Hello Hotel

înscris/ă în 01.09.10
AUG-2010
+ COPII: 1

Conditii decente, localizare buna

Am ales hotelul avand in vedere ca imi continuam calatoria mai departe si eram interesat strict de o noapte de cazare. Pretul a fost cel care m-a atras si apoi analizand datele gasite pe internet am decis ca incercarea moarte n-are... desi in general evit hotelurile clasificate la 2 stele.

Ajuns la hotel (usor de gasit fiind langa Gara de Nord si folosind GPS-ul cu incredere) am fost placut surpins de curatenia existenta si in general de felul in care arata (receptie, lift, holuri), considerand ca din acest punct de vedere se incadreaza la 3 stele. Cazarea a decurs repejor, iar receptionerii se prezinta destul de bine (exceptand unele telefoane in interes personal purtate de fata cu clientii).

Ca si suprafata camerele sunt micutze (acesta este unul din motivele pt. care nu au putut fi clasificate la 3 stele), au climatizare, chiuveta se afla oarecum la intrare, iar cabina de dus si toaleta sunt separate doar printr-o usa de sticla mata. La intrare si zona chiuveta/cabina dus este gresie, iar in zona de dormit este mochetat.

Patul suplimentar solicitat se extrage de sub patul matrimonial si este la nivelul podelei, in rest este suficient de mare si de confortabil. Dulapul deschis pe ambele parti constituie zona de separare intre hol si dormitor.

In rest totul este curat, mobilier modern si un design interesant si deosebit.

Recomand acest hotel din toata inima in regim single sau pentru sot-sotie neexistand prea multa intimitate in acest spatiu micutz, sau celor care vin si cauta un loc de dormit in conditii decente la preturi foarte bune.

Micul dejun este optional (5 eur) si nu este ceva extraordinar, dar pentru cine se grabeste dimineata si nu doreste sa se mai opreasca in traficul din Bucuresti in cautare de ceva mai bun este o alternativa.

Ca si loc de parcare nu am folosit parcarea hotelului, care este contra cost, ci am parcat pe o straduta laterala chiar langa hotel, unde culmea am gasit de fiecare data locuri libere si nici nu am avut "neplaceri" in ceea ce priveste masina. Se poate folosi pentru deplasare de la hotel si metroul, statia (Gara de Nord) fiind la o aruncatura de batz de hotel.

In concluzie... locatie buna si curata pentru cei in tranzit sau cei veniti cu afaceri si au nevoie de un loc de dormit peste noapte (si factura) la preturi, zic eu, foarte bune pentru Bucuresti.

Impresii încărcate de paul_tiberiu in 06.09.2010 20:52:58

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Am mai fost cazat in Bucuresti la EuroHotel *** (ambele), Phoenicia Grand Hotel ****.
VIZUALIZĂRI: 1916

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (paul_tiberiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  800 PMA (din 3 voturi) nota2

• Super OK! (Dec.2017) - punctaj satisfactie: 9.67 (scris in 16.01.18 de pepsi70ro din CONSTANTA) - RECOMANDĂ
  • H. Hello - Cazare bună (Oct.2016) - punctaj satisfactie: 9.17 (scris in 05.11.16 de c-kosty din ONEşTI [BC]) - RECOMANDĂ
  • Curat si micut (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 6.58 (scris in 09.08.16 de tamas din CLUJ NAPOCA) - NU RECOMANDĂ
  • Hello Hotels, încântați de cunoștință! (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 03.09.15 de kikiritzi din BRăDENI [SB]) - RECOMANDĂ
  • Un hotel nu foarte 'intim' (Jun.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 21.07.15 de luciaoradea din ORADEA) - RECOMANDĂ
  • Foarte bun (Jan.2015) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 07.01.15 de lucika din CHIșINăU) - RECOMANDĂ
  • O alegere foarte buna (Jun.2011) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 01.07.11 de FloreS din BUCURESTI) - RECOMANDĂ