ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2008
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 17.10.08
OCT-2008

De neuitat, cu siguranta vom reveni

Salut, la inceputul lunii m-am intors din Tenerife, cu tolba plina de impresii si eventuale sfaturi, asa ca m-am gandit sa scriu si pe-aici. Din cele 2 saptamani petrecute in insula, doar 7 zile am stat la acest resort, iar de povestit despre el nu sunt foarte multe. Cu totul altfel stau insa lucurile daca vreti sa va povestesc despre excursiile pe care le-am facut pe acolo si despre locurile pe care le-am vazut.

Plecarea fost in 26 septembrie, cu un charter Neckermann, bilete rezervate printr-o agentie de la noi din Tg Mures. 500 euro, zbor direct, cu plecare din Budapesta. Pana la Budapesta am fost cu masina, pe care am lasat-o intr-o parcare rezervata pe internet, situata la 2,5 km de aeroport, 16.000 de forinti ne-a costat pentru 2 saptamani. La aeroport ne-au dus cei ce se ocupau de parcare. Zborul foarte bun. Pe 26 la ora 12 eram deja in Tenerife, in aeroport am ridicat masina inchiriata de la Orcar, 153 euro ptr 14 zile.

Dupa cum v-am spus deja, doar prima saptamana am stat la Regency Country Club, un resort de 5 stele, situat la vreo 6 km de Los Cristianos. Cazarea a fost in sistem time sharing, asa ca nu as putea sa spun cat costa. Nu are rost sa povestesc de ospitalitate, de primire si felul in care au grija de fiecare client indiferent cine e el, sau ce culoare sau sex are. Clubul este minunat.

Si insula in sine este minunata, ai ce face pe acolo, nu te plictisesti. Chiar daca am stat 14 zile, nu au fost indeajuns pentru a te putea bucura de vacanta.

Una din zile am rezervat-o pentru o plimbare in capitala. E foarte draguta si cocheta. Stradute micute, pline de forfota. Preturile din magazine nu m-au incantat insa deloc. Personal mi s-au parut mari, cel putin in comparatie cu cele de la noi, nu vad diferenta, iar comparativ cu Austria sau Germania, mari. Am vizitat portul si cam tot orasul la picior.

O alta zi am alocat-o pentru Puerti de la Cruz, si Loro Parque. SUPERB. La show-ul cu lei de mare aproape mi-au dat lacrimile... sunt minunate, foarte destepte, iar cei de acolo fac o treaba buna. Nu am putut sa plec de acolo fara un pinguin si delfin, asta dupa o smiorcaiala. Intreg parcul e foarte frumos. Puerto de la Cruz de asemenea.

De acolo am luat-o pe autostrada catre Santa Cruz, ca mai apoi sa parasim autostrada si sa mergem spre parcul national La Esperanza, mai exact padurea cu pini. Vremea nu a tinut cu noi, am ajuns pe la 1500m altitudine si la o temperatura de 3 grade, asa ca am coborat catre Guimar si ruinele piramidelor de acolo.

Intr-o alta zi am vizitat Pico del Teide, ajungand pana in varf la cota 3718. Aici am avut parte de o zi senina, fara vant puternic si am ajuns pana in varf fara nici un fel de permis, asta din greseala celor de acolo, care au lasat poarta de acces catre varf deschisa... La intoarcere ne-au intrebat de permise, dar le-am zis ca nu stiam si ne-au lasat in pace. O experienta de neuitat.

Drago Milenario, Grachico si gradina botanica din Puerto de la Cruz sunt alte minunatii pe care le-am vazut.

Intr-o alta zi am ales sa mergem cu excursie organizata, luata la intamplare pe insula La Gomera, am facut un tur al insulei. Dimineata ne-au "cules" de la hotel, din port am mers catre cealalta insula cu expresul Fred Olsen. In portul San Sebastian, ne-a asteptat un autocar, si am pornit in exploatarea insului; am vazut cam tot ce era important, Playa de Santiago, valle Gran Rey, Vallehermoso. Am avut destul de multe opriri pentru puncte de panorama, a fost inclus si un pranz, de altfel delicios si consistent. In rest plaja, apa, LasAmericas.. rezumat intr-un cuvant = SUPERB.

Cu siguranta vom reveni acolo intr-un viitor apropiat.

Sper ca nu v-am plictisit, iar daca aveti intrebari, va ajut cu mare placere.

Trimis de crista in 18.10.08 10:38:33

VIZUALIZĂRI: 23953 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crista); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Gomera - vedere spre Teide
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

izabella
[25.11.08 12:18:51]

Buna, Crista!

Am savurat, in adevaratul sens al cuvantului, toate impresiile pe care le-ai impartasit in legatura cu Tenerife.

De curand am primit o oferta foarte avantajoasa. Cu doar 150 de euro ni se ofera (pentru toata familia) cazare in Tenerife, la Regency Resorts (in schimbul participarii la o prezentare despre oferte de vacante de cateva ore, intr-una din zile)...

Aceasta oferta am primit-o tocmai cand cautam frenetic pe net, locuri frumoase pentru a ne petrece vacanta din vara lui 2009. Deci, oferta a aparut la momentul oportun.

Acum sunt foarte interesata de Tenerife. As vrea sa stiu cat mai multe posibil...

Peste doua zile trebuie sa dau raspunsul final, daca vreau sau nu vreau sa beneficiez de oferta lor.

Ti-as fi extrem de recunoscatoare daca vei reusi sa-mi dai cateva informatii. M-am gandit, ca cel mai la indemana ar fi sa vorbim pe messenger sau prin mail-uri. Iti las ID-ul meu si adresa de e-mail si, daca nu este deranjul prea mare, te rog frumos sa ma contactezi.

ID: tataru_izabella

e-mail: tataru_izabella@yahoo.com

Cu mii de multumiri (si speranta ca ma vei contacta),

Izabella

[12.12.08 14:23:07]

Buna Crista. Inteleg din relatarea ta ca ai fost cazata la Regency Resort Tenerife. Eu am cumparat un pachet de 14 zile pentru Tenerife si Lanzarote de la o firma care se ocupa cu time sharing, Option International, iar acum am foarte multe dubii referitoare la aceste excursii. Te rog sa intri pe www. iturism. ro e un forum. Ne-ar fi de mare ajutor sa ne demonstrezi ca acest Regency Resort chiar exista. Daca vrei mai multe detalii ma gasesti pe cristinavsn@yahoo. com. Merci mult.

ioana2105
[06.02.09 19:37:16]

Buna. As dori informatii despre Regency Resorts deoarece voi merge vara asta si cei de la agentie nu mi-au dat destule detalii. Am luat la fel ca Izabella tot asa un pachet din luna noiembrie. Daca doriti sa ma contactati id-ul de messenger este bad_girl210508. Multumesc

Ghita
[26.02.09 11:47:26]

Probabil ca sunt printre ultimii care a venit din Tenerife, asadar informatii la cald. Recomand celor care au posibilitatea sa mearga macar o data in viata acolo pentru ca isi merita toti banii.Am avut si eu indoieli la inceput, asa ca am luat doar o saptamana in Tenerife,a fost mai greu cu gasitul biletelor de avion, dar daca cauti se gasesc.Cazarea in sine e ok, daca nu vrei restaurante , poti sa iti gatesti si iesi mult mai ieftin, mai bine zis salvezi bani pentru vizitat, cu remarca ca biletele de intrare cam peste tot sunt destul de scumpe, de la 25 eur/pers in sus dar merita ca ai ce vedea. Masina iti trebuie, eu am facut aproape 1000 km pe insula si nu am apucat sa vad tot ce mi-am propus. Am ales si croaziere pe mare cu delfinii si balenele pe langa noi, cu bautura si mancare incluse in pret, cu baie in ocean, si asta se intampla la inceputul lui februarie.Care puteti, duceti-va ca merita.Care aveti de intrebat, nu ezitati sa ma intrebati. Salut

[26.02.09 18:58:24]

Buna Ghita. Cum ai ajuns in Tenerife... ti-ai achizitionat excursia prin Option Internationale sau First Choice (firme care cica se ocupa cu timesharing) ? Cu cat ai inchiriat masina si de unde (ai rezervat prin net din tara sau direct de acolo) ? Cat au costat biletele de avion? Unde ai fost cazat? Ce inseamna mult mai ieftin la papa? ... cam cat era un fel de mancare in restaurant... si daca nu restaurant atunci de unde... sunt supermarket-uri? Ce temperatura era acolo... vad ca ai facut si baie... nu era apa rece? Sper ca nu am fost prea stresanta cu atatea intrebari dar chiar sunt curioasa pentru ca si eu am cazare luata in Tenerife si in Lanzarote si chiar as vrea sa plec dar vreau sa stiu la ce sa ma astept acolo. Merci mult si... seara buna tuturor.

Ghita
[26.02.09 20:05:35]

Iti raspund pe rand la avalansa de intrebari

Prin First Choise din Timisoara am ajuns acolo, eu am luat suplimentar acolo 2 zile pentru ca asa am gasit bilete de avion cu o zi mai devreme plecarea si una mai tarziu la intoarcere, deci pentru 9 nopti am platit la masina 200 euro, dar pt ca am platit cash, am lasat 100 euro garantie care am primit-o inapoi la predarea masinii, benzina este in jur de 0. 70 centi/litru.

Avionul a costat 311 euro/persoana dus/intors, am fost cazat langa ocean la Fanabe, acolo au si regency mai multe apartamente, si conditiile au fost tare bune, ai supermarketuri la tot coltul, numai ca trebuie sa le verifici intai ca difera destul de substantial preturile intre ele, dar exemple: 1 lt de ulei 1 euro, 1 lt de bere, cel mai ieftin 0. 67 eurocenti, 1 kg carene de porc pentru ciorba aproape 4 euro, am gasit si salamuri romanesti acolo, m-am si distrat, 9 euro 1 lt de whisky teachers, fructele sunt destul de scumpe ceea ce m-a contrariat putin etc.

Temperatura intre 18 si 21 de grade, la soare te prajesti, la umbra ti-e rece, mie mi-a placut, apa nu mi s-a parut rece dar nici foarte calda, cam tot timpul anului este la fel, plaje cu nisip negru, interesant si fain in acelasi timp, foarte fin si curat, de Lanzarote nu stiu inca, vreau sa merg la vara 7 zile.

La restaurant o masa bunicica este intre 14-20 de euro, mie mi s-a parut scump avand in vedere ca eu gatesc foarte bine si nu mi-e greu sa fac asta, am fost 4 persoane si totul a fost ok.

Daca mai ai intrebari am si mail ghitaioan@gmail. com. Salut

[27.02.09 13:49:07]

Salutare.

Multumesc mult pentru toate detaliile.Daca mai am nelamuriri am sa te contactez pe mail.Merci mult inca odata.

O zi buna tuturor.

crysssa
[03.03.09 14:40:42]

buna ziua, doar ce m-am intors dintr-o vacanta de vis din tenerife. am stat la regency country club unde am stat poate mai bine ca acasa, nu mi-a lipsit nimic. este un hotel superb. in fiecare dimineata faceam o baie in piscina hotelului unde apa avea 25grade, dar si afara era foarte cald. am prins vremea foarte buna num ai 30 grade, o singura zi a plouat la Santa Cruz cand am fost la Carnaval. a fost superb am facut o 1000 de poze nu am avut timp sa vizitez tot. am urcat la Teide am fost la Loror Parc la Jungle parc SI CEL MAI MULT MI-A PLACUT LA Siam parc un aqua land imensssss deschis in luna octombrie. nici nu am cuvinte sa zic cum a fost in acea zi plaja artificiala valuri artificiale imense si intrarea a fost doar 31euro. oricum merita. MERITA SA VA DUCETI! ABIA ASTEPT SA MA DUC SI A DOUA OARA. ESTE SI O AFACERE TOTODATA DAR ASTA RAMANE SA VEDETI VOI CAND AJUNGETI ACOLO! O ZI BUNA!

[25.03.09 10:28:50]

Tenerife. Am fost impreuna cu sotia si cu Denisa de revelionul 2009-2009 in Tenerife, la REGENCY RESORTS, prin First Choice Marketing.

NOTA WEBMASTER: autorul a scris pe larg despre sejurul sau in Tenerife in acest review independent

elena04
[25.03.09 21:00:49]

As dori sa stiu si eu daca se poate, cu ce se ajunge din Tenerife in Lanzarote. M-ar interesa in principiu daca se poate cu feribotul si cam cat costa.

Multumesc

cuibu.rezervari
[04.04.09 16:30:47]

cu feribotul din lanzarote se poate ajunge in tenerife, dar nu il poti rezerva de acasa. trebuie sa apelezi la o agentie locala de turism cand ajungi acolo. prea scump nu va fi biletul, iar feribotul trece prin mai multe insule pana ajunge in tenerife, deci o sa vezi si celelalte insule.

eu fac rezervari la biletele de avion pe ruta asta. lanzarote si tenerife. 90% din clienti sunt super multumiti de insule si de serviciile gasite acolo.

spanioli chiar stiu sa faca turism. la toamna o sa imi fac si eu o vacanta in canare. am citit prea multe despre aceste insule, iar clientii mi-au povestit multe lucruri frumoase.

voi merge la toamna pentru ca bilete de avion sunt super ieftine, pot fi chiar si 100E/pers, dus-intors, taxe incluse.

chiar nu am nici un motiv sa dau 250-300 vara. toamna tot cald e si insulele sunt tot alea, in plus nu prea imi place ingramadeala. ma duc sa ma relaxez.

si da voi merge la regency prin first choice. e cel mai ieftin asa. serviciile sunt tot alea, tot spanioli ti le ofera.

o zi buna in continuare si vacante tot mai placute

[05.04.09 20:18:08]

ceao...

Ai eu am o vacanta luata in insulele canare fara transport... Tinand cont ca am un copil mic, m-am gandit sa nu merg chiar in perioada de vara, ci septembrie octombrie. Ar putea sa ma ajute cineva cu ceva adrese de unde pot sa iau biletele de avion mai ieftine? ? ?

crysssa
[05.04.09 21:10:42]

Compania IBERIA,DACA LUATI BILETUL DE ACUM VA AJUNGE MAI IEFTIN.

[06.04.09 08:23:38]

eu am luat de pe airberlin.com

[29.04.09 17:36:30]

Imi pare rau ca nu am mai intrat de ceva vreme... daca mai doriti detalii despre vacanta petrecuta acolo, scrieti-mi aici.

AndreiG
[06.05.09 05:23:48]

Doreste cineva relatii exacte? Ne-am intors de trei zile din Tenerife, cu un film full hd de 18 ore despre insula, realizat de noi si peste 3000 photo profesionale. Va stam la dispozitie cu toate informatiile necesare.

tel contact: +40 722 520 007. andrei www. roaentertainment. ro

e-mail: roaentertainment@gmail. com

---------------------------------------------

NOTA WEBMASTER: Ecoul, foarte lung, continea de fapt un schimb de mesaje de pe un alt site, cel mai probabil al unui ziar. A fost pastrat doar ultimul mesaj, el apartinind postatorului de aici (AndreiG), celelalte au fost sterse ca nerelevante (unele utilizau si un limbaj innaceptabil pe acest site)

[07.05.09 15:17:53]

cheapest method is with Wizz Air from Timisoara, Bucharest or Cluj... . . to London or Barcelona, then get a connecting flight to Canaries.

www. wizzair. com

from uk to canaries, look at www. ryanair. com www. easyjet. com

from Spain www. aireuropa. com www. iberia. com www. spanair. com or just search cheap flights from Barcelona or London to Canaries.

cornel s
[10.05.09 15:21:49]

Vazand toate comentariile voastre, cu privire la vacantele petrecute in tenerife... nu am putut sta deoparte fara sa va impartasesc si eu impresiile lasate in urma unei vacante de vis. IN TENERIFE!!!

In vara anului 2008 am fost la o prezentare de vacante a unei firme din timisoara, first choice marketing o firma care vindea apartamente in spania, dar atunci avea vacante promotionale in tenrife. Am ramas placut impresionat de prezentare, in urma careia am si cumparat si eu o vacanta in tenerife, de 4 persoane, cazare la Regency Resorts. Nu avea inclusa masa, nici transportul dar asta nu a fost o problema deoarece am iesit in continuare foarte ieftin. O saptamana vacanta in tenerife m-a costat 800 euro biletele de avion - le-am rezervat cu ajutorul personalului de la biroul firmei, cu companie Wizzair... www. wizzair. com dar le-am luat din timp... cu 2 luni inaintea calatoriei, via Londra... si am iesit mai ieftin, zborul a fost placut si linistit. Am platit undeva la 120e per persoana.

Am ajuns la aeroport unde ne-a intampinat delegatul roman... mai exact delegata romanca, o d-soara pe nume Ioana, foarte draguta si amuzanta, care ne-a contus la resort. Country Club. Am avut o intalnire de intampinare... unde am servit sangria.

A doua zi am fost la plaja unde nisipul era foarte fin, la insistentele logodnicei pentru ca eu sincer, as fi preferat sa facem un mic tur al insulei. Toate zilele ramase insa am fost la Santa Cruz... Am beneficiat insa si de serviciile gratuite incluse de firma... Squash, sauna... sporturi... tenis. . si alte facilitati. Absolut minunaat!!!!

Cu mancarea am iesit... undeva la 300euro, dimineata bucataria ne-a servit grozav... pentru micul dejun...

Deci cost total a fost la 1400-1500e. Bine... . asta a fost costul vacantei, plus ca am spart la cumparaturi la fabrica de perle... bijuteriile fiind foarte ieftine, chiar nu am reusit sa fac fatza cerintelor logodnicei mele

Loro parque, aqua park... fabrica de perle... Teide... plajele... locatiile Regency... mai ales Regency Country Club... Santa Cruz... totul o minunatie... Cu siguranta as mai merge acolo.

Merita, credeti-ma!

[14.05.09 01:37:32]

ceao...

ms de recomandari... noi tocmai ce ne-am intors din lanzarote si am avut noroc, am gasit liber la locatie si biletele au fost chiar ok ca si pret. am mers timisoara -barcelona-lanzarote la 219euro dar am stat o noapte in barcelona, ceea ce a meritat deoarece am apucat sa vizitam, cam pe fuga, si barcelona. biletele le-am luat de pe edreams. com iar din timisoara am zburat cu wizz air ceea ce spre mirarea noastra a fost chiar ok, doar 30 de minute a avut avionul intarziere.

acum despre vacanta in lanzarote. . din care ne-am intors saptamana trecuta: in primul rand insula e relativ mica dar e plina de ciudatenii ale naturii si lucruri care o fac ideeala pentru o vacanta exotica... cand am ajuns la locatia respectiva am fost intampinati de un tip si o tipa din romania care au zis ca au lucrat pentru first choice pana akum o luna. locatie nu e super luxoasa, apartamentele sunt ideale pentru o familie ca a noastra. noi am nimerit in apartamentul cu vedere spre piscina complexului. ce m-a impresionat e faptul cum se comporta personalul cu noi, toata lumea era amabila, toti erau binevoitori... a da si faptul ca aveam o cada cu jacuzzi! in rest locatia era linistita de felul ei. la restaurant aveam meniu in romana cu preturi in euro si un meniu acceptabil era la 12-15 euro de persoana si includea felu 1 felu 2 si bautura.

in rest ne-am plimbat prin statiune sau oras ce era Puerto del Carmen care e destul de pitoresc mai ales ca e un vechi port al insulei.

Apoi intr-una din zile am fost la parcul national Timanfaya cu un fel de busuri ale celor de la locatia in care stateam si am vazut niste plaje exceptionale... parca ma simteam in caraibe cu nisip alb-galbui si o apa asa verzuie spre albastru, nu foarte multa lume si linistea de care aveam nevoie... excursia asta ne-a costat 8euro cu tot cu accesul in parcul national timanfaya si am vazut si muntii de foc si urmele lasate de eruptiile acestora care iti dau impresia ca esti pe alta planeta. . dar cele mai impresionante sunt micile insule graciosa si montana clara pe care le-am vizitat cu un fel de vas de croaziera. am avut de ales intre a merge la o rezervatie naturala cu o denumire ciudata care e un refugiu pt pasari marine sau la gradina de cactusi si jameos del agua. . le-am ales pe ultimele 2 si trebuie sa spun ca jameos del agua e un "must" daca mergeti in lanzarote...

ar mai fi multe de zis despre mica insula de foc dar sunt cam obosita si e destul de tarziu

bineinteles ca in una din zilele petrecute la atlantic view am participat la o prezentare legata de acest sistem de vacante si ni s-au explicat mai pe larg avantajelle de a fi membrii.

ca si minus ar fi insectele peste care dai prin insula dar am inteles ca e un lucru specific fiecarei insule. .

in concluzie nu pot sa spun decat ca astept cu nerabdare sfarsitul lunii septembrie cand vom pleca in tenerife. biletele de avion le-am rezervat deja tot prin barcelona (edreams. com) si m-au costat 240euro. trebuie sa recunosc ca am avut unele emotii si dubii legate de oferta celor de la first choice marketing dar dupa vacanta din lanzarote pot sa spun ca sunt pe deplin mutumita de conditiile oferite care in mare parte corespund cu ceea ce mi se promisese. noi ne gandim serios sa investim in acest mod de a-ti lua vacantele.

petru mai multe informatii nu ezitati sa imi dati un mail pe me_u_me_2006@yahoo. com

v-am pupat.

[14.05.09 09:03:57]

alinutza, e preferabil ca cei care au fost acolo sa scrie un review independent, au astfel posibilitatea sa-si exprime, explicit, gradul de satisfactie prin note acordate hotelului, note care in final intra la calculul mediei.

Daca doresti, poti copia acest ecou int-un review independent, apasand butonul "ADAUGA REVIEW SIMPLU" din pagina hotelului.

[14.05.09 13:38:05]

chiar la asta ma gandeam si eu..alinutza, ai putea sa faci un reviw separat..mai ales ca tu ai fost in Lanzarote...sa pui si niste poze..

Cornel..so pe tine teas ruga sa mai pui niste poze...sau sa scrii un reviw cu mai multe impresii..

[15.05.09 20:48:12]

If timeshare/holiday ownership is as bad as some people claim...

it doesn't work, it's all lies, etc. ,

so 2 questions...

why are the following companies involved in the systems, and have their hotels and resorts in the brochures used by companies like First Choice... . ?????

Marriott Hotels

Wimpey Leisure

Disney Corporation and Resorts

Best Western

Radisson SAS

Are these not the biggest and most respected companies in the travel and leisure industries??

Also, are the following companies who are building timeshare resorts in Romania also going to be treated like criminals when they have done nothing wrong? ? ... ... ...

http: //www.manorient. ro/#

http: //www.blog. silkweb.ro/time-sharing-in-romania/

http: //www.grandfiesta.ro

[18.05.09 01:47:09]

ceao...sunt plecata in germania cu ceva treaba...si nu am pozele cu mine...o sa revin cu mai multe impresii si poze cand ma intorc acasa.

v-am pupat....

[27.05.09 18:17:05]

Salutare tuturor.

Pentru cuibu. rezervari... as vrea sa ma ajuti si pe mine in privinta rezervarii de bilete Bucuresti-Tenerife (100euro/persoana suna bine).

Adresa mea de mail este cristinavsn@yahoo. com.

Merci.

[27.05.09 21:46:38]

O recomandare: nu va postati adresele de mail in clar pe internet - exista foarte multi roboti care aduna astfel de adrese, adrese ce apoi sunt vandute spammerilor si astfel va puteti trezi cu casuta postala plina de reclame care de care mai aiurea...

Sau daca totusi doriti sa le lasati, alegeti o forma un pic mai greu de detectat de acesti roboti - de exemplu voyager4 -at - amfostacolo(.)ro

[27.05.09 21:51:10]

Merci de sfat si...SCUZE

miki15
[28.05.09 11:36:53]

Buna tuturor! Am achizitionat excursia inTENERIFE prin firma OPTIONS INTERNATIONAL. Mai este cineva dintre voi care nu a ajuns inca acolo, nu a facut rezervarile? Cazarea ar fi in contract la REGENCY RESORTS. Ce puteti sa-mi spuneti referitor la aceasta situatie?

ogabriela
[28.05.09 11:40:34]

buna miki... si eu merg in Tenerife pe 11-18 sept cu OPT INT si totul este ok am verificat cazarea si datele corespund... daca doresti sa vb add me cu onetegabriela pe yh msg!! k?

miki15
[28.05.09 11:50:52]

Buna ,GABRIELA! Am incercat sa te contactez dar nu stiu ce nu merge.

ogabriela
[28.05.09 11:53:00]

gabrielaonete scuze... ... ... ... ... am scris pe graba... incearca din nou MIKY... puppp

cuibu.rezervari
[01.06.09 02:06:29]

pentru cri

e o suta de euro dar depinde de foarte multi factori.

date de calatorie, cu cat timp inainte rezervi, bagaje, echipamente si chiar si modalitati de plata.

astept un mail pe adresa cuibu. rezervari - at - gmail, com

dar cu mentiunea ca sunt foarte aglomerat momentan, deci raspunsul nu va fi in urmatoarea zi

[04.06.09 00:28:44]

Timeshare and holiday ownership just seem to be getting bigger and better in Romania all the time...even allowing for all the jealous people who can't afford it, who post ill-informed opinions on various forums, it's just too popular...everyone wants to get involved......

[04.06.09 08:31:44]

fred:

I CAN afford it, but I will NEVER own a timeshare. My experience with timeshare was HORRIBLE so... please don't mark those who say bad things about timeshare automatically as "jealous"... some of them may have legitimate reasons, ok?

[04.06.09 09:02:20]

Fred, you seem very keen on promoting timeshare and holiday ownership in Tenerife and arguing with the ones that have a different oppinion about this kind of holiday experience .

Is it possible that you have a specific interest or a direct bound with this certain area?

We would appreciate a sincere answer, please.

Thank you.

[04.06.09 19:35:06]

Hi, first I would like to comment to andreimire.

In my opinion, i am quite shocked to hear u say u had a bad experience with timeshare... . i know your apartment was broken into (which is a bad experience), but that is not a bad experience with timeshare, from reading your other comments, if u took away the break-in, sounds to me like u had a great holiday!! Perhaps Regency could've been more helpful... but break-ins happen all the time, all over the world, no amount of security can stop some people. As far as your security deposit is concerned, I fully understand regency not returning that, as u are not a member of their resorts, or the system, and they need that for insurance for non-members, , in case you had caused any damages. . remember other people own shares in the apartment you stayed in!! And in this day and age with bank transfers, credit cards, western union, etc. it is easy to replace lost money in a very short time!

So they should have been more sympathetic... but you had an unlucky and nasty experience, which could've happpened at home, in a hotel, anywhere... its just a shame it spoilt your holiday!

But you didnt have a bad timeshare experience... just bad luck!!

Can i ask how much u paid for your holiday? and did u just buy 1 week in Tenerife?

Thanks.

[04.06.09 20:16:20]

to andreimire again... .

Also i meant no offence when i suggested that some people are jealous, and i wasn't referring to people buying timeshare... Most of the bad comments from people, not so much on here, but on other forums, are from people who haven't even been on these holidays, maybe they paid a deposit, they signed a contract that clearly says no money is refunded (unless for a very good reason), then they decide they cant afford it, or see some bad comments on the internet, and instead of keeping an open mind, they try other "tactics". As you know from being at Regency, the resorts are great, the price is good compared to travel agencies, most owners of timeshare are perfectly happy!!

So sorry if u mis-understood my comments, i did not mean any offense.

But you should'nt let some burglar in Tenerife put you off a great system... I've been a member for years, its fantastic!!

[04.06.09 23:40:08]

fred:

You flaged me as "jealous", so I reacted. About my holiday: If you read my review and if you understand it... voi continua in limba romana. Nu are rost sa dau explicatii intr-o limba straina...

Spui ca furturi se pot intampla oriunde, si ca unii oameni nu pot fi opriti de nici o masura de securitate. Asa este. Dupa cum ai putut citi din review-ul meu, m-am straduit sa ma abtin de la comentarii rautacioase atat legate de timeshare cat si de Tenerife. M-am straduit sa raman pe subiect si sa sustin (asta e adevarul gol golut) ca totul in Tenerife e extraordinar, in afara experientei mele cu Regency (nu timeshare, REGENCY) care a fost execrabila. Am fost furat in Regency? DA, JEFUIT. Am fost tratat de REGENCY ca si cum eu as fi incercat sa-i fur pe ei? DA.

Acuma sa revin la afirmatia ta, conform careia tu ii intelegi pe nenorocitii de la Regency in legatura cu pozitia lor legata de "deposit"-ul meu. Cand ne-am intors din Tenerife, ne-am cazat la NH Vienna Hotel. Cand am ajuns la receptie, si-au cerut scuze pentru faptul ca au o problema cu rezervarile on-line si ca nu mai au camere libere la categoria "standard" (cea mai ieftina) si ca... o sa ne dea o camera la "business" fara alte costuri suplimentare. In seara aia, am putut sa dau un telefon acasa sa-mi anunt parintii si prietenii ca suntem ok fara "deposit"-uri. Am putut sa beau la restaurantul hotelului si am putut sa iau o prajitura de la "coffetteria" de pe hol... si toate le-am platit la check-out. Si sa nu incerci sa-mi spui ca trustul NH este de ieri pe piata turistica... Ei bine, la Regency (si da-mi voie sa atribui atitudinea lor intregului sistem timeshare) m-am lovit de o atitudine 100% anti-turistica.

Daca vrei si alte detalii in afara celor din review-ul meu, iti pot povesti mai multe... dar in privat. Respect mult prea mult acest loc pentru a spune tot ce as avea de spus. Si dupa ce m-am lovit de atitutdinea reprobabila a celor de la Regency (=timeshare) versus NH (=turism clasic) in aceeasi calatorie, tu vii si imi spui ca cei ce spun lucruri rele despre timeshare sunt gelosi? Pentru ce? Pentru neasumarea responsabilitatilor de catre cei din timeshare? Pentru tratarea turistilor ca pe niste tampiti? Pentru PENTRU CE AS FI GELOS???? Preturi? Fiecare are drept la un punct de vedere... dar decat sa platesc 150 EUR taxe de intretinere pentru un timeshare in Ungaria (e aproape de mine) mai bine platesc 500 EUR pentru libertatea de a merge unde vreau eu... (Grecia spre ex) si ies mai ieftin daca punem si mancarea si transportul in calcul... GELOS??

Civilizat spus: lasa-ma cu tacticile astea subversive... traiesc din marketing deci... lay off.

Cat despre faptul ca "nu sunt membru al sistemului" deci e normal sa fiu tratat asa cum am fost... m-ai convins sa nu iau timeshare NICIODATA. Adica PE BANII MEI nu sunt la fel "de incredere" precum un membru? Ei bine... am un membru in care am incredere deplina si pe care il dedic timeshare-ului. Poti sa dai cu presupusul despre ce vorbesc aici. Daca nu ghicesti, poti adauga la username-ul meu de aici yahoo si sa-mi trimiti un mail. Iti voi explica in privat despre ce membru e vorba... No offence.

[04.06.09 23:43:22]

WEBMASTER:

spui ca server-ul e "cel mai ardelenesc dintre toate"... eu sunt la origine ardelean si scriu mai repede ca server-ul... deci as aprecia daca acea afirmatie rautacioasa ar fi scoasa ... (joke)

[05.06.09 02:57:35]

sorry andre... . but i dont understand perfect romanian... when i am with my wife she translates for me! but I am not home now, i am away on business (just got back from the pub)

I am from Holland originally, i have lived in Romania for 3 years, my wife is from Timisoara, and she works for first choice... . which is where my interest in this comes from.

as i have already stated... i am a member of the system, i love it, my family love it, we have stayed in some of the best resorts/hotels in the world with Interval international... so we know its great... i have met through my wife many customers from timisoara, and other towns who have been on holiday with the company, so i cant understand why people are so angry, or upset... maybe i cant express myself properly... i just personally hate these sort of forums - anyone can write anything... true or false... and small minded people believe it!!!!! I could write on here now that i know you, and say something bad about you... it would then be only your word against mine!! Because i am an international lawyer, and journalist, who works for many big corporations... my wife wanted me to defend the company she has worked for for 14months, and is totally happy with!!

I would rather create my own opinion by trying it first... i did... it works... not everyone will be happy... no system is perfect for everyone... but if i dont like something... it doesn't mean i have to tell everyone else its not good!!

I will finish with one last observation/comment... .

My last holiday in the system was to Puerto Vallarta in Mexico... we flew from Timisoara to London... with wizz air (www.wizzair.com) 18 day return flight cost 189 ron per person, inc. taxes.

Our flight from london to Mexico was 419 GBP per person, inc tax

I paid 150 euros (the exchange fee) for the 1st week accomodation - 339 euros rent for the 2nd week, extra week... called a 'getaway'

So the accomodation for 2 weeks was 489 euro... there were only 2 of us... but the apartment was for 4 people... so we could've taken 2 friends for the same price!!

So 45 euros each to fly to london... flight to mexico 460 euros each...

so total for flights including tax was 1010 euro

accomodation 489

So total price for 2 people was 1. 499 euro for 2 weeks at a top 5*resort in Mexico

Even 3* with a travel agent, u would surely pay at least 2. 000 per person... so i consider i saved about 2. 500 euro on that holiday.

If u went 5* you can pay 5. 000 euro per person to stay at this resort, if u are not a member of I. I.

To see how good this place is...

http: //www. vacationlovers. net/ocho/ocho1.html

[05.06.09 07:14:23]

okey, fred, I think I finally got your point: if someone likes the sharesistem, it is a good thing to write about his/her holiday there(see positive posts written here and your links) ; if another lives a negative experience, "it doesn't mean (...) to tell everyone else its not good"? !!!

The last part of the statement is TOTALLY wrong! It's obviously not good for your (your wife? ) bussines, but is definitelly okey for this site.

@amdreimire: si eu sunt ardelean (respectand principiul "cum e turcu' si pistolu... astaaa... serveru' " Daca prin "afirmatie rautacioasa" te referi la server (ca-i ardelean), aia ramane, ca e mai mult de bine decat de rau. Sau te referi cumva la ultimul tau paragraf?

[05.06.09 10:27:59]

webmaster:

ma refeream la faptul ca atunci cand am postat raspunsul pentru fred (destul de lung, adevarat) mi-a aparut mesajul cu "server-ul ardelean" si... stau, stau, si la un moment dat imi zic: "da serverul asta e chiar mai ardelean ca mine !!!". Si uite asa a iesit mesajul meu. Dpdv personal sa fi ardelean nu e bine, e CEL mai bine. Dar na... nu vreau sa ofensez pe nimeni... afirmatia asta nu se bazeaza pe fapte si realitati... e pur si simplu "mandrie de ardelean".

Daca "webmaster" inseamna ca te si ocupi de administrarea acestui site, profit de ocazie sa te felicit pentru el (site). E extraordinar. Parerea mea.

fred:

I'm happy if you are so satisfied about timeshare vacations. Really. But as I understood and accepted that nothing is perfect... so should you. Everyone is entitled to have his/her opinion so anyone should speak up and not be marked in any way. I am not saying that timesharing is something stupid. Some are loving it (you, for example). Some love to go camping, some love to go in the "classical" way on their vacations. Every tourism system have good and bad sides. I tried out timesharing and it did not work out for me. I'm only saying that I will never own a timeshare, I never said that no one should own one. And... I hope that you will have only happy vacations... bye.

andree83a
[02.07.09 19:49:45]

Buna, sunt incepatoare si va rog sa aveti rabdare cu mine. am fost contactata de o doamna de la Regency Resorts dimineata si sincera sa fiu am stat in dubii toata ziua pana am citit mailul si am gasit pe internet pagina asta cu impresii din Tenerife. Pare sa fie ceva adevarat! As dori sa il rog pe cuibu sa ma invete cum as putea sa fac rezervari la avion sau sa-mi de-a un ID sa putem vb mai mult. multumesc

[03.07.09 22:59:56]

Buna.

Pentru andreea83a - tu chiar ai fost contactata de o doamna de la Regency din Spania sau de vreun reprezentant al unei firme din Romania care "vinde" excursii la Regency???

Ai grija ce decizie iei... mai cauta pe net si vezi ce mai gasesti despre aceste minunate excursii in Tenerife oferite gratis sau la preturi modice.

Sper ca nu a deranjat pe nimeni sfatul meu.

Seara buna tuturor.

andree83a
[04.07.09 23:09:35]

buna cri, pe mine chiar m-a sunat o tipa care a zis ca lucreaza la un callcenter din spania si au contract cu regency, m-a intrebat daca vreau sa accept oferta lor la pretul de 147 euro de familie doar cazarea pe 7 zile. A zis ca vor sa incerce un nou proiect in romania legat de turism si ca eu trebuie sa merg intruna din zile la o prezentare. Cam asta e tot.

[05.07.09 16:52:39]

Ar trebuii sa va reamintesc ce ar trebuii sa scrieti la ECOURI la review [pareri; intrebari/solicitari adresate autorului etc] ...nu inteleg de ce lumea poarta discutii despre tenerife tocmai aici la releatarea mea...nu ar trebuii sa va gasiti un forum sau un alt loc in care sa discutati?

[05.07.09 17:01:15]

intr-un fel, e si vina mea, crista, recunosc. Lucrez de mult timp la o sectiune unde sa se poata discuta astfel de lucruri (nelegate direct de anumite impresii); tot asa cum intreg site-ul e scris (sau rescris) de mana mea, am vrut sa fac ceva personalizat, *integrat* cu celelalte sectiuni (nu am vrut sa trantesc pur si simplu un forum pe site, forum care ar fi fost complet rupt de restul continutului). Ei bine, e o sarcina care-mi cere mai mult timp decat estimasem (de fapt, alocarea acestui timp am estimat-o gresit), dar pana la urma o sa existe aceasta sectiune -- iar atunci o sa mut toate discutiile de genul celor de mai sus acolo.

[07.07.09 12:52:19]

Imi pare rau daca am deranjat pe cineva cu post-ul meu (sau poate nu am deranjat), dar nu am vrut decat sa preintampin o teapa pe care si-au luat-o multi altii cu un telefon de genul celui primit de Andreea (este si cazul meu...nu vorbesc doar din povesti)....e bine de stiut , totusi , ca aceste 7 nopti de cazare la Regency sunt GRATUITE daca iei legatura direct cu ei pe site-ul lor.

Daca vrei mai multe informatii ai adresa mea de mess intr-un post de mai sus.

Nu voi mai posta pe aceasta tema....consider ca acest GRATUIT a fost suficient.

O zi buna tuturor si vacanta placuta.

[11.07.09 21:40:28]

Sincer nu am inteles cum merge pe "aici" treaba... . rog vreun moderator, daca exista asa ceva sa ma indrume sau sa-mi dea de stire daca gresesc cumva prin cele scrise aici... . pe undeva este poate si un ajutor pentru cei interesati (citind interventiiile de mai sus mi-am dat seama ca informatiile in legatura cu RegencyResort din Tenerife nu sint corecte pentru toata lumea? ! ) de a petrece o vacanta intr-adevar de vis pe insula unde este vara (sau cel putin primavara tirzie) tot timpul anului. As incepe prin a spune o poveste scurta: anul trecut, in septembrie am profitat de o ocazie ce mi-a fost oferita de un membru de club la RegencyResort din tenerife si am petrecut sapte zile si nopti de neuitat cu cazare GRATUITA intr-un apartament (camera de zi, dormitor, bucatarie, baie, balcon spre ocean, complet utilat) platind drumul cu avionul, iar masa pe cont propriu... . in primul rind pentru ca am profitat de bucataria utilata, de "ingredientele" foarte ieftine si nu in ultimul rind pentru ca avind un "program" (facut de mine) foarte incarcat de excursii cu orare de plecare-sosire variat nu a-si fi putut sa ma incadrez intr-un program preplatit de a lua masa la restaurant... .

Intre timp am devenit si eu membru de club, prin urmare si eu am posibilitatea de a oferi doritorilor sa treaca prin tot binele ce am avut si eu... . pe scurt, fara a avea pretentia ca fac vreo reclama, invit pe toti cei ce doresc sa petreaca o saptamina, in orice perioada a anului in Tenerife gazduit Gratuit (nu e timeshare) de Regency Resort Club intr-un apartament de ale sale... . in unele perioade ofera (ce e drept in numar limitat) chiar si demipensiune GRATUITA pe perioada cazarii... . pentru detalii, informati si/sau poze de la fata locului, si in cazul in care vreti sa profitati de oferta pentru aranjamente (totul gratuit!!!! ) ma puteti contacta pe adresa roszrobi@yahoo. com... . .

iar in cazul in care nu sinteti personal (cei ce cititi aceste rinduri) dati de veste cunostintelor, poate vor dori sa profite ei... . CUVINTELE SI NICI MACAR POZELE (eu personal am facut peste 3000) NU POT REDA ACEST COLT DE RAI, TRBUIE VAZUT SI SIMTIT... ... ...

ps. ma intorc la acel moderator sau cine se ocupa de aceasta pagina, si-l rog, daca poate vreun fel (eu nu ma pricep la astfel de lucruri) sa faca cunoscut cele oferite de mine unui public mai larg, sa o faca, am convingerea ca s-or gasi uni (ce vor profita de ocazie) le vor multumi... ... . sa auzim numai de bine!!!

[12.07.09 01:33:18]

Draga roszrobi nu stiu ce are dea face regency resort club cu regency country club( sunt 2 cluburi diferita)..oare nu era mai inteligent daca scriai un reviw independent?..si spuneai acolo ce ai facut tu in vacanta minunata din Tenerife...sau sa adaugi niste poze ..ca doar ai 3000?

[12.07.09 03:18:56]

Draga crista , imi pare foarte rau daca am nimerit unde nu trebuie sau nu am scris ce ai fi asteptat sa scriu..... sincer sa fiu am cazut ca musca-n lapte, nici nu am stiut (prea bine nici acum nu stiu) cum vine cu acest "review" si cu "ecourile " , dar din riposta ta am inteles si cred ca de data aceasta nu gresesc, ca acest review a fost initiat de tine si te asteptai numai la reactii vizavi de subiectul abordat de tine .... daca ma gindesc bine ,da poate intradevar trebuia sa initiez si eu un "review", dar din pacate nu stiu cum se procedeaza .... poate daca te rog, avind si adresa mea de email dat in interventia mea anterioara ,sa-mi dai niste sfaturi cum trebuie sa procedez?!...... prin urmare daca am deranjat te rog sa ma scuzi, pe de alta parte daca nu deranjaz voi posta si niste poze ... amintind de cele 3000 de poze nu vroiam sa ma dau mare, chiar daca se pare ca am fost pus la colt, vroiam sa arat cit de multe locuri si frumuseti are Tenerife ......

apropo de "ce are dea face"..... sa sti ca totusi are ,pentru ca RegencyResorts are sase hoteluri printre care si Regency Country Club .... sediul sa zic asa se afla la hotelul Regency Club..... avind in vedere ca este cam .... devreme (aproape dimineata) deja si nici nu stiu detaliile pedinafara , ma voi opri aici deocamdata ,dar daca-mi vei scrie cum te-am rugat voi avea adresa ta de email si daca est doritor iti voi trimite materiale interesante , iar daca nu?!, nu e nici o suparare .... sa auzim numai de bine..........

[12.07.09 16:47:36]

Mi-am parcurs notitele , prin urmare am gasit denumirea celor sase hoteluri a RegencyResorts :

THE REGENCY CLUB -

REGENCY HEIGHTS -

PUERTO COLON CLUB -

REGENCY BEACH CLUB -

PARADISE COURT -

REGENCY COUNTRY CLUB -

si o sa incerc sa atasez si cite o poza cu fiecare.....

[12.07.09 17:11:06]

pozele cu hotelurile mai sus enumerate.... si nu numai apar numai la rubrica "Toate pozele de la Regency Club [Galerie foto] "................

[20.07.09 17:01:28]

rosyrobi: rog citeste ce scrie mai jos (reproduc si aici): "NOTA: Folositi rubrica de mai jos pentru a cere informatii suplimentare sau pentru a discuta cele postate de autorul review-ului samd. Daca ati fost si dvs acolo si doriti sa ne povestiti experienta dvs, folositi mai bine linkul ADAUGA IMPRESII NOI" . Cred ca e destul de simplu: Fa te rog click pe acel link pentru a initia un review nou (=impresii noi)

Deaemenea, daca doresti sa definesti hoteluri care nu figureaza in acest moment pe site, foloseste linkul ADAUGA HOTEL / DESTINATIE din pagina TENERIFE -- pentru a ajunge in pagina care listeaza hoteluri si cazari din Tenerife, observa te rog in partea de sus a acestei pagini o "bara" albastra pe care scrie

HOME | SPANIA | -I. CANARE | TENERIFE | REGENCY CLUB

Facand click pe unul din cuvintele subliniate acolo, ajungi rapid la destinatia care te intereseaza.

[27.07.09 22:49:02]

multumesc pentru sfaturi.... asa voi proceda!

imulet
[25.02.10 02:25:30]

Buna seara,

Sunt pe punctul de a rezerva perioada vacantei cumparate in urma cu 2 ani. Tot cu biletele de avion am probleme. Am vazut ca cineca a stat mai mult acolo, in functie de zbor. Stiti un hotel mai acceptabil ca pret? Se poate plati 1-2 nopti in plus la Regency Resorts?

Merci

gabi22*
[11.03.10 09:54:41]

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva sa dau de cei de la [editat nume agentie,contactati userul prin mesaje private *****], pentru ca am o excursie platita in 2008 si vreau sa plec in Septembrie 2010 in Tenerife. Vreau sa fac rezervare, sa aflu cat ma costa biletul de avion etc... etc...

[11.03.10 10:39:23]

gabi22, referirile explicite la agentii de turism sunt interzise pe site. De aceea, numele agentiei din ecoul de mai sus a fost editat.

Totusi, in caz ca doresti sa discuti asemenea subiecte, poti folosi mesajele private.

Pentru a putea primi astfel de mesaje, intra din pagina principala in Contul Meu , sectiunea Setari si activeaza-ti aceasta optiune, daca nu ai facut-o inca.

andrefashion
[31.05.10 11:52:30]

Ieri m-am intors din Tenerife. Am plecat prin Options International si pot sa va spun ca nu este teapa. I-am scris "Anitei Gush", despre contractul semnat cu OI, mi-a trimis rezervarea pe e-mail, iar cand am ajuns la Regency, am fost intampinati de Marius cu sangria si sucuri, ne-a condus la apartamentul nostru si ne-a explicat in detaliu ce putem face pentru a avea un sejur placut.

Am stat la Regency Country Club, 4 persoane, intr-un apartament cu 2 dormitoare, living, bucatarie dotata cu tot ce trebuie pentru a gati si servi masa, 2 bai, conditii de 5 stele. Complexul este decorat gen insulele Bali, totul este adus de acolo, cu o piscina imensa, superba, restaurant, un mic magazinas cu produse alimentare. Dar pentru a iesi mai ieftin, cautati un Mercadona, un supermarket de unde va puteti aproviziona la acelasi pret ca in tara.

Singurul dezavantaj al acestui complex este ca este la o distanta de plaje pe care nu o poti parcurge pe jos, ci trebuie sa iei fie autobuzul pe care il pun ei gratuit la dispozitie din fata receptiei (dar care se intoarce seara la ora 19), fie inchiriezi o masina inca de la sosire la aeroport (recomand ORCAR sau Autoreisen - rezervarea o faci de acasa pe internet si platesti cu card de credit sau debit embosat sau cash, cand ridici masina). Pentru o saptamana, in functie de tipul masinii inchirierea porneste de la 90 euro. Benzina este in jur de 0,80 euro/l. La aceste companii, poti prelua masina de pe un aeroport si preda pe celalalt. Taxiul de la acest complex pana la Aeroport Reina Sur costa 25-30 euro, iar pana la Aeroport Nord costa 100 euro. Taxiul de pe plaja din Los Cristianos sau Playa De Las Americas pana la Regency Country Club, in Chayofa costa 8-9 euro.

Excursii se pot cumpara de la Resort/Hotel sau de la agentiile de pe plaja. Iata cateva tarife:

- Teide-Icod-Garachio-Masca - 35 euro/adult, 17, 5 euro/copii

- intrare Loro Parque - 32 euro/adult, 21 euro/copil, daca asigura ei si transport se mai aduga 14 euro/pers

- transport si vizitarea insulei La Gomera, cu pranz inclus - 61 euro/adult, 37 euro/copil

- transport, vizita si cina la castelul medieval San Miguel - 49 euro/adult, 24, 5 euro/copil

- excursie pe Atlantic - Shogun - 44 euro/adult

- Submarin Safari - 48 euro/adult si parca jumatate pretul pentru copil

Insula este superba. In nord nu poti rata capitala Santa Cruz + plaja Playa de las Teresitas (cu nisip adus din Sahara) si Puerto de la Cruz cu Loro Parque, vegetatie luxurianta, cladiri superbe si totul f. curat. In sud, cele 3 statiuni, Los Cristianos, Playa de Las Americas si Costa Adeje. Ca si plaje frumoase in sud recomand Playa de Las Vistas, Playa de Fanabe si Playa de Duque. Seara, ca si loc de promenada si cumparaturi, in Las Americas, Centrul Comercial Safari. In fata acestui centru este o fantana arteziana a carei apa se misca - danseaza in ritmul muzicii. E o explozie de culoare si muzica. Tot in partea de S, aproape de Costa Adeje este si Tenerife Pearl.

Cam atat deocamdata, va stau la dispozitie si cu alte informatii, daca doriti. Si indemnul meu este ca daca ati achizitionat excursia sa contactati Regency si sa beneficiati de excursia platita.

[31.05.10 12:08:41]

@andrefashion, ecoul tau e substantial, s-ar clasifica mai degraba la categoria review.

Daca vrei, poti sa initiezi un review nou la Regency Club si sa copiezi ceea ce ai scris in ecou in cadrul reviewului.

Un avantaj important este ca, daca scrii review, poti sa dai si note sejurului tau si astfel sa participi la media generala a hotelului.

Daca nu te descurci la initierea reviewului, iti stam la dispozitie, scrie-ne tot aici.

22 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
alinutzatm*, alinviola, anaomy2000, andree83a, andrefashion, AndreiG, andreimire, cornel s, cri, crista, cruiser, cuibu.rezervari, elena04, fred*, gabi22*, Ghita, imulet, ioana2105, izabella, miki15, ogabriela, roszrobi
Alte impresii din această RUBRICĂRegency Club Resort: