ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.11.2008
ÎNSCRIS: 08.09.08
APR-2008
[?] AD. + 1 COPII

Super!!!

Am fost de Pasti la Royal Marina Palace! Se zice ca de sarbatori nu este bine sa pleci de acasa! Insa anul asta am riscat si nu am regretat!

Am aflat prin Balkan Air ca la Duni este un complex super, cu cateva hoteluri, dintre care unul de 5 stele si ca se organizeaza si Pastele! Totul la 200 Euro de familie, 3 nopti, all! Am zis prima oara ca este o gluma! Si totusi am zis sa incerc!

Din Bucuresti sunt cam 360 km prin Giurgiu, drumul super, nu aglomerat! Din Burgas mai mergi cam 25 km, se face undeva stanga si se ajunge in Duny! Este ceva cam ca la turci, un complex cu cateva hoteluri, dispuse pe plaja!

Hotelul la care am stat este de 5 stele! Cu piscina interioara, sauna, si multe altele! Totul nou, camere spatioase, restaurante mari si luminoase! Vreau sa va spun ca pe toata perioada totul a fost la superlativ, pregatire de exceptie, mancare cu specific romanesc pentru Paste, exact ca acasa! Bauturi locale non stop, si imbuteliate si neimbuteliate, orice, fructe, totul in exces! Pe terase gratare la greu! O trupa de artisti, brazilieni si romani! Doua autocare puse la dispozitie pentru biserica!

Ziua am mers in Burgas la plimbare, magazinele erau deschise! Nu stiu daca patronii complexului au facut profit, nu aveau cum la acesti bani! Am vrut sa mergem si de revelion dar nu deschid!

Vara cred ca este cel mai bun loc de pe litoralul bulgaresc!

Trimis de EDUARD1 in 22.11.08 14:44:22

VIZUALIZĂRI: 10942 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (EDUARD1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[18.01.09 04:47:04]

salut.daca ai timp si poti sa imi mai dai cateva detalii despre marina royal palace pt. ca am dori sa mergem anul acesta in vara ti-as fi recunoscator.ms

[19.01.09 15:14:25]

Este unul din cele mai bune resorturi de pe litoralul lor, mancare buna, bauturi bulgaresti, spectacole, plaja buna, marea la fel. De aici poti sa faci ceva excursii! Daca ai alte intrebari, astept!

[21.01.09 02:23:50]

cum ti sa parut personalul hotelului?daca in statiune sunt si alte distractii in afara de ce ofera complexul si implicit daca sunt destul de buni animatorii caz in care nu mai ai nevoie probabil de altceva?ce traseu ai ales?scuza-ma ca te deranjez si ms.de raspunsuri.

[21.02.09 21:27:42]

Nu ma deranjezi! Efectiv aici nu este o statiune ci un complex inchis cu cinci resorturi, cea mai buna locatie fiind Royal Marina Palace! Animatorii sunt destul de buni, dar poti sa iesi din complex si sa faci excursii, atat in Sozopol la 8 km, care este minunat cat si spre turci unde este o rezervatie naturala minunata! Si in acest an se organizeaza de Pasti la 198 euro de familie, 3 nopti, 4 zile, all. Noi am facut deja rezervarile, pentru ca se anunta deja ceva lume din informatiile pe care le am! Traseul l-am ales prin Giurgiu-Shumen-Ajtos-Burgas-Duni, dar nu prin Varna, din Bucuresti cam 360 km, te duce GPS-ul direct, alegi calea scurta.

[23.02.09 10:35:44]

noi am facut rezervare pentru iulie.mergem de doi ani in albena si de duni abia anul asta am auzit de aceea am mai pus cateva intrebari.multumesc de raspunsuri.

michelangelo*
    [23.02.09 14:30:38]

Salut, as putea sa stiu si eu prin ce agentie ai gasit la 198 euro? sau se poate face rezervare diect la hotel?

[23.02.09 20:47:44]

Pentru michelangelo! Prin Balkan Travel sau Balkan Air, sunt pe langa Banca Nationala, pe Eugen Caranda parca!

michelangelo*
    [24.02.09 08:49:19]

Multumesc, o sa-i contactez

nko05
    [01.03.09 19:16:00]

salut EDUARD1!scuza-ma de deranj as dori sa te intreb si eu daca ai idee exista vreo discoteca ceva terase sau mai ales un teren de fotbal ceva si ceva locuri unde te poti plimba seara pe jos???ms mult

[05.03.09 21:21:35]

buna,

am accesat si eu o oferta pt DUNI dar din pacate prietenii nostrii cu care mergeam in vacante au alta destinatie decat noi,deci am o problema sincer si poate cineva ma va ajuta in sensul asta:

cum ajung in locatia DUNI BULGARIA IN AUGUST fara masina persoanala...mmm..poate cineva sa-mi explice pt ca sincer nu stiu,agentia la care vreau sa fac rezervarile nu ofera transport..deci...????astept o mana de ajutorrrrrr...please...

[06.03.09 19:14:42]

scuze pentru intarziere! Discoteca sau club exista in cadrul complexului, Duni este un complex inchis format din mai multe locatii! aici dispui de tot ce trebuie! Daca vrei terase suplimentare poti merge in Sozopol la 8 km distanta! Seara te poti plimba destul, complexul se intinde pe o suprafata mare! Cat despre transport, fara masina e cam greu de ajuns! Sunt vreo 365 km din bucuresti! Exista si o varianta cu un tren care vine din Rusia si merge la Burgas, dar de la Burgas mai sunt vreo 25 de km!

AlexiaM
    [12.03.09 15:33:34]

buna,

as dori sa stiu daca acest complex are si loc de joaca sau animatori pentru copii. Avem un baietel de 4 ani si ne intereseaza sa nu se plictiseasca

multumesc

[15.03.09 19:06:41]

buna! au tot ce trebuie, gradinita, animatori, etc, nu are cum sa se plictiseasca!

DanaT
    [01.05.09 11:56:51]

Buna,

Am tot citit despre aceasta statiune. In vara asta (pe la sf. lui august) as vrea sa merg impreuna cu sotul, fiica (2 ani) si bunicii.

Unele review-uri nu sunt tocmai roz: vezi aici

Ma rog, marea majoritate care posteaza negativ sunt englezi, care sunt cam intepati in c... si destul de mofturosi.

Pe mine ma interesa daca stie cineva cum e cu viespile, cica ar fi invazie pe timpul verii. E adevarat? ?

sniga
    [16.07.09 09:49:06]

Buna! Te rog sa-mi spui si mie daca stii ceva detalii despre piscina interioara. La anul Pastele va fi devreme pe 4 aprilie, iar piscina interioara ma intereseaza pentru ca doresc sa petrec acolo de Paste. Multumesc anticipat.

[16.07.09 11:56:03]

BUNA,

si eu merg in vara asta la sf lui august in DUNI sejur MARINA ROYAL PALACE si sper sa nu fiu dezamagita. In ceea ce priveste unele detalii sunt intr-adevar nefavorabile dar eu sunt optimista si vreau totusi sa cred ca daca suntem romani avem aceleasi drepturi ca toti turistii care merg acolo...

Iar acum fac o dezvaluire care o sa deranjeze pe multi... stiti cat platesc nemtii pt un sejur de 10zile? Sa va spun eu... in jur de 30 si ceva de euro/day... depinde de agentie. . si nu mint cunosc pe cineva care si-a facut rezervare in germania cu ajutorul unor prieteni cu care au mers... in DUNI... ROYAL MARINA PALACE, deci noi platim mai mult ca ei... in fine... vom vedea ce si cum... ...

In incheiere urez tuturora un concediu cat mai placut si cine stie poate ne gasim pe acolo... eu merg din 23august /7nopti.

[16.07.09 22:08:44]

nu va mai faceti probleme! totul este ok! piscina interioara cu destul loc pentru toata lumea! iar de Pasti nu stai la piscina interioara, ca nu prea ai timp! totusi acolo distractia este pe primul loc! animatie multa!

tm67bru
    [21.07.09 13:28:37]

m-am intors de curand de la Marina Royal Palace si vreau si eu sa va linistesc - este un hotel foarte bun, comparabil cu oricare alt hotel din clasa medie-superioara din Antalya. Nu am folosit piscina interioara, dar am trecut de multe ori pe acolo - este mare, cu multe sezlonguri. Si cu un colt cu o cada mare tip jacuzzi

Revin cu impresii detaliate cand gasesc un pic de timp (sper cel tarziu la sf acestei saptamani)

gabidana*
    [04.08.09 16:23:28]

Salutare tuturor!

Am cumparat si eu bilete la Duni, H. Pelikan, pentru perioada 24-31 august 2009.

Am auzit ca traseul pana acolo este cam pustiu, nu treci prin localitati, asa ca am oarecare temeri legate de celebrele atacuri, racketi etc...

Prin urmare, intrebarile mele sunt:

- mai merge cineva acolo in acea perioada (noi o sa plecam pe 24.08.09 pe la 05-06 dimineata, ca sa trecem Bulgaria ziua) ?

- unde trebuie apelat in caz de defectiune auto (Doamne fereste!)?

Stiti vreun service, vreo firma de tractari de pe traseu?

Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde !

molko*
    [04.08.09 17:01:11]

Fara suparare, dar deja mi se pare ca se exagereaza... am mers in ultimii 5 ani prin Bulgaria si Serbia de sute de ori si nu m-a atacat nimeni niciodata, soselele sunt f bune, cu o harta te descurci, daca ai si GPS e minunat. Cat priveste service-uri, iti recomand o revizie la masina inainte de plecare... pana la urma faci doar vreo 400 km... nu te duci in Groenlanda!! iar Bulgaria e totusi UE. Daca chiar ti-e frica du-te pe coasta pe la varna si nu mai este drumul pustiu... vreo 80 km in plus

jokermen2001
    [26.01.10 19:39:55]

Mi-am rezervat si eu bilete la hotel dar fara transport si santem 4adultzi si doi copii{15 resp. 7 ani}si ni sa spus la agentzie ca ar fi probleme la vama ca santem prea multzi in masina, sti ceva? Daca este sa plec pana la urma cu masina, traseul care ar fi mai explicit daca se poate ca este prima oara cand ies cu masina din tzara? Motorina cat costa, si daca este buna, sant indicatoare, sau cum gasesc vreo harta pe net, sau in alta parte? Eu sant din bucuresti si ies prin giurgiu si am intzeles ca este cam complicat sa iesi din orasul ruse, potzi sa-mi spui ceva sau cum sa ma descurc acolo? Va multzumesc.

molko*
    [26.01.10 23:10:34]

dl joker... cam cum intrati voi 4 oameni in spate? Normal ca nu te lasa la vama, in mod normal nu te lasa nici in ro... chiar m-as bucura sa te prinda politia si sa te amendeze... poate data viitoare te gandesti de 2 ori inainte sa pleci la drum.. De centuri de siguranta ai auzit? ce centuri vor purta copiii in spate? Eu consider ca asta e inconstienta.. In Ruse e nasol, sunt vreo 2-3 sensuri giratorii naspa, te invarti in ele si nu stii pe care iesire sa o iei, exista pericol de inundatii, motorina e scumpa, nu sunt indicatoare, e plin de gropi tot drumul. Nu te duce acolo.. e nasol.

jokermen2001
    [27.01.10 08:36:00]

Molko, daca ma iau dupa tine mai bine iti dau tie biletele sa te duci tu, daca ma iei cu inundatzi, gropi, fara indicatoare, inseamna ca toata lumea care a fost pe acolo sa dus cu barca, sau mai bine perpedes si au ajuns in cel mai nasol loc de pe glob. Am uitat sa iti spun, nu ma duc in Haiti ma duc in Duni-Bulgaria... si apropo motorina este la fel ca la noi si cu sensul giratoriu, sau cu gropile ne descurcam noi ca doar stam in bucuresti si santem obisnuitzi. In legatura cu locurile din masina, intzeleg dar ma gandeam ca un copil de 7ani se poate tine si in bratze, ca nu mergem vreo 2000 de km ci doar 360km, adica 5, 6ore. Eu daia am si intrebat daca ne fac probleme la vama, ca nu am mai fost asa multzi in masina. Dar oricum multzumesc pentru sfat, gata ma duc in Venus, la cort ca nu ne inunda nimeni si gropile de pe la noi le ocolim))... !

magdalena
    [27.01.10 09:09:21]

Si noi vrem sa mergem la mare 5 cu masina anul asta, adica noi, o bunica si 2 copii si sper sa nu fie probleme. Anul trecut am fost 4, dar nu am avut scaun de masina pentru bebe si nu a zis nimeni nimic, insa daca suntem 5 acuma - adica 3 in spate - ma gandesc ca trebuie sa imi iau scaun de bebe? Costa o groaza de bani! Si fata a depasit anul, deja nu prea mi-ar folosi decat in concedii si cate concedii sa mai fac?...

Eduard, m-ai convins cu hotelul, o sa il incerc si eu, insa la anul, ca anul asta fetita mea e prea mica si imi trebuie apartament cu chicineta....

[27.01.10 09:17:02]

pt magdalena,

draga mea, fetita ta are 1 an deci este ok nu-ti face probleme, poti merge cu incredere in aceasta locatie am vazut bebelusi in carucior... adica sugari nu aveau mai mult de 5-6luni... deci iti recomad aceasta locatie fiind selecta tocmai buna pt tine si familia ta, iar amicii nostrii anul trecut au mers in bulgaria cu copil de 4luni fara scaun aferent, au tinut-o pur si simplu in brate si atat in autoturismul lor deci se poate si fara... parerea mea... tu faci ce crezi...

magdalena
    [27.01.10 13:12:17]

Si eu am fost anul trecut cand cea mica avea numai 5 luni, dar atunci manca numai lapte si bea suc de fructe! Insa la un an si cateva luni trebuie sa ii prepar mancare speciala, imi trebuie bucatarioara... nu ma pot baza pe mancarea de la restaurant, nu stiu cat de potrivita e pentru infanti.

Stiu ca multi straini merg cu bebei, dar ii hranesc cu mancare de la borcanele! Eu nu sunt adepta...., am incercat siasa, ca sa ne pregatim de concedii, dar nu ii place.

Si eu am fost fara scaun anul trecut, dar anul asta mai am o soacra in masina...

As vrea sa stiu cum e drumul prin Schumen, eu numai prin Varna am luat-o. Anul acesta merg in doua locatii pe langa Burgas si as evita Varna, mai ales ca e mai lung drumul. Ca si timp se ajunge mai repede sau te da inapoi faptul ca nu e autostrada?

[22.02.10 18:53:58]

pentru magdalena! scuze de intarziere! eu zic sa nu-ti faci griji pentru cea mica! ce inseamna pentru tine mancare speciala? aici eu cred ca o sa gasesti mancare pe care o sa o poti hrani pe micuta! nu-ti fa probleme, nu ai nevoie de chicineta! doar mergi in concediu sa te relaxezi, nu sa faci mancare! incearca! drumul nu este greu, este foarte placut!

cornel_turnea
    [13.05.10 14:00:58]

la marina royal palce exista parcare pazita?

[13.05.10 14:19:33]

buna,

EXACT!!!... acest resort este cu circuit inchis deci nu intrii decat cu acte in regula pt sejur si cu pasaportul sau buletinul, pe noi ne-au verificat ff bine sa corespundem vocherului, vb serios...

Deci parcarea este ff bine pazita ea este in interiorul resortului si nu exista posibilitatea ca masina sa-ti fie furata, eu una nu am auzit nicio problema de genul asta cat am stat noi in locatie la niciun hotel din resort...

Oamenii aia stiu clar ce au de facut asa ca nu-ti face probleme... parerea mea...

Daca vei intra pe pozele locatiei, poate vei vedea parcarea, daca nu sunt poze cu parcarea, voi incerca eu sa vad daca am poze cu ceea ce te intereseaza, pt ca noi chiar in acest hotel am stat... este ff ok...

AlexiaM, cornel_turnea, DanaT, EDUARD1, gabidana*, jokermen2001, magdalena, michelangelo*, molko*, nko05, savescuvv, sniga, soficatruca, VIO
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: