ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2010
ÎNSCRIS: 26.02.10
AUG-2009
3 AD. + 2 COPII

Radauti, orasul, manastirea Bogdana si zoo - Am fost si noi acolo

In timpul concediului petrecut in zona Moldova, prin calatoriile noastre catre manastiri am trecu si prin Radauti.

Radautiul ca si intreaga Moldova este plin de istorie, acest lucru facandu-se simtit la tot pasul.

Orasul este frumos, dezvoltat si cu puncte de atractie.

Desi am fost doar prin trecere, am reusit totusi sa vizitam Manastirea Bogdana, gradina zoologica si sa ne plimbam prin oras.

Manastirea Bogdana nu trebuie ratata, ea dateaza din 1359 si este inclusa in lista monumentelor istorice si cuprinde 3 obiective: biserica "Sf. Nicolae" datând din secolul al XIV-lea, turnul clopotniță - datând din anul 1781si casa parohială

Trimis de amalyca in 21.09.10 17:34:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RĂDĂUȚI.

VIZUALIZĂRI: 2593 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amalyca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Zoo Radauti
[1 PMA]
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

webmaster20* [21.09.10 17:37:00] »

Informatii mult prea putine si lipsite de personalitate pentru a merita "votul site-ului". Te rugam sa scrii in viitor impresii de calatorie mai consistente. Retras punctele standard.

amalyca [21.09.10 17:51:24] »

Nu eu scriu pentru puncte ci alti membrii ai siteului. Au fost dati cand am renuntat de buna voie la puncte, asa ca retrageti tot daca nu sunt importante.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [21.09.10 18:14:07] »

importante ar putea fi, de n-ar fi atât de sărace... seci, ca nişte bancuri englezeşti!

webmaster77 [21.09.10 18:39:23] »

mutat la "O zi in Radauti", sters noua sectiune creata pt acest review.

sandu.53 [21.09.10 19:11:59] »

cam putin scris despre niste obiective destul de importante... te rog sa revii, mai bine scrie un review pe zi dar mai complet decat 4-5 dar foarte scurte... sper ca nu te superi ca mi-am permis sa-ti dau acest sfat!

amalyca [21.09.10 20:54:06] »

Nu ma supar, m-am obisnuit si sa fiu jignita pe acest site. Mai complet de atat nu am ce sa scriu, prefer sa punctez ce se poate vedea, atat cat stiu eu si cei care viziteaza sa descopere acele lucruri. Nu cred ca e important ca descriu istoria manastirii sau a orasului, ci fiecare sa descopere aceste lucruri.

webmaster20* [21.09.10 21:07:37] »

@amalyca, este dreptul tau de a scrie cat de concis doresti insa aceste impresii chiar nu aduc nicio informatie importanta, uita-te te rog, la reviewurile colegilor care exista deja in aceasta sectiune. Trebuie sa accepti faptul ca exista un Regulament pe site conform caruia doar anumite impresii de calatorie pot fi rasplatite cu "votul site-ului". Membrii acestei comunitati sunt dornici sa afle cat mai multe informatii inainte de a descoperi, eventual, acel obiectiv turistic pe cont propriu. In acelasi timp, nimeni nu jigneste aici pe site, o astfel de atitudine nu ramane nesanctionata.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

amalyca, sandu.53