Pegasos Beach Hotel

DIN Cluj-Napoca
înscris/ă în 25.08.10
JUL-2010

Vacanta reusita

Am fost in iulie 2010 in acest hotel (Pegasos). Am avut o vacanta excelenta si la aceasta a contribuit pe deplin si hotelul Pegasos din Faliraky.

Este un hotel de 4 stele pe care le merita cu prisosinta: camerele sunt foarte curate, mari si primitoare.

Mancarea este excelenta, variata, acopera toate gusturile.

Plaja este larga, cu nisip si cateva pietricele iar marea foarte curata si putin adanca pe o suprafata de 50 m. Pegasos, un hotel minunat situat pe plaja, recomandat tuturor.

Impresii încărcate de Feher Cristian in 25.08.2010 14:04:43

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: corfu hotel gemini

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Feher Cristian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1100 PMA (din 2 voturi) nota2

- oana8188*
[22.01.11 17:56:11]

Buna!

As vrea sa merg si eu anul acesta in Rhodos, la acelasi, hotel, tot in iunie. Ma intereseaza ce temperaturi erau (aer si apa) si daca poti sa imi spui despre costuri (avion si hotel). Multumesc!

- Feher Cristian
[22.01.11 19:43:20]

Buna, eu am fost in iulie anul trecut, temperatura aerului era de 34-35 grade iar apa avea vreo 28-29 grade. Biletul l-am achizitionat de la o agentie de turism si am platit aprox 1500 euro pt doi adulti si un copil (12 ani). Asta a inclus: bilet de avion+taxe aeroport, cazare, transfer aeroport, masa (demipensiune, bufet suedez cu mancare excelenta). Iti doresc sejur placut!!

- mihaistoica
[22.01.11 20:46:03]

Am fost anul trecut la sfarsitul lui iunie la Blue Sea, chiar langa Pegasos. M-am plimbat si eu pe la Pegasos si pare un hotel bun. In perioada in care am fost eu (22-29 iunie) am prins vreme cu 28-30 de grade, iar apa era destul de calda, oricum mai calda decat Marea Neagra in iulie sau august. Dar vremea cu mai putin de 30 de grade era pe fondul unei mase de aer rece care a fost peste toata Europa si venea dupa cateva zile cu temperaturi de 35 de grade. Ideea e ca daca mergi in prima jumatate a lui iunie, nu pot sa garantez, dar in a doua jumatate vei prinde aproape sigur temperaturi de peste 30 de grade si apa calda. Pana la urma, Rhodos mai este numita si Insula Soarelui, asa ca trebuie sa te astepti la soare puternic.

Publicitate    [16.09.19 14:19:16]

pagină generată in 0.0790119171143 sec