ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2010
SEP-2010

Către satisfăcător
Către satisfăcător
Sub orice critică

Frumos dar cu stomacul gol

Salutare,

Pana sa ne decidem pentru acest hotel am cautat reviewuri pe situri romanesti dar nu am gasit deloc. Asa ca ne am hotarat cand ne intoarcem sa punem totusi cateva randuri sa nu pateasca si altii la fel ca si noi. Hotelul este frumos, decent, camerele mari, curate, mobilier mai vechi dar functional si nu arata rau, aer conditionat in camera, tv care acum vedeam ceva la el peste 5 minute purici :)

Mancarea proasta rau, in 7 zile am avut doar de 2 ori fructe si cred ca de 2-3 ori carne de ceva... :)

Nu prea ma pricep sa las reviewuri dar ca si concluzie: daca doresti o locatie in care sa ai un pat sa dormi, un dus, sa nu fii prea pretentios si sa vrei sa faci multe excursii in egipt recomand, dar mancare te descurci :) taxi pana in Hurghada si mananci shoarma ca mine de langa geamie :)

Trimis de cnorisor in 07.09.10 11:41:07
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 1668 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cnorisor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 PLaja hotelului

vali_tulcea [07.09.10 12:09:29] »

Bine ca macar a fost frumos, chiar daca ai avut burta goala... ... La pretul asta cu toate taxele incluse cunosc persoane la care nu a fost nici frumos, au avut burta goala si s-au si imbolnavit...

Grija mare la aceste sejururi low-cost...

creivean [07.09.10 12:25:21] »

Bun venit în comunitatea AmFostAcolo.

Mă bucur să văd că ţi-ai păstrat simţul umorului şi pe somacul gol. Iar faza cu shaorma, este antologică.

cnorisor [07.09.10 14:57:56] »

Low cost nu a fost, ca acum vad ca e 433 euro / pers, am luat un last minute, miercuri am sunat sa vad daca mai sunt locuri, vineri impachetam si sambata eram in Hurghada.

costin1968 [07.09.10 20:35:17] »

Esti un martir!

Una din marile calitati ale acestui site, parerea mea... hic... hic... , este releverarea unor aspecte care, review dupa review, devin din ce in ce mai clare, adica, de exemplu Hotelurile de 3* din Batranul Egipet.

Daca cercetezi un pic pe AFA vei vedea cat sunt de pacalicios-dezastruoase; si cum reiese ca in Egipt merita numai 5* sau 4*, dar numai daca Hotelurile respective de 4*, fac parte din lanturi occidentale (Elvetiene par exemplu), deci ATANTIE LA... NEATENTIE!

Plus ca, contrar parerii noastre (romanesti), nu suntem singurii care detinem secretele Artei Pacalelii.

cnorisor [08.09.10 09:40:00] »

Stiam de faptul ca hotelurile de 3* sunt praf dar am decis totusi sa merg dupa e am aruncat o privire pe situl lor, cel care l am atasat in acest review.

Pozele dau bine rau iar photoshop-u si a facut treaba.

Hotelul arata la fel ca in poze, dar sa dam totusi layerul care il face atat de stralucitor si ramanem cu realul. Sa nu fiue rau si sa explic totusi putin si de partea buna : plaja mica privata, fff bine intretinuta, un baietas harnic care avea grija sa nu ti lipseasca prosopul , te mai ajuta sa ti aranjezi sezlongul , sa l mai tragi mai la umbra daca era prea soare, bar pe plaja (am stat AI) care se deschidea la 10 si tinea pana la apusul soarelui,gimnastica pe plaja /piscina - trainer unul din cei ce faceau parrte din echipa de entertainment a hotelului.

cnorisor, costin1968, vali_tulcea