Asena Hotel

DIN bucuresti
înscris/ă în 23.10.08
AUG-2008

ARTICOL ARHIVAT

Cea mai urata vacanta din viata mea!

Am fost in august la acest hotel, Asena; nu stiu ce ati gasit ceilalti atat de frumos la el, pentru mine a fost cea mai urata vacanta din viata mea.

Groaznic concediu. Problemele au aparut inca de la inceput, parca vroiau sa preveasteasca ceva: hotelul de 3* din Canakkale (nu retin numele), unde am poposit pentru a ne odihni o noapte, avea mobilierul vechi si un miros groaznic. Dupa ce-am intram in camere si ne-am lasam bagajele, am mers in camera unor prieteni pentru a vorbi unde sa plecam dupa masa. Intre timp aerul conditionat din camera altor prieteni explodeaza si camera se umple de freon sau nu stiu ce anume ca era un miros insuportabil, chiar si cei de la receptie abia au intrat, tusind, dupa bagaje. Bineinteles, prietenii primesc o camera mult mai buna.

Apoi, ajunsi in Kusadasi, ne cazam la "renumitul " hotel Asena, despre care citisem multe, si de bine si de rau, pe forumuri, dar mult prea tarziu, cand nu mai puteam schimba biletul. Aici la receptie ne intampina 2 barbati si o femeie nesperat de amabili... Pentru ca eram 6 persoane, am cerut camere pe acelasi nivel si cat mai apropiate. Zis si facut cica, numai ca noi am primit o camera fara vedere la mare (care nu era problema majora) cu un miros insuportabil. Am coborat la receptie si am cerut o alta camera. Foarte amabili, "nicio problema, curatam camera ca nu mai avem altele libere". Indignata, m-am certat cu unul dintre receptioneri (spre norocul nostru stia engleza) si ca prin minune au mai gasit o camera.

Ne mutam cu geamantanele la alt etaj... Mergem in acea camera, unde am dat de niste paturi care nu puteau fi unite, o noptiera rupta si pusa jos langa pat, un mobilier groaznic. Neavand ce face, dupa ce ne-am enervat si mai rau, spunandu-i ca nu-i dam niciun ban in plus si nici macar bacsis, am hotarat sa ramanem in aceasta camera.

Pentru ca era destul de cald, am cautam telecomanda de la aerul conditionat.... N-am gasit asa ceva, bine-nteles, deoarece era la receptie si ti-o dadeau numai daca cereai. Ba chiar au inceput sa rada cand am coborat a 3-a oara sa intrebam de telecomanda, fiind foarte amuzati de faptul ca noi am cautat in toate sertarele. Mergem in camera cu telecomanda, dar pentru ca usa de la balcon era deschisa, aerul nu pornea... Iar noi nu ne dadeam seama de ce. Am coborat din nou la receptie, 3 persoane pline de nervi. Nu am apucat sa spunem care este problema pentru ca receptionerul a venit direct sa ne spuna ca a mai gasit o camera mai buna, sa nu ne mai facem probleme. Desi ne dusesem pentru a afla cum functioneaza aerul, ne-am ales cu o camera mult mai buna cu vedere la mare si cu explicatia cum functioneaza aerul.

In concluzie hotel Asena este un hotel de maxim 2 * in Romania.

Mancarea la All Inclusive suficienta sa-ti umpli stomacul... Eu sunt destul de sclifosita dar am avut ce manca........Nu am mancat nimik deosebit, da nici nu am avut probleme. Carne de oaie doar intr-o seara si acea combinata cu vita intr-o mancarica, in rest numai pui, o data curcan, o data peste

Alte hoteluri ce mi s-a parut ca arata mai bine in zona: Hotel Imbat 4* si Grand Blue Sky 5*, acestea fiind, ca si Asena, la 2-3 km de centrul Kusadasi-ului; hotelul Vera Prince Ada, la vreo 6-7 km de centru, cu plaja cu bolovani (dupa cum ne-au povestit niste prieteni din autocar)

Exista un minibus pe care il poti lua de la Ladies Beach pana in centru, costa 2 lire. In bazar, oamenii mi s-au parut mai civilizati decat in Istanbul, insa nu am vazut mari diferente de preturi...

Impresii încărcate de eucuel* in 13.11.2008 06:03:23

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (eucuel*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

- onita
[19.01.09 05:01:34]

atit ati platit atit vi sa oferit corect nu i asa?

Publicitate    [23.07.19 02:53:27]

• Hotel OK (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 26.11.18 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Mici imbunatatiri (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 10.08.17 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Foarte bine (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.01.18 de Evellyna din REşIţA) - RECOMANDĂ
  • Asena / schimbari (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 29.07.16 de daniel din OTOPENI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 05.07.14 de Myriy din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat! (May.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 02.06.13 de AsiiRomani din NüRNBEG-GERMANIA) - RECOMANDĂ
  • INFO: