ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.08.2010
DIN: giurgiu
ÎNSCRIS: 24.08.10
AUG-2010

Dezastru...

M-am intors aseara din aceasta asa zisa vacanta cu un gust amar. Cea mai proasta vacanta din cite am avut.

Am inceput sejurul cu asteptat la receptie pt camera o ora, am continuat cu lipsa masinii din spatele hotelului de pe nisip (ei nu mai aveau locuri de parcare). De la receptie mi s-a dat un registru sa iau un nr de tel si mi s-a spus sec: call (suna).

Orele de masa erau puse tare aiurea, nu ca ai fi avut ce sa alegi de mincare, dar daca nu te incadrai intre 11.30 si 13.00 ti se inchidea usa in nas. Nu aveam de unde bea apa intre orele 23.00 si 11.00 cind se deranjau sa deschida barurile, inclusiv cel de pe plaja. Seara la ora 23.00 cind inchideau barurile ne stingeau pina si becul de pe balcon.

Aveau in camera clima, zic ei, dar functiona cind avea chef. Femeia de servici matura camera si lasa gunoiul in mijlocul camerei dar, cei drept iti lasau pe masa plicul pt tips (bacsis). La masa nu exista sare, otet, ulei, trebuia sa te orientezi si sa cauti pe la toate mesele doar, doar, mai gasesti citeva fire de sare in solnita cuiva.

Si de parca nu ar fi fost de ajuns, cind sa predau camera, mi se aduce la cunostinta ca trebuie sa platesc un prosop care lipseste din camera.

Deci oameni buni daca ati luat deja bilete aici anulati-le nu va bateti joc de banii vostri!!!

Trimis de babac in 24.08.10 14:25:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: tot in sunny beach la hotel nessebar beach

VIZUALIZĂRI: 3763 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (babac); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.08.10 15:46:14]

dar daca nu te incadrai intre 11. 30 si 13. 00 ti se inchidea usa in nas

Seara la ora 23. 00 cind inchideau barurile ne stingeau pina si becul de pe balcon.

doamne, ma ingrozesc de cata elementare notiuni de experienta (turistica sau whatever) mai avem nevoie (ca popor), daca nevoia de a NU respecta un elementar program de functionare este adusa ca argument al servicillor negative pe care le ofera un hotel!

INCREDIBIL.

damiza
    [24.08.10 16:30:50]

chestia cu becul mie mi s-a parut ok. cand erau aprinse hotelul avea un anumit look; gandeste-te sa fie aprinse unul, doua in diferite colturi cam cum ar fi aratat; in plus era suficienta lumina in jur; poate voiai sa citesti pe balcon si atunci inteleg punctul tau de vedere.

bune observatiile facute de webmaster

Diaura*
    [24.08.10 18:32:55]

Totusi despre ce masa este vorba in intervalul 11,30 - 13.oo ? Masa de pranz? se termina la ora 13? Sigur era vacanta la hotel si nu tabara pentru copii ?

Cu prosopul ( lipsa ) cum ai rezolvat-o?

laura_bodysoul
    [25.08.10 21:04:39]

Eu nu am vazut nici urma de plic de bacsis ciudata treaba...

Cat despre apa potabila in intervalul 23:00 - 06:00... asta chiar mi se pare snobism... este cel mai ieftin hotel de 4 stele din sunny beach... la ce te-ai fi asteptat? la room service? (au si asa ceva, evident contra cost). Vis-a-vis de hotel erau 2 supermarketuri cu 1,5 lv sticla de apa la 2 litri. Eu zic ca daca vroiai intr-adevar sa te simti bine si sa lasi grijile acasa, te simteai bine si cumparandu-ti apa de la colt.

Clima functiona non-stop si nu avea legatura cu acea cartela intrebuintata pentru curent si usa. Noi am lasat-o pe 23 grade cand am plecat la plaja si am gasit-o dupa 4 ore neatinsa...

Se intreba cineva intr-un review anterior si sunt complet de acord cu el: cum va explicati ca exista persoane perfect multumite si persoane complet nemultumite de serviciile aceluiasi hotel la care au fost, culmea, in aceeasi perioada? ! Asta da de gandit...

banal
    [26.08.10 17:33:44]

daca mureai de sete gaseai apa in minibarul din camera ......dar deh era conta cost .

claudi50
    [26.08.10 20:48:39]

Eu calatoresc mult nu doar in vacante ci si in interes de serviciu. Dupa multi ani de calatorii am constat ca apa potabila fie ca este de la robinet fie ca este din fantani sau izvoare are gusturi diferite. Pe unde am fost folosind acelasi shampon in unele locuri faceam matreata dupa spalare pe cap dar in cele mai multe locuri nu lucru fapt care dovedeste ca apa difera dintr-un loc in altul. Apa potabila din tot Sunny Beach nu stiu de unde vine dar este foarte buna de baut si un lucru curios e ca e foarte rece. Apa din fantani de obicei are 7*+ dar apa care curgea la hotel sigur avea maxim 4*+. De baut am mai baut si apa dar dimineata ma spalam pe fata minute in sir cu apa aceea rece si ma simtem foarte bine. Dusuri scotiene nu am facut ca nu prea ma dau in vant dupa ele dar de la spalatul cu apa rece pe fata pot sa jur ca vreo 10 riduri mi-au disparut.

Daca turistii nu mai cumpara de la magazine nici macar o sticla cu apa plata inseamna ca sistemul all inclusive va omori concurenta definitiv in cativa ani.

raylight
    [29.08.10 00:12:16]

dom'le, pretentios mai esti...

daca tot esti din giurgiu de ce nu ai mers la mare la noi ca era mai aproape... si inotai primii zece metri garantat in alge...

cu becurile... le stingeau ca unii vor sa doarma...

cu apa... peste drum era un supermarket deschis 24 x 7 unde gaseai apa cu 1 leva... asta daca pateai ceva de la aia de la robinet...

cu pranzul hai sa fim seriosi... spune drept cat ai mancat de la snack bar?

si plicul ala de l-ai gasit pe comoda de televizor nu era sa pui bacsis... alaturat era un chestionar cu intrebari de cat de multumit ai fost dumneata in sejur... il completai si-l puneai in plic... da' erai prea ocupat sa observi... probabil asa ai pierdut si prosopul ala pe care te-au pus sa il platesti...

daca nu te simti bine prin straini mai bine stai acasa... turismul nostru e super pentru pretentiosi...

[29.08.10 00:18:30]

@raylight, atentie te rog frumos la exprimare, nu-mi doresc sa intervin autoritar in cauza.

raylight
    [29.08.10 01:16:30]

ok, scuze... dar sa stii ca am facut eforturi mari ca sa nu fiu si mai acid...

cand vezi atata... nici nu stiu cum sa-i spun... te cam apuca indignarea...

vladex
    [31.08.10 11:03:11]

''Femeia de servici matura camera si lasa gunoiul in mijlocul camerei dar, cei drept iti lasau pe masa plicul pt tips (bacsis). ''

Asta chiar nu pot sa o cred! Esti sigur ca era gunoi lasat de femeia de 'servici'? Cand am fost eu acolo aveau aspirator!

Nu aveai de unde sa bei apa pana la 11??? Pai de pe la 7 se servea micul dejun si gaseai si apa!

In rest ce sa iti mai spun? La fel ca si @raylight ma abtin foarte tare sa nu mai scriu si altceva despre pretentiile tale si despre notele date. : X

toro_tiberiu
    [01.09.10 12:11:43]

eu cred ca nu este elocvent si nici corect ceea ce a scris BABAC, a influentat in mod negativ, incorect dupa parerea mea. WEBMASTER considera si tu daca e corect si sterge sau nu lua in considerare ceea ce a scris BABAC.

Eu am mai fost in Turcia (SIDE) HOTEL ROYAL DRAGON 5* UAI si la fel a fost daca nu te incadrai in timp pierdeai masa asa ca...

La fel si MIHAELA30 care spune: BULGARIA NU IN VECI si sa dus naibii ratingul(incorect spun eu legat de acest hotel) !!!!

[01.09.10 12:37:49]

Ecourile de la acest review si mai ales tacerea autorului care nu a intervenit pentru clarificarea unor aspecte total neclare din review, ma determina sa retrag notele hotelului pe care le consider subiective, generate de anumite pretentii exagerate si incorecte.

Reviewul ramane pe site pentru informare, dar fara note. Poate totusi apare si autorul pentru a aduce completari.

babacAUTOR REVIEW
    [04.09.10 22:39:04]

Nu am disparut dar am probleme cu pc-ul. Acum sunt pe telefon si e mai greu de scris. Voi reveni pt ca am de dat cîteva raspunsuri. By the way, am un copil de 3 ani si nu sunt o persoana pretentioasa si nici pt prima data nu am fost in sunny beach. Promit sa revin.

babacAUTOR REVIEW
    [06.09.10 20:44:56]

___[Completari aduse intr-un alt review, mutate ulterior aici]___

Asa cum am promis am revenit cu citeva precizari pt ca ma simt obligata sa raspund celor care au sarit la gitul meu pt ca sunt pretentioasa.

Am sa incep cu apa care mi s-a parut lucrul cel mai urit. Nu cred ca asta e o fita de doi lei in conditiile in care am fost la un alt hotel anul trecut si existau pe holuri fintini cu apa care nu erau goale niciodata. Nu mi se pare normal sa cumpar apa de baut atita timp cit am platit all inclusive, chiar daca am cumparat pina la urma, si nu ca mi-ar fi stat in git cea de la robinet dar citi dintre d-voastra dati unui copil de 3 ani apa de oriunde???

In legatura cu micul dejun de la 7, persoana care a scris asta nu cred ca vb despre acelas hotel pt ca aici md se servea incepind cu ora 7.30 si asta numai cind cineva ceda nervos si incepea sa faca galagie ca stateam ca fraierii la usa si ei se amuzau pe seama noastra din interior.

Cineva ma intreaba de cite ori am mincat la snack bar: niciodat pt ca trebuia sa stau la o coada imensa si doar nu de asta am venit la mare sa pierd timpul pe la cozi. Acolo la ora 14.00 nu mai gaseai decit cafea sau de baut.

In legatura cu clima chiar nu mergea si scotea un tic- tac continuu fara sa porneasca.

Un alt domn, chiar administratorul forumului daca nu ma insel, ma critica pt faptul ca nu ma incadram in timp pt masa. Puteti d-voastra sa convingeti un copil sa manince la 12.00 ca altfel rabda pina seara la 18.00? Am sa va intreb atunci ce parere aveti despre statul la coada ca sa aduca farfurii curate de la bucatarie si numai daca erai norocos sa apuci in prima serie sau mai stateai sa astepti, sau despre masa care trebuia sa ti-o cureti singur de fritmituri de la cei dinainte pt ca in acelas restaurant mincau alti turisti din inca 2 hoteluri, sau despre faptul ca unui copil de 4-5 ani i s-a luat din mina de la usa o para, o singura para pe care acel copil voia sa o manince pe drum spre plaja???

Despre disparitia prosopului ce sa va mai spun ca femeia de serviciu nu a schimbat nici macar o data lenjeria de pat, o zi nu a venit de loc, in alta zi m-am trezit cu ea in camera linga mina in timp se copilul dormea la ora 15.30 intrebindu-ma " cleaning? ". In ziua imediat urmatoare mi-a disparut prosopul, am gasit gunoiul in mijlocul camerei si lipsa plicului despre care cineva insinua ca nu stiu pt ce este, ca si a prosopului care, by the way, nu l-am ratacit pt nu a parasit camera nici o secunda mai mult decit atit nu am folosit cel de-al 3-lea prosop niciodata pt ca copilul meu are propriile prosoape Stiu domnule draga, am completat si chestionarul dar n-am apucat sa-l bag in plic pt ca nu mai era.

Am considerat ca aceste lucruri nu sunt pretentii, pt ca am avut cu ce sa compar, si de aceea am postat impresiile mele. Daca am lezat pe cineva imi cer scuze dar va spun sincer la celalalt hotel nu am avut nimic de comentat. Cinste lor si nu dau nume pt ca nu vreau sa se creada ca vreau sa le fac reclama.

[06.09.10 20:47:36]

Datorita completarilor ulterioare atasate prezentului review, impresiile vor intra in drepturile depline de care se bucura oricare impresie pe acest site, ma bucur pentru ca ai gasit timpul necesar pentru completari si explicatii.

Celalalt review care va fi sters ( nu pot exista doua impresii din acelasi sejur la acelasi hotel ) avea note un pic mai mari, daca vrei sa ajustezi si gradul de satisfactie, poti scrie intr-un ecou si modificam noi.

[06.09.10 20:52:32]

Cat de comod e sa dai vina pe copil!

Stimata doamna, credeti ca sunteti singura familie cu copil de pe lumea asta?

Daca celellate familii REUSESC sa se incadreze intr-un program - 10-12,12-14, oricare ar fi acela - si doar dvs nu reusiti, acest lucru nu va niciun indiciu ca totusi ceva nu este chiar 100% in regula?

Stiu ca nu va veti opri aici; eu unul insa da - e ultimul meu post pe acest thread.

adynutza26
    [07.09.10 14:36:59]

Eu iti inteleg dezamagirea, insa argumentele nu sunt deloc pertinente. Asa ca, ori nu ai exprimat exact ceea ce ai dorit sa ne transmiti, ori esti o persoana foarte, foarte pretentioasa! Si eu am copil, dar nici o secunda nu mi-a trecut prin cap sa ma cert cu hotelul din cauza programului de masa. Existau cu siguranta restaurante sau terase de unde iti puteai cumpara si mancare si apa pentru copil, daca dintr-un motiv sau altul nu ajungeati la timp la masa. In fine, cred ca fiecare are dreptul la o parere, asa ca, eu ti-o respect. Poate totusi ai alte scari de valori, si pur si simplu Bulgaria este una din destinatiile nepotrivite tie. Insa iti recomand ca pentru viitorul concediu sa alegi cel putin un hotel de 5 stele, in Turcia minim, cu peste 2000 euro sejurul, asa, ca sa va simtiti cat de cat bine....

adynutza26, babac, banal, claudi50, damiza, Diaura*, laura_bodysoul, raylight, sorin_133*, toro_tiberiu, vladex
    Alte impresii din această RUBRICĂImperial Beach Hotel (Imperial Resort):