ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.10.2008
    ÎNSCRIS: 08.10.08
    AUG-2008
    [?] AD. + 1 COPII

Placut, chiar foarte placut

Hotelul face parte din reteaua de hoteluri "LTI " - Germania.... Le gasim si in Bulgaria, Egipt, Spania. Este curat peste tot, se mananca foarte bine, are parcare mare pazita.

Plaja este in fata hotelului. Exista 2 piscine mari din care una olimpica plus piscinele pentru copii. Teren de tenis. In fiecare seara sunt organizate pentru copii spectacole la care sunt antrenati sa participe. Pentru adulti exista o data la 2 seri - asa am impresia ca a fost - fie seara de caffe concert, fie seara greceasca ( masa, muzica, dans) fara contributie suplimentara.

Eu am avut 7 zile cu demipensiune trei persoane. Nu se poate reprosa mai nimic in ceea ce priveste mancarea si conditiile de cazare. Am platit 3 persoane 1220 Eu, fara drum ,deplasarea am efectuat-o pe cont propriu.

Sunt 875 de km care se pot face fara probleme si fara acte de bravura. Am plecat din Bucuresti la orele 8,00 si la orele 21,30 am fost in complex.

Pe site-ul hotelului gasiti poze, absolut sunt conforme cu realitatea.

In general a fost un concediu reusit.

Dezavantaje.. caci exista... Nu-l recomand tinerilor.. Nu exista - sau cel putin eu nu am vazut - discoteci, cluburi.

In hotel nu sunt tolerate sub nici o forma lipsa de comportament civilizat sau lipsa de respect fata de cei din jur.

Neaparat trebuie sa aveti masina, fiindca altfel slabe sanse sa puteti vedea si altceva decat complexul si imprejurimile.... LITOHORO este orasul cel mai apropiat, un fel de BUSTENI... Este oras de munte... dar e "altceva" fata de ce vedem la noi. Oamenii sunt foarte politicosi primitori si daca stii o limba in care sa te poti intelege cu ei afli lucruri interesante.

Si inca ceva... nu mergeti singuri.... minim doua familii.... si distractia este garantata. Este un loc unde te poti relaxa si odihni cu adevarat.

Sunt 20 de km pana in Katerini si 80 pana in Salonic daca am retinut bine. Drumul se face numai pe autostrada si este imposibil sa va rataciti.

Hotelul in sine este un loc cu pretentii... "Boy"pentru bagaje, aer conditionat, tv, telefon in camera fara costuri suplimentare. Noi si amicii care au fost cu noi am fost incantat de felul cum am fost tratati.

Il recomand cu toata caldura.

Trimis de FCHRISTEA* in 08.10.08 11:41:33

VIZUALIZĂRI: 7123 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FCHRISTEA*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P21 TURNUL DIN CENTRU LITOHORO

FCHRISTEA*AUTOR REVIEW
    [08.10.08 13:03:20]

Plaja se plateste..asta daca vrei sa inchiriezi 2 scaune de plaja si o masuta cu umbrela de paie aferenta

[08.10.08 13:05:11]

Super review, printre cele mai bine ilustrate. Multumin, FCHRISTEA.

lizuk
    [19.01.10 21:07:42]

Ma bucur ca te-am descoperit, fchristea! Sunt sigura ca ti-ai plimbat CRV-ul si prin alte parti decat in Grecia si la Sibiu. Ce-ar fi sa-ti faci timp sa ne povestesti mai multe? Ca vad ca te pricepi! Si poate dai o mana de ajutor, ca oricum incepe "sezonul" cautarilor de locatii pentru concedii

PS: pe fchristea l-am cunoscut pe site-ul posesorilor de Honda, dar cum lumea e atat de mica iata ca ne intersectam si aici :-)

[29.12.12 10:06:14]

FCHRISTEA*AUTOR REVIEW
    [29.12.12 10:23:17]

@webmaster22: Perfect... acolo este.

[29.12.12 10:42:30]

@FCHRISTEA: Multumesc mult si La multi ani!

FCHRISTEA*, lizuk
    Alte impresii din această RUBRICĂDion Palace & Spa (ex LTI) [Litohoro]: