ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Extrem de nemulțumit

Pacat

si anul acesta am ajuns la aqua magic. anul trecut a fost ok. gaseai cam de toate. anul acesta e cam pauza. desi nu inteleg de ce nu ai voie cu mancare din afara, inauntru nu ai ce cumpara in afara de niste prostii culinare la preturi bomba.

toxinfectii alimentare la pachet sau la sticla. ospatari sictiriti si ***** si niste ***** pe post de salvamari care cred ca nici pe ele nu se puteau salva.

asa sa vedeti ce gura mare aveau. nici macar nu aveai voie sa stropesti ca erai vesnic amenintat ca te dau afara. o ***** de 17 ani ma ameninta pe mine la 40 de ani ca daca mi-am stropit copilul ma da afara dupa ce platesti 200 lei pt o zi de baie? ma gandeam ca am ajuns cumva la vreo baie de la vreo manastire daca stropitul, inotul, saritul in apa sunt interzise.

o alta aberatie este ca daca trebuie sa pleci urgent pana la masina ca cineva iti incearca portiera spre a te deposeda de bunuri, la intoarcere platesti din nou bilet.

nici ***** astia nu au auzit de codul consumatorilor care ai obliga sa respecte o legislatie. un comerciant nu te poate obliga sa achizitionezi un alt serviciu pentru a beneficia de serviciul care tu il doresti.

deci e tara lui papura voda... hotie la greu si minciuna

Trimis de mocanudonald* in 24.08.10 22:44:12

VIZUALIZĂRI: 3697 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mocanudonald*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 1949 PMA (din 6 voturi)

bessondm
    [24.08.10 22:53:11]

Regulile sunt pentru toti aceleasi, de aceea trebuie sa le respectam. Sunt afisate la intrare, daca nu convin cuiva e liber sa nu intre.

Eu am apreciat foarte mult ca nu vine unul in capul meu la tobogan tocmai pentru ca exista cineva atent la aceste detalii si nu-i acorda permisiunea sa porneasca pana ce eu nu sunt in siguranta jos.

Iar varsta nu are nicio legatura aici, nu-ti acorda privilegii speciale, respecta daca vrei sa fii respectat.

danait
    [24.08.10 22:55:49]

@mocanudonald

Din pacate ai dreptate.

mocanudonald*AUTOR REVIEW
    [24.08.10 22:57:16]

cu respect pentru tine stimabile... nu are legatura ceea ce am postat eu cu legislatia care trebuie sa se respecte... e bine ca sunt unii acolo care au grije sa nu iti vina cineva in cap dar trebuie sa citesti tot commentul meu si sa studiezi nitzel codul consumatorului apoi sa faci afirmatii. de aia nu merge nimic bine la noi. necunoasterea legilor nu te absolva de vina... asa ca mai sunt cate unii care ar trebui sa mai citeasca si altceva decat ambalajul de pe eugenia pt a merge ceva bine si in romania

webmaster20*
    [24.08.10 23:07:31]

@mocanudonald, indiferent care ar fi nemultumirile, pe acest site exista un regulament de conduita care interzic limbajul licentios si vulgar. Avand in vedere ca parcul de distractii este un loc public si intamplator si privat consider ca este de bun simt sa se respecte regulamentul care cu siguranta este afisat la intrare.

mirelutza
    [24.08.10 23:16:36]

s-a deschis anul acesta un aqualand/aquapark inclusiv cu parc zoo in sunny beach bulgaria. faceau reclama la el (s-au poate exista dar l-au mai amenajat) cand eram eu acolo cu familia la inceputul acestei luni... ; nu l-am vizitat dar inaugurarea a fost insotita seara de un superb foc de artificii; anul viitor calcam si pe acolo; aaa si apropo, cu 4000 lei in bulgaria esti rege la 3-4 stele.

mocanudonald*AUTOR REVIEW
    [24.08.10 23:22:39]

imi cer scuze daca am murdarit vreo fatza luminata... nu am folosit nici limbaj vulgar nici licentios ci doar un limbaj zic eu uzual in invatamantul universitar si nu numai... cat despre legislatia care trebuie respectata revin cu mentiunea... nu regulamentul intern afisat imi e opozabil si nici aberatiile ilegale care de asemenea le afiseaza... eu trebuie sa respect o lege care imi confera linistea juridica in romania... restul platesc daune interese... respect pt tine webmaster

bessondm
    [24.08.10 23:27:55]

@mocanudonald

Legea nu-ti confera numai drepturi ci si obligatii, cred ca ai sarit capitolul respectiv.

In invatamantul universitar nu se foloseste uzual cavantul pe care l-ai folosit referindu-te la angajata de 17 ani a parcului. Asta nici ca gluma nu tine.

Si aici ma opresc.

[24.08.10 23:28:24]

Vedeti? asa suntem noi romanii!!! Eu de exemplu, in toate strandurile si baile in care am fost in strainatate, nu am vazut pe cineva sa sara in bazin si multe alte lucruri pe care le facem numai noi romanii.

Parerea mea, suntem o tara de inapoiati, copiii, MACAR, ar trebui educati in alt mod, pt ca ei fac ce vad la parinti, parinti care au fost si ei educati intr-un mod...

Ce ar fi insemnat, de exemplu, cand acum la Gyula, cand m-a fluierat insistent baiatul sa ies afara cu copilul din bazin (adultii nu au ce cauta in bazinele de copii si mi se pare ceva foarte corect), ce ar fi insemnat sa fac si eu fite, ca doar era mai tanar ca mine si cum isi permite? Regulile sunt reguli si in alte tari se respecta cu strictete. Acolo nu vezi oameni sa manance seminte si mai ales sa scuipe pe jos si multe, multe, multe alte lucruri pe care numai noi, ROMANII, le facem.

Pe acei oameni nu-i vezi sa iasa la interval cu bengoasele lor masini, de fapt cam toti au masini mai simple si sunt oameni mai simpli, nu grandomani si figuranti. Sa mai continui?

Nu cred, mai bine ma abtin.

MACAR generatiile urmatoare sa fie educate altfel, dar sa aiba de la cine.

Asa faima ne-am facut noi prin alte tari.

Faza cea mai urata este ca trebuie sa suferim toti din cauza catorva.

Sotul meu cauta un loc de cazare la Gyula, cand a citit undeva o impresie despre un camping. Tipul acela spunea ca s-a simtit foarte bine, dar nu vrea sa spuna in ce loc a fost din cauza ca a fost prea bine fara unii romani care primul lucru pe care il fac cand ajung in camping este sa porneasca manelele la maxim, sa deschida portbagajul sa se auda mai tare si sa o tina asa pana dimineata. Si nu mai tin minte ce mi-a povestit.

Nu ma consider foarte civilizata, dar cand ma duc undeva incerc sa respect unele reguli.

webmaster20*
    [24.08.10 23:35:31]

@mocanudonald, cuvintele incriminate au fost suprimate din review si, repet, acest tip de limbaj este cu desavarsire interzis aici. Pe de alta parte, atunci cand te gasesti intr-un loc public este bine sa te gandesti si la cei din jur, la fel cum au facut si angajatii complexului. Observ ca ai notat si cazarea, te-ai cazat cumva aici? Personal consider ca si celelalte note acordate sunt subiective si nu reflecta obiectiv realitatea.

danaches2003
    [25.08.10 12:23:35]

Si noi am fost anul acesta cu copilul la Aqua Magic si ne-a placut foarte mult. Noi am vazut problema cu salvamarii din celalat punct de vedere: trebuiau sa fluiere toate doamnele si domnisoarele care se urcau pe figurinele din zona copiilor pentru a-si face poze pentru contul de hi5. Iar domnii respectabili manevrau jeturile de apa astfel incat te udau din cap pana in picioare indiferent daca doreai acest lucru sau nu. Orice problema de pe lumea asta difera in functie de modul cum o privesti!

[25.08.10 13:22:28]

regulamentul e regulament, totusi sunt total de acord cu o parte din nemultumirile enumerate...

sa nu ai voie cu mancare din afara?? in ce tara civilizata ai sa vezi asta? poate am diabet, poate beau numai apa de la mine din fantana, filtrata si rasfiltrata, nu mi se pare normal sa te controleze la intrare ca pe hoti daca ai un mar in poseta...

sa fii nevoit sa platesti alt bilet daca iesi? am fost in aqua-parcuri din alte tari si oriunde ai voie sa iesi, iti pune o stampila pe mana sau o bratarica si poti iesi sa mananci ce si unde doresti, sa te plimbi, sa dai o fuga pana la masina sau pana la o farmacie, ca poate ai nevoie de ceva in momentul ala... esti tratat ca un client care palteste (un pret mai mic decat in romania pt un astfel de parc) si nu ca si cum ti s-a facut un mare serviciu ca te-au primit inauntru...

nu mai spun, am fost intr-un parc de distractii si, din cauza ca 2 dintre atractii erau defecte ne-au mai oferit un bilet gratuit, valabil 30 de zile.. n-ai sa vezi asa ceva in romania, nici sa te anunte inainte de a cumpara biletul de eventualele defectiuni, ca poate preferi sa vii in alta zi..

[25.08.10 13:44:25]

La Aqua Magic, cand am fost eu, nimeni nu ne-a controlat.

Da, ai dreptate, asa e, dincolo ai voie sa iesi, ai voie sa intri cu mancare, dar aici este vorba despre educatia romanului. Si aici asa ar fi daca oamenii ar fi mai civilizati.

Ai vazut in strainatate sa se comporte asa oamenii? Eu nu cred.

Nu zic nimic, normal ca vrei sa mergi sa te distrezi, sa te balacesti, dar totusi... Am vazut multe...

[25.08.10 13:49:04]

Amenzi pentru gunoaie, scuipat pe jos si facut pipi in piscina, sunt foarte bine venite peste tot..

[25.08.10 13:51:12]

Stiti care e parerea mea? Eu nu cred ca a fost cineva controlat la intrare. Dupa mine acestea sunt povesti de adormit copiii si care circula din gura in gura ca o barfa.

Poate au fost atentionati, careva.

[25.08.10 14:28:47]

noi am fost controlati la intare, ultima data am fost acum 2 ani... de atunci nu mai stiu daca s-a schimbat ceva, a fost ultimul concediu pe litoralul romanesc...

nu cred ca singurul motiv ar fi gunoiul lasat in urma..

la mare
    [29.08.11 12:18:01]

Salvamarii aia imi scot peri albi ca si tie!

la mare
    [12.09.11 08:56:18]

De mult ne-am propus sa mergem la aqua magic si iata ca am fost si noi dupa 2 luni de asteptat. A fost foarte frumos! Singurul lucru dezavantajos a fost regulamentul care era f. f. f. strict (nu aveai voie pe topogan cu accesorii, dupa ce ajungeai jos nu aveai voie sa intri in rau si sa-ti iei colac fara sa iesi din bazin, nu aveai voie si nici sa sari in apa, nu aveai voie sa inoti in rau etc.)

In rest totul a fost bine!

Nota WM: autoarea acestui ecou are o varsta foarte frageda (~10 ani) - e de inteles reactia ei fata de reguli...

lorelei34
    [10.09.12 23:16:36]

@Alina Morar: Noi tocmai am fost sambata la Aqua Magic si am fost controlati. Nu ne-au deschis bagajele, dar le-au pipait.

[11.09.12 08:22:39]

in strainatate de ce nu te controleaza nimeni? si cam toti au ceva papa la pachet. Chiar in acesta vara am fost la un strand super luxos din Austria si pe multi i-am vazut mancand sandwich-uri si sucuri, ape aduse de afara... si nu e singurul loc unde am vazut asta.

Alina Morar, annaga, bessondm, danaches2003, danait, la mare, lorelei34, mirelutza, mocanudonald*
    Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Aqua Magic: