ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2010
ÎNSCRIS: 31.08.10
AUG-2010

Foarte nemulțumit

Nu recomand!

Abia ne-am intors din excursie!

PRO:

- privelistea foarte frumoasa - Oltul si muntii se vad superb

- parcare in fata geamului

- se poate folosi gratarul din incinta pensiunii (si lemnele)

- obiective de vizitat aproape = Manastirea Cozia, SChitul Cozia Veche, Castrul ROman, Manastirea Turnul (astea le-am vizitat noi in apropiere) si desigur hidrocentrala de pe Olt :)

- se poate pescui pentru impatimiti

- Am servit si un gulas care mi-a placut mult! Restaurantul e super OK!

- am avut apa calda :)

CONTRA:

- scump pentru ce conditii ofera - 80 lei camera - si nu primesti ce e in poze

- d-soara care facea curat prin camere lasa usile deschise de se tranteau ca la balamuc si ne-am trezit instant...

- difera mult de ce vedeti voi in poze (presupun ca pozele sunt facute de cand s-a renovat ultima oara)

- ne-au dat doar o telecomanda pt 2 camera - pe motiv ca una nu o gaseste si ne aduce urmatoarea zi... lucru ce nu s-a intamplat. Cand le-am reprosat mi-au spus ca de ce nu am venit dupa ea... :| ... ciudat

- perdele murdare, camera mica - pozele sunt doar la camerele de LUX... sa zicem asa...

- e frumos ca ai un balconas mic dar scaunele si masa erau murdare - mi-a fost frica sa ma asez pe ele.

Pentru o alta excursie voi evita cazarea la DADA**!

Trimis de minunel in 31.08.10 18:29:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA.

VIZUALIZĂRI: 4202 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (minunel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Castrul Roman Arutela - 106-271 - il gasiti imediat dupa baraj pe partea dreapta - fiti atenti ca este acolo :) Noi nu l-am observat din prima!

webmasterXY*
[31.08.10 20:26:51]

minunel, niste fotografii mai recente s-ar incadra de minune, ce zici?

minunelAUTOR REVIEW
[31.08.10 21:01:52]

S-a rezolvat - din pacate in camera nu am facut poze - nu ne-am gandit ca vom posta pe internet !

raly
[01.09.10 00:23:57]

Interesant, si eu am fost acolo insa totul a fost ok, chiar mi-a placut la Pensiunea Dada!

RobertCodescu
[28.10.11 17:06:47]

"Autorul ar RECOMANDA aceasta destinatie unui prieten sau unui cunoscut "

asta în ciuda faptului că titlul spune CLAR: "Nu recomand!" să înţeleg că le mai acorzi o şansă totuşi datorită peisajului splendid şi a faptului că Schitul Sf. Ioan e chiar acoalea!?!?!?

[28.10.11 17:20:22]

@RobertCodescu: sunt unele articole publicate înaintea introducerii posibilităţii selectării manuale a acestei recomandări, pentru care a fost rulat un program auxiliar care a împărţit recomandările pe baza notelor acordate. Cum aici notele au fost suficient de mari, a ales greşit. Ar fi de dorit să semnalezi astfel de neconcordanţe, pe viitor, prin sesizare către echipa tehnică, pentru a face manual modificarea necesară.

robycutza
[30.05.15 02:04:00]

Nu pot scrie un articol pentru ca am stat doar o noapte la pensiunea Dada. Am ajuns pe la 21:00 am mancat iar dimineata pe la 8 ne-am trezit am baut cafeaua si-am plecat. Nu prea am tinut cont de nimic pentru ca eram obositi de pe drum dupa zi de munca veneam de la Constanta. Dar tin minte clar ca era curatenie, apa calda a fost, privelistea este minunata!! Asta am descoperit mai mult dimineata. Pot spune ca si mancarea de la restaurant a fost foarte buna. Nu mai tin minte exact ce s-a mai mancat inafara de ciorba si un platou dar ne-a ramas intiparit ca acolo am mancat bine. La sfarsitul lui iunie sper sa mai ajung o data acolo pentru ca mi-a ramas intiparita in suflet privelistea unde iti bei cafeaua dimineata. Daca reusesc postez si niste poze. Nu am din pacate poze din camera. Noi am fost acolo pe 30 septembrie 2012, camera a costat 80 lei, anul acesta am inteles ca tot atat este deci pretul a ramas acelas de ani de zile.

[30.05.15 10:20:33]

@robycutza - sunt „articole” care spun mai puțin decât ai scris tu în ecoul de mai sus; așadar, e falsă chestia cu

Nu pot scrie un articol pentru ca am stat doar o noapte la pensiunea Dada

Așadar, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Chiar te rugăm!

robycutza
[02.06.15 19:03:40]

@webmaster - Pe 26 iunie vom fi la pensiunea Dada din nou. Mi-a placut atat de tare privelistea incat ziua mea mi-am dorit sa mi-o petrec acolo. Atunci voi scrie un articol in care voi detalia si experienta trecuta atat cat imi aduc aminte cat si cea prezenta + poze recente. Pentru ca atunci nu stiam de existenta site-ului si nu m-am gandit ca voi povesti cuiva despre cazare nu am dat multa importanta. In plus am fost si foarte foarte obositi pentru a observa detalii. Recenziile acelea daca am fost atenta sunt vechi, anul fiind 2010. Pentru 2010 suma de 80 lei era destul de mare probabil la ce ofereau. Acum pentru 80 lei vom vedea.

minunel, raly, robycutza
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea DaDa [Căciulata]: