ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 09.09.09
AUG-2010

Recomand cu toata bucuria

Am plecat cu masina dezamagiti din Jupiter, si fara rezervare agentie ampoposit la Nessebar plaja de sud. Un hotel nou, pe malul marii, care merita 4 stele, cu personal dragut, amabil.

Camera oferita in 2 minute, la etaj 2 cu vedere la mare, balcon cam 9 mp. baie, mare curata, mobilierul asortat color de bun gust, minifrigider, aer condionat inclus in pret, televizor, uscator de par, o incantare.

Piscina hotelului, in fata alaturi de restaurant, apoi cobori 12 trepte si este plaja curata, cu nisip fin si intrarea in mare lina la 20 metri ca la Mamaia noastra.

micul dejun cu bufet suedez, cu de toate, chiar daca s/au repetat cateva, ai de unde alege si nu pleci flamand.

As mai fi stat inca, dar 1/2 din concediu expira

Trimis de sipos vladimir in 09.09.10 17:48:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur. Balcic

VIZUALIZĂRI: 4530 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sipos vladimir); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 1900 PMA (din 6 voturi)

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [09.09.10 18:35:19]

Interesant hotelul, l-am remarcat si eu dar in anii trecuti pretul era mult mai mare, inteleg ca voi ati platit 40 de euro dubla cu mic dejun inclus?

Pretul e bun pentru pozitia hotelului si pentru dotari, insa e un pret de criza , bine venit totusi. Cred ca il voi lua in considerare pe viitor, multumesc pentru pont.

Din cate stiu, hotelul se afla pe plaja din sudul statiunii spre Soluri (Mare, Palace...) dar in orasul nou, corect?

fluturas1*
    [09.09.10 22:46:35]

Daca ai posta niste fotografii cu acest hotel ar fi foarte bine.

[14.09.10 14:55:11]

Am si citeva fotografii si promit sa le postez, imi mai trebuie doar timp la serviciu

[14.09.10 14:56:32]

salut, DA in orasul nou.

anjsuteh
    [12.07.12 15:00:25]

@sipos vladimir: Buna ziua,

Am tot asteptat o alta postare despre acest hotel, si poze. Dar se pare ca este singura.

Am o intrebare si as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati raspunde: cum este parcarea la acest hotel? Este incapatoare, cat costa etc. ?

[14.07.12 11:04:55]

@anjsuteh: Sarut mana! M-am intors luni 09.07 din Nessebar si pot sa confirm ca hotelul recomandat are locuri de parcare in fata si una laterala, fara plata si doar pentru clientii lor.

Nu m-am putut caza acolo pentru ca aveam nevoie de un apartament pentru 3 maturi.

Pretul acum este de 35 euro/zi de persoana in camera dubla cu mic dejun.

Vacanta placuta!

dorinakiss
    [07.05.16 18:31:23]

@sipos vladimir - Buna ziua. Doresc sa stiu mai multe amanunte despre hotel, terase, marketuri si distractie, dar ar fi bune cateva poze, cu toate ca au trecut 6 ani.

anjsuteh
    [10.05.16 10:42:40]

@dorinakiss - As avea cateva poze din 2012, dar nu stiu sa le atasez la ecou - hotelul este ok. Am avut cazare 10 nopti cu mic dejun - restaurantul frumos, terasa cu vedere la mare. Am avut o camera cu vedere la mare din lateral. Parcare subterana gratuita. Plaja hotelului era cu sezlonguri si umbrela cu plata - vreo 15 € (2 sezl + 1 umbrela). Plaja gratuita - spre dreapta vreo 500 m. Nessebar este foarte frumos, dar oamenii, cel putin in 2012, au fost extrem de neprimitori, nepoliticosi, oriunde mergeai - in magazine, la posta pentru minunata bulvigneta, te loveai de niste oameni, in special femei, parca teleportati din comunism : incruntati, urati, agresivi... am plecat cu o zi mai repede.

dorinakiss
    [27.10.17 19:51:23]

@anjsuteh: Nu atasati la ecoul meu, atasati poze la review-ul dvs.

anjsuteh, dorinakiss, fluturas1*, sipos vladimir
    Alte impresii din această RUBRICĂAphrodite Hotel: