ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2010

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

O mare dezamagire

Din pacate pentru mine, aceasta vacanta a inceput prost si s-a terminat si mai prost. Desi am ajuns pe la ora 14:00 nu am fost cazati mai devreme de ora 15:20. Stiu ca check-in-ul nu se face teoretic mai devreme de 14:30, dar am vazut cu ochii mei 2 familii de nemti care au sosit dupa noi si totusi s-au cazat imediat.

Trecand peste acest mic inconvenient, care ma face sa ma gandesc cu ce suntem noi mai prejos decat altii (desi eu nu cred asta) as vrea sa va spun ce anume m-a deranjat cel mai tare in acest sejur. Cu 2 nopti inainte de sfarsitul sejurului, am fost normal la masa de seara pe la ora 20:00. Imediat dupa masa, cam la 15min dupa ce am ajuns in camera, am inceput sa ma simt rau. Din ce in ce mai rau. Undeva spre ora 3 noaptea au inceput starile de voma si frisoanele. Nu am reusit sa inchid un ochi toata noaptea. A doua zi dimineata am fost la doctorul hotelului si i-am explicat ce am patit. Diagnosticul lui? Infectie virala! Pai cum domne zic, adica ma duc intreg la masa si ma ridic bolnav si matale sustii ca ca am contactat un virus? Iesind afara din cabinetul lui, dupa ce am cotizat 70EUR pe examinare + o injectie cu Metroclopramid + o sticla de glucoza (pe care vroia sa mi-o puna in perfuzie dar pe care am preferat sa o beau) am gasit in fata usii lui vreo 10 familii cu copii, asteptandu-si randul. Printre ei si o familie de romani. Intreband ce s-a intamplat aflu cu stupoare ca si fetita lor acuza exact aceleasi stari de voma si frisoane ca si mine, ba mai mult (si asta imi intareste convingerea ca nu gresesc) si ea mancase acelasi lucru in seara de dinainte, si anume Pizza! Din pacate nu am reusit sa-i conving ca asta e motivul starii de rau, deoarece doctorul le-a pus un alt dignostic, "a inghitit apa de mare", chiar daca copilul sustinea ca nu e adevarat.

Asta m-a scarbit pe deplin, era clar ca bulgarii nu vor sa recunoasca unde au gresit. Mai ca nu m-au facut prost in fata cand incercam sa-mi sustin punctul de vedere in fata medicului si a asistentei.

Asa rau simitindu-ma am hotarat sa plecam acasa, chiar nu mai suportam gandul sa mai stau o noapte acolo. M-am dus la receptie unde m-am plans, intr-un mod civilizat, ca m-am imbolnavit din cauza mancarii lor si ca vreau sa primesc banii inapoi pe ultima noapte fiindca vreau sa plec acasa. Bineinteles ca nici nu au vrut sa auda ba chiar m-au jignit spunandu-mi ca de fapt vreau sa plec din cauza vremii!!!

Neavand nici un chef de scandal, am plecat. Nu vreti sa stiti cum a fost drumul de intoarcere, nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva. La fiecare 10min trebuia sa beau 5ml de glucoza (fiindca nu puteam manca si eram deshidratat) iar asta ma balona si ma facea sa ma simt si mai rau.

Eu nu recomand nimanui acest hotel, nu neaparat prin prisma a ce am patit eu fiindca sotia si copilul meu nu au avut nimic, multumesc lui Dumnezeu, dar staff-ul si modul cum am fost tratat a fost sub orice critica. Nici statiunea nu merita, este pur si simplu un loc pustiu unde nu exista viata, acolo decat sa te duci daca-ti place sa dormi, mananci si sa faci plaja, ca in rest nu ai efectiv ce face. La hotel animatia egala cu zero, posibilitatile de distractie pentru copii deasemena zero, dezamagire totala. Doar piscina si faptul ca hotelul era amplasat pe plaja a mai salvat din aparente.

Imi pare rau ca sunt asa de categoric impotriva lor, stiu ca altii s-su simtit minuinat acolo, dar ptr. noi, dupa 3 ani (din care 2 in Nisipurile de Aur) Bulgaria e istorie. Pacat ca s-a incheiat asa de prost.

Trimis de Abu in 01.09.10 20:25:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, hotel Arabella

VIZUALIZĂRI: 5578 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Abu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina principala Miramar Club Hotel, Obzor.

raducondurache
[01.09.10 22:21:47]

Imi pare sincer rau pentru cele intamplate, avem cateva zile de concediu pe an si daca atunci nu ne simtim bine, atunci cand?

Mult noroc data viitoare, "Am fost acolo" sigur poate fi de folos

adynutza26
[02.09.10 13:06:25]

Tu esti fericit: a fost vorba de bani inapoi pentru o noapte, eu am pierdut 4 nopti (adica jumatate din sejur) si nici nu au vrut sa auda de bani inapoi (pe care de altfel ii platisem lor la check in, nu prin vreo agentie). Pe de alta parte, imi pare rau pentru tine, dar crede-ma ca te simteai de 100 de ori mai rau sa-ti vezi copilul in starea pe care tu mi-ai descris-o!

armina
[03.09.10 18:31:46]

Acelasi lucru l-am patit cu copiii in aceeasi statiune dar la alt hotel, ne parea rau ca nu am prins bilete la Miramar. Medicul care ne-a tratat la Spitalul Matei Bals in Bucuresti ne-a spus ca anul acesta i-au venit zeci de cazuri dupa concedii in Bulgaria cu infectie cu rotavirus. Nu are legatura cu mancarea consumata ci mai degraba cu igiena, cu apa- potabila, din mare , din piscina...Si din Eforie am avut cunostinte care au venit lati din concediu de la acest rotavirus. As vrea sa fiu obiectiva si sa spun ca ni se putea intampla oriunde...

crisxx
[09.09.10 09:48:28]

imi pare sincer rau de ce ai patit, si noi am fost in perioada 28Aug-04 Sept in acest Club Miramar, am mancat de toate, inclusiv pizza, am facut baie si in mare si in piscina si nu am avut nici pe dracu, ba din contra, ne-am simtit exceptional!

Tratament ireprosabil din partea gazdelor, camera supercurata, in fiecare zi se facea curatenie luna, se schimbau prosoapele, ba chiar ne faceau diverse mici 'jucarele" din cearsafuri, si nu a fost nevoie de nicio "atentie" pt asta...

In fiecare seara managerul restaurantului era postat in fata usii de intrare in restaurant si ne saluta pe toti, fara exceptie... eu chiar l-am invatat cateva cuvinte romanesti, si am ramas amici.

Singura mica problema a fost cauzata... deh... tot de romani... doua familii de nesimtiti din Constanta care-ghinionul nostru- au stat in camerele de langa noi ne deranjau sistematic prin galagia pe care o faceau... discutau atat de tare in camere si pe balcon incat am fost nevoit sa ma iau de ei... plus faptul ca aveau un borac de vreo 4 ani care nu stia sa vorbeasca, el tipa vorbele...

in sfarsit, asta ne este natia... avem un talent desavarsit de a ne face "placuti" peste tot in lume...

In rest, numai de bine despre Club Miramar... un loc superb in care voi mai reveni

rux
[09.09.10 10:37:50]

Si mie imi suna tot a infectie virala si nu a simpla indigestie cauzata de mancare. Iar asta se intampla peste tot... si in Turcia, si la Bucuresti... Vara este sezonul lor, mai ales in aglomeratii.

Noi am fost tot in Obzor, hotel lipit de Miramar... si unii dintre copii au acuzat stare de rau, voma, frisoane... iar altii nu. Dupa cat de rezistenti au fost. La aceeasi mancare, aceeasi apa din piscina, mare...

sirbu cornel
[19.02.11 12:09:32]

Eu am fost de trei ori la miramar, si cu copil mic si nu am avut probleme nici cu mincarea nici cu personalul hotelului. Am facut rezervari direct la hotel... am vb. pe mail cu manager-ul de vanzari al hotelului si am obtinut chiar si reduceri. anul trecut am facut rezervari in iulie si cu o saptamina inainte ne-au anuntat ca nu ne pot primi din data de 25 iulie, sa venim pe 26 iulie iar pentru asta nea-u oferit o noapte in plus gratuit. Asa ca nu stiu ce sa zic poate ati avut voi ghinion.

benescu75
[21.04.11 16:59:11]

Si noi am fost la Miramar anul trecut si pot spune ca ne-am simtit excelent! Am fost 2 adulti si 2 copii, personalul forte amabil, am rezervat direct la hotel (ne-a scutit de 250-300 de euro pentru ca aveam 2 copii si trebuia sa luam junior suite dar au acceptat camera dubla si va spun ca este destul de mare si paturile la fel, am dormit toti 4 in 2 paturi, nu am avut nevoie de fotoliul extensibil desi eu am 1.90 si 110 K).

Intradevar, mancarea nu a fost extraordinara dar nici nu a lasat de dorit, mai amestecau seara cu ce le mai ramanea de la pranz, insa nu am avut probleme, si sotia mea este foarte sensibila, imediat face intoxicatie (acum 2 ani la vila Bran si ea si amandoi copiii,desi e o locatie pe care o recomand ). Probabil voi ati avut ghinion, imi pare rau sincer, insa pentru noi a fost probabil cel mai reusit concediu din ultimul timp, mai ales datprita echipei de animatie!

[21.04.11 17:48:31]

Salut @benescu75, poate gasesti putin timp dupa Sarbatori sa ne impartasesti si noua din experienta turistica, presupun una destul de diversificata si interesata. Ar fi foarte util pentru cei care se intereseaza de respectivele destinatii, pot sa primeasca cat mai multe recomandari obiective cu foarte multe amanunte, astfel incat turistul sa fie in masura sa culeaga exact informatiile de care are nevoie.

bstefan1
[27.05.11 11:55:25]

Banuiesc ca nu ati avut asigurare medicala de v-a taxat doctorul?

AbuAUTOR REVIEW
[27.05.11 12:23:34]

Imi cer scuze ca nu am mai intrat pe acest site de anul trecut.

Asigurare medicala am avut, dar asa functioneaza: se plateste "din buzunar" iar o data ajuns acasa, compania de asigurari te despagubeste conform facturii de la medic.

tm67bru
[27.05.11 18:57:36]

Partial corect - cele de mai sus sunt valabile doar pentru o parte dintre asiguratori.

In cazul altora (care au, de obicei, relatii DIRECTE cu sistemul medical din aproape tate tarile europene, incluzand si Turcia aici), decontarea se face intre spital (medic) si asigurator, fara sa fie nevoie sa platesti ceva din buzunar. E adevarat insa ca la acestia asigurarea de calatorie e un pic mai scumpa, din observatiile mele.

Abu, adynutza26, armina, benescu75, bstefan1, crisxx, raducondurache, rux, sirbu cornel
Alte impresii din această RUBRICĂHVD Club Hotel Miramar: