ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2010
    DIN: bucuresti
    ÎNSCRIS: 01.09.10
    APR-2010

Ne-a placut

Pensiunea e ok... am fost de pasti si a fost minunat, doamna care are grija de vila a fost cat se poate de amabila si ne-am simtit foarte bine. Unii s-au plans de manelisti...manelistii nu au legatura cu vila... manelisti sunt peste tot chiar si latine acasa... vecinul de la 2. Cine vrea sa plateasca 100 de ron camera dubla si sa fie tratat ca la 5 stele ori nu stie sa faca turism ori nu a plecat prea mult de acasa. Recomand cu caldura pensiunea unde am fost si in 2007 si in 2010 si care intre timp nu s-a alterat (unele pensiuni in timp se distrug de catre turisti).

Cat despre restaurant sau posibilitati de mancare, pensiunea are bucatarie super utilata si nu restaurant. Daca pleci de acasa cu mana in buzunar mananci la restaurant... in general la pensiuni te duci totusi cu mancare de acasa... asta e diferenta fata de hotel. Totusi doamna respectiva ne-a imbiat cu micul dejun care costa 15 lei de pers... deci micul dejun se poate loco.

Trimis de ixu* in 01.09.10 23:02:02
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN. A mai fost în/la: Straja

VIZUALIZĂRI: 1493 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ixu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Priveliste de la geamul camerei
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 400 PMA (din 1 vot)

webmaster20*
    [01.09.10 23:13:11]

In primul rand, bine ai venit, in al doilea rand trebuie sa stii ca aici nu este permis orice fel de limbaj, am cenzurat cuvantul cu pricina, putem reformula insa daca gasesti ceva mai potrivit. Pe de alta parte, titlul nu te duce cu gandul la o impresie pozitiva, dimpotriva. Daca ai alta idee, putem inlocui.

valimi
    [02.09.10 06:55:31]

@ixu, unii s-au plans nu doar de ascultatorii de taraf, ci in primul rand de atitudinea proprietarului de care nu pari strain, care a lasat sa se intample ceea ce s-a intamplata in pensiunea lui, respectiv o petrecere exagerat de zgomotoasa si care denota o totala lipsa de respect pentru clientela in ansamblul ei. Tocmai aceasta atitudine - astia sunt mai multi, au luat mai multe camere, deci au platit mai mult, lasa-i sa faca ce vor - este cea mai daunatoare la un conducator al unei unitati de turism.

Cat despre masa, intradevar, bucataria iti permitea sa iti pregatesti orice, insa am mai fost si la alte pensiuni - la Valea Mariei, de exemplu - unde ti se punea mancare in fata de cand te asezai la masa. O plateai, desigur, dar grija pentru turistul care a platit chiar mai putin de 100 de lei pe noapte pentru o camera intr-o pensiune de 4*(mai exact 80 de lei) face diferenta (enorma) intre proprietarii celor doua pensiuni.

A, in pensiune Valea Mariei nu se asculta manele, scrie clar pe site si la receptie...

ixu*AUTOR REVIEW
    [03.09.10 20:10:38]

Cand am fost eu acolo nu s-au spart peretii de manele. Personal nu imi plac insa atat timp cat eu m-am simtit bine si nu m-a deranjat niciun ascultator de taraf nu as putea sa spun altceva.

Cat despre mancare... tine de politica oricarei firme de turism. In Franta la Paris la ora 3 nu poti manca la restaurante de 3 stele pt ca nu e ora de masa si nu cred ca aia nu stiu sa faca turism.

Impresiile sunt ok de exprimat atat timp cat se pot generaliza. De ex: pe tine te-a deranjat maneaua si scrii pe site ca manelele sunt la ele acasa acolo si bubuie muzica non stop. Eu am fost si a fost liniste. Deci impresiile lasate de tine sau sunt aplicabile ca regula si deci alti posibili turisti nu le pot lua de bune. Poate ca unii refuza in a se mai duce acolo... poate ca manelele nu au fost atat de tare incat sa ii deranjeze pe altii... e ca si cum ai spune "mancarea de la restaurantulX e prosta"... e chestie de gust... poate mie imi place.

Atitudinea patronului e ok pt ca el avea 20 de oameni care ascultau manele si 2 care nu ascultau. Tu ce ai fi facut in locul lui tinand cont ca el face asta pt bani totusi???

ixu*, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Mis: