ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2010
ÎNSCRIS: 05.09.10
AUG-2010

Punctele forte ale acestui hotel sunt design-ul si amplasarea lui... restul...

Am ales Victoria Palace datorita amplasamentului si design-ului, deasemenea si la indrumarea unor prieteni care au fost cu un an in urma in Sunny Beach, dar la alt hotel.

Sunt multe de spus, si bune si rele... tin sa spun ca am citit inainte a de ma hotari asupra hotelului comentariile la adresa hotelului, majoritatea dintre ele erau de nemultumire, insa am zis sa incerc ca poate sunt prea multi mofturosi...

Am ajuns acolo pe la ora 12:00, ne-au intampinat baietii de la Security spunandu-ne ca nu mai sunt locuri in parcare, aceasta fiind fff mica si ne-au indrumat spre o parcare din vecinatate, bineinteles cu plata.

Ne-am parcat masina in parcarea cu plata si ne-am intors la hotel. Receptionera, draguta, zambitoare ne-a spus ca ne putem caza incepand cu ora 14:00, ok am inteles.

In aceste doua ore am stat in holul hotelului, care arata f bine si am inceput sa ne uimim ca in stanga, in dreapta, in fata, in spate se vorbea lb romana, adica era plin de romani.

Un copil, roman bineinteles, s-a racorit putin in apa piscinei in acest timp de asteptare si a venit in chiloteii uzi si s-a asezat direct pe canapeaua de la intrarea in hotel, atunci am avut senzatia ca vacanta noastra va fi stricata de romanii care nu stiu sa se comporte in societate, care vorbesc tare, care vin incaltati cu papuci de "pele' si sosete in acelasi timp, care i-si parcheaza masina cielo cu nr de AG in locul interzis din fata hotelului, ca a vazut el ca acolo era parcat si un Rolls Royce si ce el nu poate... ne-a amuzat teribil faza.

In acest timp in fata receptiei erau stransi vreo 20 de oameni (romani bineinteles) care faceau galagie ca ei vor sa se cazaze, ca astepta de 10, ca nu mai pot... si tot asa... erau saracele receptionere zapacite, le explicau ca nu au cum pana la 14:00, dar nu aveau cum sa se inteleaga cu ei.

A venit si ora 14:00 ne-am cazat, aveam 2 camere cu vedere la mare.

Camera pe care am avut-o, la ultimul etaj, era mare, cu o vedere superba, o terasa impresionanta, insa prietenii nostri au avut o camera mica, vedere la mare nu aveau deoarece se afla un stalp din ciment in fata. Au mers la receptie sa le schimbe camera, deoarece ei au platit pt o camera cu vedere la mare, le-au spus ca nu se poate decat in 3 zile, bineinteles dupa 3 zile nu mai vroiau sa le-o schimbe ba chiar receptionera a inceput sa se crizeze, era alta decat in prima zi.

Atunci prietena mea a spus ca vrea sa discute cu managerul hotelului si minune receptionera s-a mai foit, si le-a schimbat camera, bineinteles in alt corp al hotelului cat mai departe de noi.

Am ajuns si la masa... mancarea era muuulllttaaa, f fericiti romanii in privinta acestui aspect, ba chiar i-am vazut ca veneau si cu caserola luau si la pachet... aveau supe, mancare pregatita, prajituri (fff bune), fructe.

Acum sa va spun mai concret ce anume v-ar interesa: tacamurile aveau urme de mancare, paharele la fel cu urme pe ele, intr-o zi am gasit si ruj pe un pahar, farfuriile unsuroase.

In baie nu existau folii de sigiliu, gresia parea mizerabila, nu existau papuci, prosoapele erau patate, innecate. Camerista si-a facut treaba, venea ne schimba prosoapele, lengeria, arunca gunoiul, oricum la noi era curat in camera deoarece mie nu-mi place dezordinea.

Sucurile erau gen teck, din cate am inteles asa sunt la majoritatea hotelurilor din Bulgaria, mancarea a fost buna.

Un punct in minus... angajatii (cameristele) foloseau acelasi lift cu turistii, carau lengeriile de pat, perne, nici nu aveai loc, si-asa venea greu liftul.

Piscina era curata, tot timpul era un baiat care aspira nisipul din ea.

Sezlongurile si umbrelutele plajei din fata hotelului se platesc, 5 Leva fiecare.

Sezlongurile de la piscina sunt gratuite, dar cu greu prinzi unul pt ca oamenii se trezeau dimineata la 6 si isi puneau prosoapele pe ele si plecau.

Barul de la piscina e cu plata. Pt all inclusive trebuia sa mergi la barul din hotel.

Seara vedeam romani care veneau sa faca poze in fata hotelului si care spuneau ca la anul se vor caza la Victoria Palace, ca arata bine... practic asta atrage.

Revin cu fotografii...

Trimis de Laura Victoria in 05.09.10 13:56:50

VIZUALIZĂRI: 4003 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Laura Victoria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera noastra,etajul 8 , vedere la mare.

pepsi70ro
[05.09.10 14:11:50]

N-am prea inteles nota mica de la mancare, din cate am inteles mancarea era multa si buna. Au mai fost si alte probleme legate de masa?

[05.09.10 14:18:55]

Nota mica am acordat-o pentru dezordinea din restaurant si pt vesela murdara, mancarea a fost ok.

anadragusin
[05.09.10 17:45:26]

Bun venit pe site si felicitari pt. un review complet si foarte util. Este pacat ca la 5 stele sa fie vesela murdara..., dar se intampla si la case mai mari.

[05.09.10 18:16:23]

Multumesc frumos Ana

fluturas1*
[05.09.10 22:18:54]

Interesantă descriere, pentru asta primeşti un bonus de 400 de puncte.

adynutza26
[06.09.10 16:42:18]

Eu nu pot sa inteleg: cum barul de la piscina cu plata? Sa inteleg ca nu era all inclusive? Sau e un nou concept?

[06.09.10 18:43:18]

Noi am avut all inclusiv, majoritatea turistilor erau cu all inclusive, dar la barul de la piscina si cel aflat in piscina se platea...daca tot vroiau sa ia bani macar sa-l fi pus pe cel din interiorul hotelului cu plata , ar fi fost mai comod si pt ei, pt ca majoritatea intrau uzi, plini de nisip sa-si ia ceva de baut...Prietenii cu care am mers au fost cu un an in urma la Riu Evrika,hotel care dispune de bar si pe plaja fara plata.

zhu.zhu
[04.08.11 17:22:28]

Poti sa-mi spui cum se proceda cu sezlongurile de pe plaja? se inchiriau pt toata ziua sau le plateai dimineata si daca la pranz plecai la masa si apoi te intorceai trebuia sa-l mai platesti o data?

adynutza26, anadragusin, fluturas1*, Laura Victoria, zhu.zhu
Alte impresii din această RUBRICĂVictoria Palace Hotel: