ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.09.2010
DIN: Targoviste
ÎNSCRIS: 28.04.09
SEP-2010

Super MIRACLE!!!

Tot sejurul a fost la superlativ, numai daca aveai pretentii absurde nu ti-ar fi placut.

Cazare excelenta, cu fata la hotel Tinanic, mancare pe saturate, nu aveai cum sa mananci tot ce era acolo, si in fiercare zi variata, plaja super, nisip fin cu copertine desupra sezlongurilor de puteai sa stai acolo toata ziua ca nu era extrem de cald desi au fost temperaturi de pana la 40 de grade, marea foarte calda si curata, piscine extraordinare cu apa incalzita, animatie super, in fiecare seara erau spectacole, muzica live si disco.

In jurul hotelului multe magazine, minimall-uri cu tot ce vrei si 2 supermarketuri.

In oras, in Antalya, indedit, oras turcesc, cu partea veche si partea noua, cu bazar si multe magazine.

Recomand tuturor hotel Miracle, raportul calitate pret foarte bun!!!

Trimis de Emma M in 23.09.10 11:00:04
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istanbul, Kusadasi, Bodrum

VIZUALIZĂRI: 3676 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Emma M); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

recul*
    [23.09.10 15:03:21]

vrei nu vrei, eu trec review-ul tau la favorite, poate candva ajung si eu acolo

crysss76
    [23.09.10 15:24:10]

Imi doresc si eu sa vizitez acest hotel asa ca ai punctaj maxim de la mine

[18.01.11 11:43:37]

Buna, as vrea sa pun si eu cateva intrebari (pe care de altfel le voi adresa tuturor celor care au fost aici, in speranta ca cineva imi poate da relatiile care ma intereseaza):

1) daca copii pana la 12 ani platesc bilet intreg, jumatate de bilet sau deloc;

2) daca exista tobogane mari (si pt. adulti) si daca trebuie sa platesti ceva in plus pt. folosirea lor;

3) daca exista bar pe plaja;

4) daca exista vin demisec sau de alt fel (chiar si de provenienta turceasca)... pun aceasta intrebare intrucat majoritatea celor care au postat reviewuri au scris doar despre bere, rom, gin, etc;

5) daca sucurile erau doar la dozator... si daca macar asa gaseai ceva asemanator cu cola sau fanta (imitatii voiam sa zic).

Anul trecut al fost alaturi la Rixos Lares si a fost superb, insa nitel mai scump... problema e ca vreau sa incerc si altceva.

Multumesc anticipat.

Emma MAUTOR REVIEW
    [18.01.11 13:13:51]

Despre miracle eu am fost extrem de incantata.

Copii sub 12 ani platesc doar biletul de avion.

Topogane sunt, 2 unul drept si unul ondulat unde te poti da pe saltea. Nu cost nimic si te poti da oricand.

Exista bar pe plaja.

Despre vin nu stiu ce sa-ti spun, eu nu am baut dar cu siguranta exista.

sucuri sunt la dozator, bune, fanta, cola, ananas, portocale, piersica si cel care mi- placut mie de mere.

Astept vesti!!!

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [18.01.11 13:41:20]

ATENTIE: doar primul copil sub 13 ani cazat intr-o camera standard beneficiaza de gratuitate!

Pentru al doilea copil se plateste un tarif de aprox 50-60% din pretul de adult.

Aceste prevederi sunt valabile, in general, la TOATE hotelurile din Turcia care asigura gratuitati pentru copil in varsta de maxim X ani. Foarte putine hoteluri ofera gratuitate pentru ambii copii.

Un alt factor care influenteaza pretul este TIPUL DE CAMERA ales (sau alocat). Multe hoteluri nu accepta 2 adulti + 2 copii in camera standard (mai ales daca e vorba de copii maricei) si obliga aceste familii sa cumpere o FamilyRoom sau alta camera superioara.

La Miracle sunt acceptati 2 adulti + 2 copii in varsta de maxim 13 ani; daca unul din copii este mai mare (sau daca nu mai sunt camere duble disponibile), se vor aloca insa camere triple, al caror regim de pret este diferit!

[28.01.11 20:29:01]

Salutare din nou la toata lumea,

Acum cateva zile unul din voi mi-a dat pe site-ul amfostacolo.ro (insa nu-mi amintesc sectiunea: Rixos Lares, Miracle Deluxe sau Concorde desi am cautat pe toate), un link cu premiile luate de Concorde in ultimii 3 ani in Europa. As vrea sa il rog sa mai faca odata acest gest si sa-mi transmita respectivul link... pt. ca sunt interesat de hotelurile cu care intrase in competitie.

Thank you!

ariploiesti
    [28.01.11 21:11:42]

1. primul copil sub 12ani este gratuit, mai putin biletul de avion si taxa de viza.

3. da exista bar pe plaja si este gratuit orice fel de bautura mai putin cea de import. Mai sunt baruri si la piscine

(piscinele sunt 2 pt, adulti si 2 pt. copii).

4. au vin rosu, roze si alb, cel mai mult mi-a placut cel rosu.

5. in minibarul din camera sunt cola, fanta si bere EFFES la doza, iar la piscina evident sunt la dozator, dar bune. Au cola, fanta, sprite etc.

[10.04.11 10:37:37]

la acest hotel sunt copertine sau umbrele pe plaja ca la copertine cred ca toti stau inghesuiti unul langa altul?

[10.04.11 12:29:45]

iar apa e cu apa dulce in piscine sau sarata?

mirmicu
    [10.04.11 13:47:19]

Buna laura81,

pe plaja sunt copertine dar nu sta nimeni inghesuit, nu stiu de unde ideea asta, imi pare rau ca nu-ti pot arata niste fotografii pentru ca noi stateam mai mult la piscina intrucat Mediterana mi se pare foarte sarata.

Cat despre piscine sunt cu apa dulce si au un sistem foarte bun de curatare, apa nu miroase deloc a clor.

[10.04.11 13:53:58]

pai din cate vad in poze sub copertine sezlongurile sunt una langa alta doar in fata cei care si trag sezlongurile stau mai departe unul fata de celalalt

cel mai bine ar fii sa am o umbrela a me a si sa mi pun sezlongul unde doresc eu, din cate vad plaja e foarte lata nu?? !!!

in fata erau sezlonguri cu umbrele, sau fara?

de aceea tot intreb ca doresc sa mergem in 17 iunie dar mi e groaza de caldura aia mare din turcia

nu cred ca as putea sa merg in iulie sau august

mirmicu
    [10.04.11 14:05:51]

laura81, chiar daca ar fi o plaja cu umbrele, in cadrul unui resort nu-ti poti aseza sezlongul chiar unde vrei tu, au si ei niste reguli si regulile astea sunt pentru a se simti bine toti turistii fara ai deranja pe cei din jurul lor.

Sunt niste culoare create acolo pentru a se putea circula. E valabil si pentru sezlongurile de la piscina, acolo unde sunt umbrele, ai voie sa le muti in dupa cum bate soarele in limita a un metru, poate doi.

[11.04.11 16:06:59]

laura81

Incearca la Rixos lares si sigur vei fi multumita. Plaja si umbrele de acolo vor fi sigur pe gustul tau. Poti sa iti asezi seslongul unde doresti intrucat spatiile sunt foarte largi pe plaja, insa la piscina e comsi-comsa (dar si acolo ai un ceva loc de miscare). Uite-te la sectiunea rixos lares, intrucat am ceva -poze postate.

Sa auzim numai de bine.

ariploiesti, crysss76, Emma M, gioko, laura81, mirmicu, recul*