ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2010
ÎNSCRIS: 29.11.09
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

Nota 9+

Am achitat 2.400 ron (inclusiv taxele de statiune) pana la 30.04.2010 beneficiind de reducere 20%.

Drumul intre Vama Veche si Albena prost dar fara politie. Am ajuns la 13.50 stiind ca inainte de 14.00 nu ne cazeaza. Am stat la coada pana la 14.30 cand am fost cazati, nu am dat spaga la receptie, doar 5 leva baiatului care ne-a carat bagajele in camera. Ni s-a dat camera la etajul 2, corpul din dreapta cu camere atat spre parc cat si spre piscina.

Camera noastra era spre parc si implicit spre mare, situata la mijlocul holului. Bratarile le-am luat la 15.30.

La piscina ocupam 2 sezlonguri cu o umbrela intre 6.30 si 7 dimineata deoarece stateam doar la piscina. Dupa ora 7 dimineata nu mai gaseai sezlonguri libere. Erau multi care ocupau sezlonguri si la piscina si pe plaja dar veneau la piscina de pe plaja in jur de ora 11. Daca te duceai la piscina la ora 9 si nu gaseai sezlonguri libere trebuia sa-l cauti pe responsabilul piscinei care ridica rapid 2 prosoape de pe 2 sezlonguri neocupate (de cei care erau la plaja in acel moment) si iti rezolva problema.

Echipa de animatie a fost foarte buna, la bar chelnerii se miscau destul de repede ca sa descongestioneze momentele de aglomeratie.

Berea la dozator slabuta, pepsi + seven up la dozator acceptabile, cel mai bine era sa ceri prigat care il turnau in pahar din bidoane la 2 litri.

Baia de la parter dintre sala de jocuri pe internet si bar avea un miros ingrozitor, daca te apuca vreo nevoie cand erai la piscina mai bine te duceai in camera (asta daca nu aveai in dotare masca de gaze). Sa fi avut nasul infundat bocna de la raceala, si tot simteai mirosul de urina caracteristic budelor din gari. Jenant!

La restaurant era bine sa stai pe terasa sau in salonul cu AC. Erau momente cand fie se terminau tacamurile, fie prajiturile, fie vesela, dar nu trebuia sa astepti mult. Mancarea ok, destul de variata, gust bun cu cateva exceptii neimportante. Nimeni nu a comentat cand ieseam cu fructe, prajituri sau altele puse in farfurie sau bol.

Am apreciat fructele si deserturile la discretie cat si painea prezenta intr-o oferta extrem de variata. Cafeaua avea un gust ciudat iar pe partea de bucatarie nu au fost pe gustul meu cremwurstii, carnatii si burgerii. Nu te puteai ridica flamand de la masa.

Camera mare, baia mare, curatenie zilnica, lenjeria si prosoapele s-au schimbat o data la 2 zile (fara spaga femeii de servici). Minibar, lcd funai cu realitatea si tvr international, paturi confortabile, AC, semnal bun de internet, balcon mare cu uscator de rufe, fara gandaci sau furnici sau alti crocobauri.

Fata de hotelurile noastre de 3 si 4 stele in care am stat, pot spune ca Laguna Beach e mai mult de 4 stele decat de 3. La bar este o masa de biliard, o fisa costa 3 leva.

La piscina sunt 2 mese de tenis cu acces gratuit. Statiunea frumoasa si curata, foarte multa verdeata, ideala ptr familiile cu copii, preturile cam mari (bauturi alcoolice si nealcoolice, suveniruri, etc).

Ptr a inchiria teren tenis de camp o ora 20 leva, bicicleta 2 locuri cu pedale 14 leva ora ca sa amintesc doar de posibilitatile de a face miscare. La plecare m-au incarcat cu 1,70 leva un suc lipsa din minibar dar nu am verificat la cazare minibar-ul asa ca greseala se plateste.

Am plecat prin Varna catre Ruse, drum acceptabil, fara politie, denivelat pe unele portiuni (stau mai prost ca noi la calitatea drumurilor).

Plaja curata, intrare lina in mare, apa calda in piscina de adulti si ceva mai rece in piscina de copii.

Ramane o optiune serioasa ptr anul viitor desi pana am plecat spre Albena citisem multe pareri despre Laguna Beach care m-au pus pe ganduri.

Trimis de narcisa in 25.08.10 00:15:38

VIZUALIZĂRI: 3370 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (narcisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Camera dubla cu 2 paturi

pepsi70ro
[25.08.10 06:44:33]

Nota 10 din partea mea pentru sejurul vostru reusit. Felicitari!

valimi
[25.08.10 09:36:13]

Un review cu vesti imbucuratoare pentru mine, vreau sa scurtez distanta catre destinatia de vacanta pentru vara viitoare.

Puncte de la mine!

karisia
[26.08.10 14:31:00]

ai dreptate cu mirosul de la baia de jos... de langa bar... groaznic... dar na, suma plusurilor a fost mai mare decat suma minusurilor... oricum e mai bine decat la noi...

Nicole C.*
[26.08.10 15:24:01]

hmmm... TVR International in lista posturilor pe care le prindeati? serios? noi in loc de TVR prindeam Antena 2! too bad!

narcisaAUTOR REVIEW
[28.08.10 23:20:14]

Si eu stiam ca avem realitatea si antena 2. Chiar m-a mirat ca in loc de antena 2 era tvr international.

sandu.53
[07.10.10 18:44:11]

am trecut si eu pe acolo si recunosc ca mi-a placut hotelul. ai surprins esentialul. felicitari si mai tarziu... dar totusi 400 puncte.

karisia, narcisa, Nicole C.*, sandu.53, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Beach Hotel: