ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 29.04.09
AUG-2010

Relaxare, liniste si 2 kilograme in plus

Vila se afla in Tohanita la circa 5 km de Bran, la 1 km de iesirea din Predelut si la 2km de Zarnesti. Se termina asfaltul dupa iesirea din Predelut si la 200m pe partea stanga este vila Alberto.

Am inchiriat Vila Alberto pentru 5 zile - 4 nopti, de luni pana vineri, cu 60 Ron /noapte/camera, adica 300 Ron/noapte/vila. Vlia are 5 camere: 3 la etajul1 si doua la etajul 2. La parter are un living imens si o bucatarie la fel de imensa, unde am incaput toti cei 13 membri ai grupului - odata.

Exterior: vila are loc de parcare propriu, in curte. Intra cam 5-6 masini in functie de cat sunt de mari. Spatiu verde pe post de joaca, destul pentru copiii care au fost, inclusiv de mic fotbal. Gratar in aer liber si mare si mic intr-un spatiu betonat. Foisor mare in care incapeam toti adultii. Si multa liniste. Vila este chiar pe drum dar zilnic nu treceau mai mult de 10-12 masini.

Interior: parter - living mare spatios, cu o masa de fotbal, care i-a innebunit pe copii, baie de serviciu foarte mare cu tot ce trebuie, bucatarie imensa mobilata cu toate utilajele necesare, multe nu avem nici noi acasa: combina frigorifica, aragaz, cuptor electric, cuptor cu microunde, cuptor pentru pizza, masina de spalat vase, filtru de cafea, feliator electric, mixer, etc. , vesela cat pentru o armata de oameni. Nu trebuie sa vii cu nimic de acasa - doar mancarea si bautura.

Camerele: la etajul 1 sunt 3 camere, fiecare cu baie proprie, una este mai mare, cea care se afla deasupra bucatariei si in care mai poate fi pus un pat suplimentar, iar una din camere are si balcon. La etajul 2 sau masarda sunt 2 camere fiecare cu baie proprie, fiecare are balcon, un hol superb cu doua canapele si o masa, binenteles cu balcon.

In bucatarie exista si o combina audio, iar in living pe langa plasma de 110 este si un home cinema.

Gazdele sunt extraordinare. Veneau in fiecare zi sa verifice centrala si hidroforul, sa ia gunoiul, sa ne aduca ba gogosi, ba clatite, sa aduca lemne pentru gratar. Ce sa zic, nu deranjau decat in limita bunului simt, iar cat stateau ei nu era de fapt un deranj. Ba intr-o seara am ramas fara bere si s-au oferit sa mearga cu masina lor pana in Bran sa cumparam bere. Niste gazde de nota 10.

Am facut ceva plimbari prin imprejurimi pe munte. O zona superba si foarte linistita, un pic salbatica fata de zona Bran care este foarte aglomerata.

Un concediu in care am ascultat linistea, am mancat, am baut si ne-am odihnit, fara grija a nimic.

Trimis de eugen in 30.08.10 16:00:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAN.

VIZUALIZĂRI: 2860 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eugen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Livingul cu masa de fotbal

dannek
[30.08.10 16:28:27]

De notat in agenda!

Andree
[30.08.10 16:50:18]

este super, cum se pot contacta proprietarii?

recul*
[30.08.10 18:06:40]

felicitari pentru descoperire, dar mai ales ca o imparti cu noi! multumim frumos!

eugenAUTOR REVIEW
[30.08.10 21:07:27]

Pe site-ul carta. ro exista un nr de telefon pe Vodafone, dar va mai da unul al doamnei Rodica bunica lui Alberto 0740.011.162. Doamna ne-a facut gogosi si clatite, iar sotul ei ne-a dus sa luam bere din Bran. Ideea este ca puteti negocia cu ei asa cum am facut si noi. Vedeti pretul pe site si pretul pe care l-am capatat noi.

E beton oricum.

Eugen

ciprianmihaescu
[05.09.10 17:36:57]

Sunt mama lui Alberto de la Vila Alberto Tohanita.

Vrem sa va multumim pentru comentariul facut despre vila si despre socrii mei. Speram sa avem placerea de a ne cunoaste si de a va putea multumi inca o data.

Cu respect VILA ALBERTO.

NB ciprianmihaescu este (sau a fost) reprezentant al unității

Andree, ciprianmihaescu, dannek, eugen, recul*
Alte impresii din această RUBRICĂVila Alberto [Tohanita]:

• pagină generată în 0.055181980133057 sec