ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2010
JUN-2010
single

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Casa traditionala bucovineana

Am vizitat ca in fiecare an Bucovina, de aceasta data am ajuns in Comuna Straja, aflata la 15 km de Radauti Bilca, aflata la 10 km de Radauti, spre Putna.

Aici am vizitat o casa traditionala veche, transformata in muzeu popular, unde am putut vedea o multime de haine populare vechi, tot felul de tesaturi, obiecte de uz casnic si gospodaresc folosite demult in satul romanesc din Bucovina.

Trimis de cristi82d in 29.08.10 17:23:43

VIZUALIZĂRI: 3392 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristi82d); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 obiecte de uz casnic vechi

creivean
[29.08.10 19:29:44]

Nu ştiu de ce eşti aşa zgârcit cu cuvintele, în condiţiile în care, urci nişte poze excelente.

[29.08.10 20:19:22]

mutat la "Descopera Bucovina", cred ca se incadreaza perfect la aceasta sectiune.

magdalena
[29.08.10 20:43:18]

Chiar ca sunt deosebite fotografiile, ai fi putut descrie mai amanuntit!

Spune-mi unde se afla exact in Com. Straja? E cam ambiguu din review.

Felicitari pentru fotografii!

[29.08.10 20:58:23]

retras punctele standard acordate de program acestui reveiw; eventuala completare cu detalii le poate repune "in functiune"

fluturas1*
[29.08.10 22:14:12]

Am văzut că şi in celelalte reviw-uri tot aşa de succint eşti. Încearcă să descrii mai pe larg locurile pe unde ai fost.

cristi82dAUTOR REVIEW
[30.08.10 08:38:42]

Casa este a unei rude mai indepartate, ma voi interesa de locatia exacta si va voi transmite, se viziteaza din cate am inteles, chiar are anumite articole de vanzare

cristi82dAUTOR REVIEW
[30.08.10 17:16:21]

Rectific. Este vorba de comuna suceveana Bilca, aflata la 10 km de Radauti, se merge pe soseaua care duce spre Putna, dupa ce se trece peste raul Suceava faceti in partea dreapta si intrati in comuna Bilca. Casa este amplasata in centrul comunei, langa biserica din sat.

[30.08.10 17:45:18]

Efectuat corectura necesara in textul impresiilor

cristi82d, fluturas1*, magdalena
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Bucovina: