ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2010
ÎNSCRIS: 09.09.10
AUG-2010

Către satisfăcător

Buna Seara!

Noi am fost pentru a 3 a ora in Turcia, mai precis Lara-Kundu.

La inceput ne'am facut o impresie buna despre hotel, dar de la receptie cand a vazut pe pasaport ca suntem romani, nu a mai zambit si ne'a dat o camera destul de urata pentru banii care i'am dat.

- pat pentru 2 adulti fiind separat nu matrimonial, iar celalalt pat pentru fata noastra de 15 ani a fost unul extensibil, noi platind pt el 1000 de euro. (a doua zi am vorbit cu ghida noastra si fara nici o problema ne'a schimbat camera intr'una Corner care era foarte spatioasa si placuta cu o canapea mare si pat matrimonial)

- mancare pentru bebelusi foarte putina (iaurt, cereale cu orez si cartofi piure uneori, noroc cu borcanelele de mancare aduse de acasa)

- magazine nu sunt numai cel de la hotel unde preturile erau destul de mari

- ghida noastra ne'a anuntat cu o zi inainte ora plecarii de la hotel, fiind ora 14:00, soferul a venit la ora 13:45, noi nefiind la locul intalnirii

- la aeroport am fost anuntati ca decolam cu o ora intarziere de la 16:15 la 17:15 si de la 17:15 se transforma in ora 18:20. Avand cu noi un bebe de 8 luni, in tot aeroportul din Antalya nu am gasit un iaurt sau o banana pt cea mica. Nu ne'am asteptat sa fie intarziere asa mare de 2 ore, explicatiile pilotului au fost ceata de la Bucuresti la Cluj.

Cam astea au fost neplacerile create pe parcursul vacantei, in rest a fost ok.

Timpul a fost foarte bun desi ne'am intors pe 4 septembrie, de la 40 de grade in Antalya la Cluj 15 grade x_x. Apa marii foarte calda si curata, lume foarte multa, piscine curate, servicii bune, nu ai avut ce sa reprosezi.

Acum 2 ani am fost la Lara Beach unde a fost super si anu trecut am fost la Fame Residence unde am fost foarte incantati. Va recomand aceste hoteluri!

Wow Topkapi este un hotel frumos, cu mici exceptii.

Daca doriti sa puneti intrebari va raspund cu drag.

Trimis de miha1974 in 11.09.10 22:34:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Lara Kundu - Lara Beach, Fame Residence

VIZUALIZĂRI: 3570 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (miha1974); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P05 Lara Kundu de pe ponton

presario [11.09.10 22:41:22] »

Da-ne te rog mai multe detalii despre all inclusive - mancare, bauturi incluse, restaurante a la carte.

TORA INGRID [11.09.10 22:48:27] »

Poate ar fi bine sa detaliezi aspectele pozitive, din punctul tau de vedere, ptr ca cele negative le-ai punctat destul de bine.

Ca observatie personala as vrea sa spun ca eu cred ca daca pleci cu un copil de 8 luni ar trebui sa te interesezi dinainte daca au la all inclusive si mancare de bebelusi, ptr ca tu ai depunctat la bucatarie & masa din aceasta perspectiva, a unui parinte cu sugar si poate nu este tocmai corect.

Pe de alta parte cred ca s-ar putea cadea in extrema de a avea tot felul de asteptari (sa aiba mancare si ptr diabetici, si ptr mai stiu eu ce) ori regula unui astfel de resort este de a satisface majoritatea.

Asa ca, eu am invatat din experiente de acest gen ca e bine sa te informezi cat mai mult inainte ca sa stii la ce sa te astepti.

Daca poti sa spui si pretul acestui sejur ar fi foarte bine. Mai povesteste si poate ai si fotografii, ar fi utile.

Anturium [11.09.10 23:12:01] »

Buna,

ca sa stii pe viitor, pe aeroportul din Antalia exista farmacie.

In orice farmacie vei gasi borcanele cu mancare pentru bebei.

miha1974 [02.10.10 00:14:25] »

Buna Anturium. Stiam ca este farmacie dar noi am fost anuntati ca intarzie avionul dupa ce am terminat cu verificarea pasapoartelor si tot. Am fost acolo la politie si peste tot dar nu ne'au lasat sa mergem la farmacia care era la intrare in aeroport.

miha1974 [02.10.10 00:17:55] »

Buna presario

. Despre mancare pot sa zic ca a fost acceptabila, ai avut ce sa mananci. Pui, peste, vita, salate cate vrei, prajituri multe.

La capitolul bauturi ai avut non'stop, de care ai dorit.

Noi nu am fost la restaurantele a la carte.

alex1968 [02.10.10 00:30:54] »

Te rog, spune-ne cat ai platit pentru sejur. Si, in ceea ce priveste cele trei hoteluri la care ai stat pana acum in Antalya, care ar fi ordinea in care le-ai aseza din punct de vedere al conditiilor de cazare? Multumesc

miha1974 [02.10.10 00:46:06] »

Draga Tora, pretul a fost in jur de 3200 de euro.

Impresiile pozitive au fost si ele aproape peste tot. Curatenia in camera se facea in fiecare zi, minibarul plin, daca vroiai un suc sau 2 in plus iti dadeau fara nici un fel de problema. Minibarul continea 1 pepsi, un fel de mountain dew, 1 apa plata, 1 apa minerala si 2 beri. Am primit o camera cu vedere spre gradina unde era foarte liniste, loc bun pt relaxare. La restaurant, chelnerii foarte amabili, zambeau mereu, imediat ce terminai de mancat iti iau farfuriile de pe masa, nimic de reprosat. Barurile foarte ok, bauturi peste tot cate ai vrut. Am mers si la mini'disco pt copii care a fost super, copii foarte multi si animatori draguti.

Intre Wow Topkapi si Wow Kremlin era o poarta prin care puteai merge de la un hotel la altul. Puteai manca, bea, sta la plaja, orice. Cam atat... nu stiu ce sa va mai spun.

citu [02.10.10 11:38:59] »

Buna miha,

am fost si eu anul acesta la Lara Beach Hotel. Ai putea sa compari aceste 2 hotelui, mai ales d. p. d. v. al echipei de animatie (programul de seara in special), al mancarii (ce fel de cafea au) si in ce priveste atitudinea angajatilor?

Multumesc anticipat.

costin1968 [02.10.10 12:12:46] »

Buna MIHA,

Ce au turcii cu romanii?!

miha1974 [21.10.10 20:20:47] »

Buna Citu. La Lara animatia a fost mai activa decat la Topkapi, serile au fost 80% comedie si dansuri specifice lor. Cafeaua a fost foarte buna la ambele hoteluri.

In legatura cu atitudinea angajatilor, pot sa spun ca au fost foarte amabili mai ales ca aveam copil mic toti angajatii hotelului zambeau si se jucau cu fetita, ne intrebau de unde suntem, cat timp are, etc. Erau foarte amabili si serviabili

miha1974 [21.10.10 20:25:35] »

Buna Costin. Cu noi personal nu au avut probleme, dar am inteles de la ghida noastra ca au fost romani care au lasat dezastru in urma lor la acest hotel. Nu stiu ce sa zic legat de acest lucru. Poate si'au facut o impresie proasta despre atitudinea romanilor...

balzani [23.06.11 16:10:22] »

Se poate face consumatie la ambele resorturi?

meghido [17.07.11 14:05:42] »

da se poate face consumatie la ambele

alex1968, Anturium, balzani, citu, costin1968, meghido, miha1974, TORA INGRID
Alte impresii din această RUBRICĂSwandor Topkapi Palace Resort [ex WOW]: