ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

PODUL TURCULUI / Nu mancati aici

Am mancat aici pranzul intr-o zi de concediu.

Dupa ce ca a costat 102 lei pentru doi adulti si un copil de 3 ani (mie mi se pare mult pentru ce au oferit) ambii adulti ne-am captusit cu o indigestie groaznica.

Am mancat pe terasa, nu am alte amanunte despre locatie, dar mie mi-e destul.

Pentru binele vostru ocoliti Podul Turcului.

Si cand ma gandesc ca am plecat de la Clermont fiindca doream altceva la mancare. Iata ca am primit...

Trimis de croc in 14.09.10 21:46:48

VIZUALIZĂRI: 2495 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (croc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

raly
[14.09.10 22:01:28]

Daca nu sunt prea indiscreta pot sa intreb ce ati mancat de a costat atat si afirmati ca nu a fost bun?

krondia*
[14.09.10 22:01:32]

La mâncare te cred dar cadrul natural doar 50%? Drumul prost să fie motivul?

webmasterXY*
[14.09.10 22:11:15]

Până la transformarea în review de alimentaţie publică, este trecut în stare 'invalidat'.

Avem (a câta oară, oare?) rugămintea să nu mai scrieţi impresii de sejur pentru locaţii în care aţi luat doar masa, chiar dacă acolo este şi o unitate de cazare!!!

[15.09.10 03:32:56]

Am redenumit rubrica nou-introdusa in 'Restaurante in zona Moieciu-Rucar', facand astfel posibila eventuala grupare aici si a altor posibile recomandari despre locuri de servit masa in zona.

Restaurat statusul review-ului in "valid".

[15.09.10 07:51:22]

nu numai afirm ci chiar ne este inca foarte foarte rau.

nu am dormit toata noaptea printre varsaturi samd.

o sa postez si felurile de mancare dar nu acum.

cosminp
[15.09.10 08:16:45]

@krondia, drumul nu este prost deloc. acolo cadrul natural este superb, pensiunea arata chiar bine, loc mare de joaca cu gazon, posibilitati de distractie si pentru adulti, iar preturile atat la cazare cat si la masa sunt bune.

[16.09.10 07:58:34]

este drumul spre cheile gradistei, pe marginea unui rau. Din punctul meu de vedere este exact cum l-am cotat: nici rau nici bun.

Cat priveste masa, eu mi-am postat impresiile personale, fiecare le apreciaza cum doreste.

Daca doriti sa mancati acolo e alegerea voastra asa cum a fost si a mea desi am vazut restaurantul pustiu, fara masini parcate, etc.

Dragos Sandu
[23.09.10 19:05:06]

Stimati oaspeti,

Ma numesc Dragos Sandu si conduc/administrez pensiunea si restaurantul din Moieciu de Jos. Ne pare rau pentru ce vi s-a intamplat in 14.09.2010 dupa vizita facuta la restaurantul nostru.

Am asteptat atatea zile sa raspund deoarece in urma sesizarilor facute de dumneavoastra si in urma controalelor facute de organele abilitate (ANSVS si ANPC) s-au colectat probe/mostre din mancarea servita de toti clientii in data de 14.09.2010 la restaurantul iar rezultatul acestora a fost dat ieri 22.09.2010.

Tin sa va anunt ca rezultatul acestora a fost negativ (nu au iesit microbi, bacterii, etc in probele de mancare colectate si sigilate de agentii ANSVS).

Va asigur ca unitatea noastra respecta normele de igiena si ca de 5 ani de cand functionam, personalul nostru si-a facut din siguranta si satisfacerea clientilor o prioritate si o obligatie, aceasta fiind si prima reclamatie dupa 5 ani, ani in care ne-au calcat pragul peste 27000 de turisti.

Regretam nespus incidentul cu convingerea ca acesta a fost unul nefericit dar si accidental.

Va asteptam cu alta ocazie si vom tine cont de parerile dumneavoastra referitoare la servicii, distractie si relaxare.

Cu stima

[26.09.10 16:22:08]

Curajoasa si de apreciat iesire, dar eu personal nu va iert. Simptomele au fost urate, cu febra, dureri musculare, tot ce poate fi mai rau. Si totul pentru pentru 102 roni...

Cat priveste probele ridicate de autoritati stiti foarte bine ca ciorba de fasole cu afumatura despre care eu banuiesc ca a fost refiarta fiind veche nu s-a mai gasit de autoritati. Probabil ca ultimele portii ne fusesera servite noua...

Imi doresc ca sesizarile facute catre autoritati sa fi responsabilizat personalul ce-l aveti in subordine si va spun cu toata seriozitatea ca daca i se intampla ceva copilului nu ma limitam la atat.

Dragos Sandu
[26.09.10 16:59:29]

Stimati oaspeti,

Probele (inclusiv ciorba de fasole, vacuta, etc) au fost gasite de autoritati, sigilate de acestea si analizate la sediul A.N.S.V.S. Brasov, noi nu puteam sa le schimbam sau sa le ascundem.

De altfel, rezultatele analizelor (ciorba de fasole este chiar pe prima pozitie a analizelor si nu sunteti singurele persoane care au servit din aceasta in ziua respectiva, se poate dovedi) le gasiti in baza lor de date si se pot verifica.

Imi pare sincer rau pentru ce ati patit si pentru impresia de neclintit cu care ati ramas, insa eu vorbesc doar pe baza de probe, nu imi permit sa mint sau sa ma joc cu astfel de lucruri dupa cinci ani in spate in care nu am avut nici o astfel de problema.

Am incercat sa va sun chiar in data de 15.09.2010, nu ati raspuns, regret inca o data ce vi s-a intamplat.

Cu stima,

Dragos Sandu-Administrator