat acasa!

in concluzie excelent daca pleci pt punete masa scoalate masa si stat la soare.

Am facut proasta alegere sa ma intorc prin vama veche deci pe la mare pe la noi! am oprit la Jupiter si am gasit ce am lasat acum 6 ani. multeeeeeeee chistoce si coji de seminte pe nisip! mizerieeeeeeeeee!

am plecat acasa pe autostrada soarelui pe care am prins-o goala si i-am tras-o cu 140.

bafta si voua.

Trimis de ney in 23.09.10 22:33:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: veliko tarnovo arbanasi

VIZUALIZĂRI: 3413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ney); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 spate hotel cu cele trei piscine
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2900 PMA (din 1 vot)

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[23.09.10 22:43:12]

Placut review-ul tau, asa ca si voi multi romani trag o fuga la vecini in loc de litoralul nostru , si noi printre ei.

O remarca am contra celor spuse de tine, din Nisipuri ai ce face si ce vedea, daca mergi cativa km la pana Balcik, ai gradinile si castelul Reginei Maria si inca putin la Cap Kaliakra ai un peisaj deosebit si o apa demna de Mediterana...

neyAUTOR REVIEW
[23.09.10 23:21:10]

am fost unde spui tu dar m-am referit strict la nisipuri, dealtfel am mers pe langa mare pana unde am reusit Rusalka, si inca ceva, aha tuleynovo super.

pepsi70ro
[24.09.10 06:38:21]

Salut @ney, bine te-ai atasat comunitatii!

In review aminteai ca ai platit 100 de euro si totusi in fisa tehnica scrie 200, probabil pretul corect este cel din fisa tehnica?

Felicitari pentru review si un vot de bun venit!

[24.09.10 06:42:37]

Rubrica hotelului deja eeste definita pe site click aici unde mai sunt 44 de review-uri despre acest hotel.

Data viitoare te rog incadreaza review-ul acolo unde exista deja sectiuni deschise pentru hoteluri si nu initia alta grupa decat daca nu exista hotelul pe site.

[24.09.10 08:49:00]

Mutat la rubrica "Slavey" (deja existenta pe site); sters rubrica dublura introdusa de autor

neyAUTOR REVIEW
[24.09.10 19:25:57]

salut!

de persoana 100euro! ar fi prea de tot!

Artlover1982*
[26.03.11 19:14:42]

Hello,

M-ar interesa putin mai multe detalii despre bautura de la All Inclusive. De exemplu, noi am mers in Turcia si pe langa bere, vin, vodka si whisky (toate locale), mai serveau si niste cocktailuri cu lichioruri turcesti. Exista ceva de genul asta aici?

Stii cumva daca au animatori pentru copii?

Stiu ca probabil se considera reclama, dar as dori sa stiu cu ce agentie ai plecat acolo. Ai putea sa-mi trimiti un mesaj privat?

Multumesc mult!

Artlover1982*, ney