ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2010
ÎNSCRIS: 30.01.08
AUG-2010

ARTICOL ARHIVAT

Un concediu foarte reusit

Am fost in perioada 28Aug-04 Sept in acest Club Miramar, am mancat de toate, inclusiv pizza, am facut baie si in mare si in piscina si nu am avut nici pe dracu, ba din contra, ne-am simtit exceptional! (asta apropo de ce spun unii turisti referindu-se la faptul ca au avut probleme medicale din cauza mancarii)

Tratament ireprosabil din partea gazdelor, camera supercurata, in fiecare zi se facea curatenie luna, se schimbau prosoapele, ba chiar ne faceau diverse mici 'jucarele" din cearsafuri, si nu a fost nevoie de nicio "atentie" pt asta...

In fiecare seara managerul restaurantului era postat in fata usii de intrare in restaurant si ne saluta pe toti, fara exceptie... eu chiar l-am invatat cateva cuvinte romanesti, si am ramas amici.

Singura mica problema a fost cauzata... deh... tot de romani... doua familii de nesimtiti din Constanta care-ghinionul nostru- au stat in camerele de langa noi ne deranjau sistematic prin galagia pe care o faceau... discutau atat de tare in camere si pe balcon incat am fost nevoit sa ma iau de ei... plus faptul ca aveau un borac de vreo 4 ani care nu stia sa vorbeasca, el tipa vorbele...

in sfarsit, asta ne este natia... avem un talent desavarsit de a ne face "placuti" peste tot in lume...

In rest, numai de bine despre Club Miramar... un loc superb in care voi mai reveni

Am aplicat si ceva foto... le puteti vedea in galeria de imagini.

Trimis de crisxx in 09.09.10 09:57:39
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2746 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crisxx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.09.10 10:06:07]

@crisxx, cat a costat sejurul vostru, pentru a putea adauga pretul in fisa tehnica?

[09.09.10 10:40:30]

doua pers/7 zile, 700 eur.

[09.09.10 11:32:43]

Buna ziua,

Poimaine plecam si noi. Ne puteti oferi ceva detalii legate de traseu? "Tips &Tricks"

Multumim,

[09.09.10 12:08:50]

incerc eu... la dus, am mers pe mana GPS si... am avut ceva mici probleme, in sensul ca, in zona regiunii Provadia, m-a bagat pe niste drumuri...

in sfarsit, la revenirea in tara am folosit traseul Obzor - Varna - Ruse - Bucuresti.

la dus am mers pe Giurgiu - Ruse - Razgrad - Sumen - Provadia - Obzor.

Sfatul meu este sa-ti setezi inca de la inceput GPS-ul sa excluda din calcul drumurile neastfaltate, bacuri, drumuri fara taxa.

Cred ca din aceasta cauza m-a bagat in balarii.

Mai bine mergi pe varianta pe care am folosit-o eu la intoarcere si care culmea, a fost si mai scurta cu vreo cativa zeci de km...

La ducere am avut 340, la intoarcere 310...

Succes!

[09.09.10 12:58:55]

Adaugat pretul sejurului, multumesc @crisxx

[09.09.10 13:32:40]

Am ales Via Michelin, care recomanda prin Varna, prin oras si nu pe centura. La destinatie, din drumul principal, se ajunge usor la hotel?

[09.09.10 13:49:49]

Apa marii mai era calda? Este vreo piscina cu apa incalzita? ce sfaturi imi puteti oferi? (adica, e mai bine seria 2 la masa, sau inca e moda cu prosopul pe plaja, etc etc etc)

Va multumesc,

[09.09.10 14:07:39]

radu_sergiu... fi foarte atent ca intrarea este inainte de Obzor...

radu_sergiu: nu exista "seria a doua la masa"... te duci cand incepe progaramarea si e ok.

cu prosopul te sfatuiesc sa iti rezervi de dimineata locul la piscina/plaja. desi... in acet moment nu cred ca or sa fie foarte multi turisti, totusi, sa-ti iei masui de precautie. pe plaja merge sa-ti pui prosopul de dimineata si sa rezervi. eu asa am facut si a foat ok.

succes.

[09.09.10 14:40:35]

Multumesc,

Va anunt cum a fost!! Desi se pare ca vremea nu va tine cu mine!

doctorul45
[10.09.10 09:52:44]

Miramar e un hotel bun pe care toti il promoveaza datorita calitatii serviciilor, a curateniei, a pozitiei pe plaja, a diversitatii mincarii.

Este o piscina interoara incalzita eu am folosit-o de1 mai anul acesta cam mica dar suficienta, cu sezlonguri in interior. Este in spatele lobby barului. Tot acolo este si sauna (care era cu plata) si un bazin cu jacuzi. Piscina interoara e free.

Despre drum noi am mers pe clasicul ruse- razgrad-schumen-varna -obzor. Nu prea ai ce face cu GPS, citeodata te incurca. Atentie la Ruse e un oras intortocheat si gasesti cam greu iesirea, noi am pierdut cam45 min. Varna cel mai usor se traverseaza prin centru pe la Mitropolie (atentie GPS te scoate pe centura). Dupa varna mergi printre dealuri iar la Biala o sa vazi marea prima data dupa Varna. Dupa Byala urmeaza Obzor. Inainte de orasul Obzor apare o zona de hoteluri si acolo e si Miramar.

Noi am fost de 2 ori la Miramar si ne place acest hotel pe care il recomandam orcui. Dar anul acesta am descoperit Duni care eu personal il consider peste Miramar raportind la calitate /pret. Desigur mai sunt si alte hoteluri din lanturi internationale ca Riu (din care a facut parte si Miramar), Grifid, Sol in care nu am fost si care sunt bune, dar pt mine clasamentul e 1. Duni, 2. Miramar si apoi restul.

Pt. crisxx.

Si eu cred la fel nu cred ca au facut toxiinfectie ci indigestie pt ca au mincat prea mult sau au combinat nepotrivit mincarurile. Eu chiar nu am avut ce sa reprosez acestui hotel. Vacanta placuta tuturor la Miramar

[10.09.10 10:15:23]

Guys, cum a fost A2 - ul bulgaresc atat la dus , cat si la intoarcere? Iti faci masina zob? Trebuie sa fiu atent pe anumite portiuni, etc ?

Merci,

[10.09.10 10:17:17]

stai linistit ca au drumurile destul de ok. daca nu ti-ai facut-o praf in romanica, nu ai sa ti-o faci praf nici in Bulgaria.

[10.09.10 10:20:11]

Nu, va intreb ca am inteles ca era in reparatii, ba ca te scotea pe niste drumuri nationale, ba ca la intoarcere mergi pe banda de siguranta, singura circulabila, etc.

[10.09.10 10:29:10]

eu nu am avut probleme nici la dus nici la intors. doar la dus, este o portiune ocolitoare chiar la inceputul autostrazii, dar nu ai probleme, te scoate drumul ocolitor imediat din nou in autostrada. pe sensul de intoarcere insa se circula.

multa bafta si drum bun. sa ne spui cum a fost.

P. S. daca nu ai GPS (desi ar fi foarte bine, mai ales pt Ruse si Varna, ca sa nu strai sa bajbai) macar scoate-ti o harta cu traseul de pe google maps.

[10.09.10 10:33:14]

Merci, l-am configurat deja cu Via Michelin si Google Earth.

crisxx, doctorul45, radu_sergiu*
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: