ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2010
ÎNSCRIS: 26.02.10
SEP-2009
3 AD. + 2 COPII

Barajul Siriu - Panorama care-ti taie rasuflarea

In continuarea vizitei de la manastirea Ciolanul am mers sa vizitam barajul Siriu. Acesta este situat pe DN 10, intre Buzau si Brasov si se ajunge usor la el urmand soseaua. Zona iti taie rasuflarea, acolo venind mai multi oameni sa viziteze barajul. Ne dorind sa-mi insusesc anumite cunostinte de pe net, pentru mai multe detalii, va rog sa intrati ***************

Zona este superba, aerisita si cu diverse legaturi catre alte zone turistice.

Dupa ce am admirat panorama si le-am explicat cersetorilor ca nu avem ce sa le dam, dupa o zi plina de drumetii si obiective vizitate am purces obositi, inapoi spre casa.

Trimis de amalyca in 21.09.10 17:15:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIRIU-NEHOIU [BZ].

VIZUALIZĂRI: 3307 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (amalyca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 in drum spre baraj
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

cris1982
[21.09.10 17:24:49]

wow, le scoti pe banda rulanta, esti tare!

[21.09.10 17:25:39]

Amalyca, chiar si in noul regulament regula e aceeasi, fara referiri, sau trimiteri la site-uri care vand servicii de turism, poate ca ai uitat

Cat despre "review", ma vad nevoit sa retrag votul site-ului, poate vii cu ceva completari, este prea sumar, mai bine adaugai un ecou la celalt review al tau.

[21.09.10 17:28:30]

@amalyca, ai fragmentat la maxim o excursie de câteva ore... Sincer, nu cred că e nevoie să scrii aşa multe. Iar cantitatea şi calitatea informaţiei turistice nici nu prea justifică "votul site-uli" (deja retras).

În plus, există deja pe site o secţiune despre ceea ce se poate vizita împrejurul Buzăului, nu era deloc nevoie să creezi atâtea secţiuni noi!

amalycaAUTOR REVIEW
[21.09.10 17:49:47]

Imi pare rau ca credeti asa ceva. Nu vroiam sa pun pozele la gramada si nici informatiile. Este o sugestie de traseu. Chestia cu banda rulanta, este ca au fost scrise asa cum mi-au atras atentia unii de pe site (care m-au gratulat cu niste cuvinte de duh greu de reprodus), au fost scrise in Word, am cautat pozele aferente si apoi le-am incarcat. Daca informatiile pe care incerc sa le prezint nu sunt importante spuneti-mi si nu voi mai deranja acest site.

[21.09.10 18:02:57]

@amalyca:

1) daca NU scrii pentru puncte, impresiile sunt binevenite, chiar fragmentate. Totusi, incearca sa te pui "in pielea" cuiva interesat intr-o drumetie asemanatoare -- i-ar fi, cred eu, mai comod sa citeasca intr-un singur loc recomandarile, in loc sa sara din pagina in pagina, in 5-6-7 pagini diferite. Totusi, e vorba despre obiective care pot fi "facute" intr-o singura zi.

2) Daca in schimb te intereseaza punctele, e recomandabil sa nu le fragmentezi atat de mult, pozele pot fi afisate foarte bine si unele in continuarea altora - vei obtine astfel (mult) mai multe puncte (voturi).

[21.09.10 18:13:28]

Amalyca, ba din contra, orice informatie e bine venita si noi incurajam pe oricine sa scrie despre vacantele lor. Tocmai de aceea te rog sa o faci cu mai multa atentie, sunt sigur ca ai mult mai multe de povestit decat cele cateva randuri telegrafice de mai sus.

[21.09.10 18:36:13]

de asemenea, mutat la "Periplu prin frumusetile Buzaului"

ascent
[23.09.10 23:12:21]

Stau si ma gandesc cand o fi fost perioada aceea atat de calduroasa in ianuarie 2010 ca iarba sa fie atat de verde si lumea sa fie imbracata in tricouri...

[23.09.10 23:37:54]

Am corectat, conform datei celorlalte impresii din "pachet".

[19.02.16 09:47:25]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă zona Siriu-Nehoiu, SIRIU-NEHOIU [BZ]" (deja existentă pe sait)

amalyca, ascent, cris1982
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă zona Siriu-Nehoiu: