ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2010
ÎNSCRIS: 31.08.10
SEP-2009
2 AD. + 2 COPII -- v: 10, 13

O vacanta reusita

Am sosit la hotel la ora 15, ne-au cazat imediat, la sosire ne-au servit in holul hotelului diverse bauturi sa nu ne plictisim.

Camera curata, interesant wc -ul era separat de camera de baie cu cada. Foarte curat. Minibarul ere alimentat zilnic cu apa si suc.

Erau doua restaurante a la carte, unul cu meniu surpriza din partea casei si specialitati marine si unul era pitzerie. mancarea foarte buna si servita intr-un mod deosebit, dar atentie noua ne-au adus un vin pe care ne-au pus sa-l platim cu 30 euro asa ca aveti grija la ce e inclus.

Gradina e frumoasa, maricica, nu ca si in Turcia sau Egipt dar ok, plaja la fel, prosoape si saltele incluse si pe plaja si la piscina.

Masa in restaurantul principal destul de diversificata, nu incercati sa gustati din toate din prima zi, aveti rabdare si luati-le pe rand ca altfel in ultimele zile nu mai stiti ce sa mancati. Ce ne-a placut noua cel mai mult e faptul ca fiecare camera are masa lui in restaurantul principal asa ca la masa ta nu sta nimeni si va fi oricand ajungi la masa libera.

Erau cativa reprezentanti de firme cu excursii, noi am fost o juma de zi cu vaporul piartilor, copiii au fost super incantati, Ne-au servit pe vapor peste si rechin la gratar.

Animatorii erau ok dar faceau zilnic aceleasi chestii si la un moment dat te plictisesti.

Seara erau spectacole diverse de la circ, pantomima, etc nu te plictiseai.

Intr-un cuvant a fost ok, Noi nu suntem foarte pretentiosi si micile neajunsuri nu ne deranjeaza, peronalul amabil foarte, deci raportul pret calitate super.

Trimis de gianimary in 31.08.10 09:01:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 3180 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gianimary); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Gradina vazuta din balconul camerei noastre , partea din fata.

gianimary [31.08.10 10:29:22] »

Vreau sa-mi cer scuze, am vrut sa scriu la titlu "O vacanta reusita! " dar din cauza vitezei am apasat din greseala alta tasta. Scuze inca o data.

webmaster11 [31.08.10 13:02:29] »

Bine ai venit pe site, gianimary!

Titlul a fost modificat

costin1968 [04.10.10 14:37:17] »

Buun.

Dar 1700 Euro pt 2 adulti si 2 copii, daca am inteles bine, este un raport calitate/pret bun? Pentru Tunisia?

Este o intrebare doar, de la o persoana interesata de a ajunge acolo in iarna (par ex. de revelion).

Multumesc!

gianimary [04.10.10 21:51:37] »

Da, eu zic ca da. Noua ne-a placut acolo. Anul acesta am fost in Turcia, camera a fost la fel, serviciile peste dar am dat la lastminute cu 400 euro in plus. Daca nu aveam reducerea dadeam inca vreo 400 euro asa ca diferenta a fost doar la servicii, adica astia din Turcia umblau cat e ziua de lunga dupa tine sa manaci si sa bei. Si in Tunisia e mancare si bautura destula, diferenta e ca nu te roaga intruna sa manaci si sa bei. Deci intr-un cuvant noi am fost multumiti, animatori super chiar mai buni decat in Turcia.

costin1968, gianimary
Alte impresii din această RUBRICĂAmir Palace: