ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2010
ÎNSCRIS: 09.05.08
SEP-2010

Adevarul despre ERMA***

Marturisesc faptul ca am avut inima indoita cand am achizitionat biletele pentru Hotel Erma-Nisipurile de Aur, asta datorita review-urilor nu prea elogioase la adresa sa; cum nu suntem prea pretentiosi din fire, am zis ca fie ce o fi, mergem!

Din prima clipa m-a impresionat holul receptiei, monumental, ingrijit, luxos, mobilier ingrijit, receptionera prietenoasa si dornica sa ajute; am primit camera la etajul 6 cu vedere din lateral la mare, binisor zic eu;

Camera mare, cam 40 m patrati, mobilier vechi dar bine intretinut, lenjerie impecabila cu lebede din prosoape pe pat; balconul cu mobilier din plastic, spatios, curat. Baia suficient de mare, cu cabina de dus cu perdele, oglinda panoramica si blat pentru chiveta din marmura, curata, ingrijita cu exceptia unor pete de rugina la cadrul perdelei de dus, mai precis la imbinari; cu tot efortul lor de a face sa para totul impecabil, se vede ca hotelul este vechi si-ar mai avea nevoie de ceva investitii;

Pe parcursul sederii noastre, prosoapele au fost schimbate zilnic, fara a le fi lasat pe jos... lenjeria de pat s-a schimbat la 3 zile, m-am uitat special la calitatea ei si-am constat ca nu am ce reprosa (asta pentru ca unii mai putin norocosi s-au plans ca era rupta) probabil ca tipsul a contat.

Restaurantul, modest dar utilat cu cele strict necesare; micul dejun bogat, pe toate gusturile era imposibil sa nu gasesti ceva pe plac si dupa prea- plinul farfuriilor se pare ca toti erau multumiti, in special romanii nostri dar erau si nemti care m-au socat cat de mult puteau incarca farfuriile, erau si mai imaginativi se pare decat noi... :) pentru ca trebuia sa pui totul pe o singura farfurie;

Cina cu 5-6 feluri de mancare, cu peste, porc, pasare dupa dorinta; deasemeni erau si tot felul de sote-uri de legume, paste etc. Supele erau zilnic dar nu m-au dat pe spate; una peste alta, multumitor totul, pentru pretul platit a fost corect.

Singurul lucru care m-a deranjat si m-a facut sa ma simt penibil in fata altor natii prezente in hotel, a fost ca trebuia sa platim la piscina sezlongul, asta numai noi romanii, probabil ca asa a contractat agentia; am intrebat boy-ul de la piscina de ce platim numai noi, raspunsul nefiind prea inspirat, probabil ca nu a gasit altceva pe moment ,,pentru ca sunteti din Romania"

Dar acest amanunt nu mi-a stricat concediul, m-am bucurat din plin de zilele frumoase si m-am relaxat.

Hotelul beneficiaza si de parcare cica pazita dar eu nu am vazut noaptea picior de paznic, poate era undercover...

Mi-a placut barul si piscina de la etajul 4, barul de la etajul 7;barmanul de la et.4, foarte prietenos si insistent m-a intrebat de unde sunt si ca sa scap de el am zis ca din...Bosnia;noroc ca stiam si eu cuvintele care le stia el din sarba... :)

Pentru pretul platit, Hotel Erma*** merita luat in calcul pentru concediu.

Nisipurile de Aur este o statiune frumoasa in care nu te plictisesti, este animata, pentru toate gusturile si toate buzunarele; mancarea la restaurant-terase este mai scumpa decat la noi dar portiile sunt imense, luati in calcul serios ca din una sa manacati doi.

Experienta Bulgariei trebuia sa o am, si-am profitat de criza pentru asta, cred ca nu voi mai reveni aici, cu toate ca mi-a placut; Grecia ramane in sufletul meu si Sithonia in inima noatra...

Trimis de michirec in 21.09.10 14:31:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2809 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (michirec); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere de la barul etajului 7, se vede sigla hotelului, cam modesta...
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

sandu.53 [21.09.10 15:21:27] »

michirec, cu sinceritate ma bucur ca in vara aceasta serviciile oferite de hotelul Erma sunt apreciate... poate totusi anul viitor voi ajunge din nou acolo tot de Rusalii sau de Paste... apropo nici eu nu sunt un tip pretentios am stat si in cort, si in cabane etc... uite sunt primul care-ti apreciaza review-ul!

Admin [21.09.10 16:03:04] »

avand in vedere experienta si maturitatea turistica a autorului, nu am NICIO indoiala ca acest review prezinta cu echilibru si obiectitate conditiile de la Erma (nu in ultimul rand functie de pretul platit), motiv pentru care recomand impresiile in atentia celor care se documenteaza despre aceasta destinatie. Multumiri @michirec.

pepsi70ro [21.09.10 17:16:55] »

Ma bucur pentru vacanta voastra reusita, dar mai ales ma bucur ca ultimele impresii despre Erma contrazic parerea pe care o au foarte multi despre acest hotel. Felicitari!

sandu.53
Alte impresii din această RUBRICĂErma Hotel: