ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2010
    ÎNSCRIS: 20.02.09
    AUG-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Poze Tivoli

Parcul de distractie din oras. A fost facut de unul dintre regii lor in ideea de a avea populatia orasului cum sa se distreze si sa nu mai aiba alte indeletniciri necurate

Trimis de zpedro* in 20.08.10 19:02:04

VIZUALIZĂRI: 3280 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zpedro*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[22.08.10 20:43:56]

idem aici, retras punctajul pozelor, pentru ca autorul NU afostacolo

[19.09.10 01:30:28]

Am acordat un FB pentru fotografii, fără să fi citit că ele au fost luate din altă parte. De acum rămâne ca un webmaster să retragă punctele acordate. Poate ar fi bine să fie notificate fotografiile care nu aparţin unui autor ce scrie un review. Poate a fost şi vina mea că nu am fost mai atent şi nu am observat că fotografiile au fost cotate cu zero puncte.

[19.09.10 08:09:51]

@abbilbal: s-a rezolvat, am anulat votul tau.

[19.09.10 08:34:58]

Mulţumesc webmaster

[25.09.10 19:41:29]

alibaba, poti sa nu dai puncte, nu le-am pus pt asta. si sint facute de parintii mei nu luate din alta parte. in fine...

[25.09.10 23:32:42]

@ zpedro

Şi totuşi te-ai supărat. Dar corect era dacă făceai această menţiune înainte, să fi votat în cunoştinţă de cauză. Fotografiile sunt foarte frumoase şi meritau punctajul pe care l-am dat, dar citind alte comentarii am considerat că sunt luate de undeva aiurea, pentru că tu nu ai dat nicio explicaţie la acele comentarii.

Şi cum aici este moda să dai sursa, normal este să menţionăm şi un manual de şcoală. Ex. "Manual de istorie cl. a XI-a, ed... pag... " Altfel vom fi penalizaţi, chiar dacă afirmăm ceea ce ştim din şcoală.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    [26.09.10 00:31:31]

la unele din celelalte legate de lisabona sau copenhaga am scris ca nu vreau pma standard si ca sint facute de parintii mei. ca nu vreau pma standard am scris la prima parca, in ordinea cronologica, iar apoi vazind ca si asa nu obtin, pt ca e prea putin text scris nu am mai precizat.

[26.09.10 00:52:33]

@zpedro, nu contest adevărul spuselor tale, dar cum eu nu am o vechime prea mare pe aici, nu am citit reviewurile tale de la început, aşa că nu am ştiut dorinţa ta şi nici că fotografiile sunt făcute de părinţii tăi. Aşa că eu am luat de bun doar ce am citit la acest review.

Dar, sincer să fiu, pe mine nu mă deranjează să-ţi însuşeşti munca părinţilor tăi. Dacă tu nu ai fost împreună cu dânşii, pune-i să-ţi povestească ce i-a impresionat de pe unde au fost, apoi tu vino şi povesteşte-ne aşa cum crezi de cuviinţă. Această treabă nu se poate numi plagiat.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
    [26.09.10 00:57:14]

repet, nu e nici o problema, doar ca vroiam sa clarific 'de pe undeva'-ul acela. ba s-ar cam numi dupa mine, am vrut doar sa pun pozele ca erau interesante, asa nu mi se pare normal sa inventez povestiri, ca daca era o faceam de la inceput si nu s-ar fi prins nimeni, insa nu e asta scopul meu.

[26.09.10 01:05:10]

@zpedro, depinde prin ce latură a prismei priveşti problema. Gândeşte-te că şi poveştile "poporale" tot şa s-au transmis, iar "plagiat" este doar atunci când autorul unui ceva vrea să te acuze că l-ai copiat.

PS. După ce-mi răspunzi eu n-o să-ţi mai răspund.

Îţi doresc un sfârşit de săptămână bun.

[26.09.10 01:08:54]

si tie la fel