ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2010
    ÎNSCRIS: 09.09.10
    AUG-2010

ARTICOL ARHIVAT

Mi-a ajuns odata... !! Nu mai vreau Arianna

Pe scurt am stat la Arianna in camera 4 in august 2010. In comparatie cu alte locatii de acelasi nivel din Paleokastrita dar si din alte locuri din Grecia... acel loc este o mizerie.

AM citit si ce au scris si alti despre acel hotel si au dreptate, daca va place cearsafuri cu pete si galbene (spalate) si fara prosoape si hartie la baie sau sapun, DAR cu sobolani pe balcoane si paianjeni in camere. Daca vreti sa nu va odihniti ptr ca pana la 12 noaptea aveti muzica dela bar, si patronul tipa si se cearta cu clientii, Daca doriti deci sa nu aveti liniste sunteti invitatii mei... !!

Asa ca se vor gasi "capsomani" sa comenteze la ce am scris... ii avertizez sa si vada de treaba. Eu unul dar si inca multi turisti nemultumiti de acest tratament al unui patron indolent si a unei firme de... !

Atentie romanii din villa Arianna nu sunt discriminatii de cei de acolo... ci chiar de indolenta si nesimtirea firmei europatravel... Simplu pentru TOTI turisti autocarul ii duce si aduce din fata vilei! NUmai pe romanii ii lasa la 100 de metri si sa urce prostii, singuri pana la vila. !! Degeaba am intrabat ghidul si soferul de ce nu urca sa duca turisti, civilizat ca toate agentiile de turism... ? Se uitau exact ca boii... !!

Eu am sa le fac o reclamatie, impreuna cu alti turisti care au stat acolo, la protectia consumatorului, si nu patronului ci firmei ET, ptr ca contractul este facut cu acestia.

Era sa uit... feriti va sa mancati ceva dela ei sau dela Golden fox, restaurantul de deasupra localitatii, asta daca nu vreti sa aveti probleme urate si sa va stricati sejurul. Puteti urca acolo DOAR sa admirati panorama

In rest peisajul si marea sunt superbe, sunt chiar unice.

Trimis de eu_singur* in 09.09.10 22:06:32
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eu_singur*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

fluturas1*
    [09.09.10 23:06:54]

M-ar interesa la asa sejur "de vis" care a fost pretul pe care l-ai platit.

mihaelacazacu
    [10.09.10 00:21:38]

Sper ca ti-a mai trecut furia si iti vei aminti cu drag peisajele superbe de la Paleokastritsa excluzind partea cu ARIANNA.

Totusi patania ta le va fi folositoare celor ce vor cauta impresii despre acest "colt de rai"

sandu.53
    [10.09.10 11:53:25]

pacat de o vacanta un pic ratata, dar totusi pozele sunt foarte frumoase si-ti indulcesc amintirile.

AndreeaSava*
    [10.09.10 15:05:18]

Nu pot sa fiu decat revoltata de review-ul tau si asta din mai multe motive:

1. Ai o problema cu limba romana - conjugarea verbelor, acordul subiectului cu predicatul, pluralul substantivelor plus greseli de ortografie. Poate erai prea furios si nu te puteai concentra.

2. La self-catering nu ti se da sapun si hartie la baie. Asta ar fi trebuit sa stii. In plus de asta, eu cred ca orice om responsabil isi ia hartie de acasa sau isi cumpara de la magazin - doar din precautie.

3. Nu ati fost urcati cu autocarul pana sus? Pai cum sa fiti? Ati mers cumva pe strada care urca pe langa vila? Ati gasit vreun loc unde autocarul ar fi putut sa intoarca? Sau sa se opreasca fara sa blocheze drumul? A... stai putin... ca nu v-ati gandit la asta. Ati fost doar furiosi ca nu v-au luat niste hamali sa va puna direct in pat si sa va faca vant. Eu nu am vazut nici un autocar sa urce pana la vila - nici romanesc si nici strain.

4. Asta cu "reclamatia la protectia consumatorului" constat ca este o moda - una doua facem reclamatie la protectia consumatorului. Daca vrei sa faci asta trebuie sa stii un lucru - in primul rand sa scrii, pentru ca cei de acolo nu se vor chinui sa inteleaga ce scrii, in al doilea rand nici nu ai putut sa ii faci patronului de la Arianna, nici daca ai fi vrut, da' banuiesc ca nu ti-ai dat seama cand ai scris iar in al treilea rand, ii faci pe oameni sa isi piarda timpul de pomana atata timp cat, cam toate lucrurile de care te plangi sunt stipulate in contract cu o clauza foarte clara: "agentia nu se face raspunzatoare in cazul in care... " si aici intra aproape tot ce ai spus. Si pana la urma, este normal ca Agentia sa nu se faca raspunzatoare de zgomotul produs de patron. Daca aveai o problema ai fi putut sa ii spui, si daca ai fi folosit tonul potrivit te-ar fi bagat in seama. Sunt convinsa.

skyradio
    [03.02.11 16:13:24]

sincer, chestia cu autocarul este reala. nu are unde intoarce, iar faptul ca in fiecare zi se cobora si se urca spre si dinspre plaja, ar trebui sesizata OPC si reclamata plaja, ca nu e la poarta hotelului. despre ...agentia de turism... chiar ca nu au nici o vina.

roxxie
    [03.02.11 17:09:43]

Draga @Andreea, fiecare e liber sa-si spuna parerea nu e treaba noastra sa combatem opiniilie celorlalti. Poti descrie cum te-ai simtit tu in sejurul tau fara a ataca pe nimeni.

anadragusin, AndreeaSava*, fluturas1*, mihaelacazacu, roxxie, sandu.53, skyradio
    Alte impresii din această RUBRICĂArianna Apartments:

• pagină generată în 0.052717208862305 sec