ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2010
    ÎNSCRIS: 20.02.09
    AUG-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Poze Copenhaga

Mi-au placut mult pozele, insa viata la Copenhaga dupa mine este extrem de scumpa, si nu m-as duce nici macar in vizita. Transformati in banii nostri ca sa va dau citeva exemple, intrare la Tivoli 50 lei, in orice vrei sa te dai se plateste in plus. Bere la pahar 12 lei, bere la magazin la doza si bauturi racoritoare la fel 12 lei, la restaurant berea, o halba 25 lei. Pe strada un hot dog 11 lei, o sticla de apa 4 lei de 0. 5

Va doresc succesuri si sa aveti bani multi.

Trimis de zpedro* in 20.08.10 18:43:49

VIZUALIZĂRI: 4020 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (zpedro*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Aici in stinga cladirii e un termometru pe verticala
    NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

anadragusin
    [20.08.10 20:18:26]

EBA

magdalena
    [20.08.10 20:32:12]

Dupa preturile date de tine e mai ieftina decat in Viena!

Nu am inteles fraza:

Pai nu AiFostAcolo??

[20.08.10 21:40:55]

haios, la ultimele postari am zis ca sint doar poze. au fost ai mei, nu eu, si ca pun poze pt frumusetea lor

[21.08.10 08:36:17]

retras pma standard alocate review-ului

[27.08.10 21:28:57]

eu nu am inteles cand au fost... "ai tai" la Copenhaga...

Intre fotografii se regaseste si Mica Sirena, doar ca din mai si pana in octombrie a. c. este... "plecata" la Expozitia Universala de la Shanhai, China... Poate ne lamuresti...

Si atentie, nimic nu este ieftin nicaieri, depinde doar de orizontul tau de asteptare si de dorinte... Eu nu merg pt. cumparaturi si nici pt. localurile, fie ele si cu tot ce inseamna"specific"... Dar, evident, fiecare isi cunoaste atat... "talia" cat si... "cureaua"... ! Vlad.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
    [27.08.10 21:45:55]

Uite ca m-am lamurit... Ai scris ca sejurul a fost in august... 2010... Nu stiu ce sa zic... "micutza" nu prea era acolo unde sta ea de obicei... , adica, la Copenhaga... Asta se poate verifica... In acest moment, in acel loc se afla un ecran mare pe care... ruleaza in direct imaginea sirenei la Shanhai... Se vad oamenii care o privesc, care umbla pe langa ea, dar totul se petrece... in China! .

[27.08.10 22:33:12]

imi pare rau sa te contrazic. ma indoiesc ca ai mei au inventat. una din sirene e in china cum zici tu

dar cea pozata e cea din tivoli, parcul de distractii din copenhaga. asa ca da-i pe google si vezi ca de fapt a plecat alta mica sirena nu cea din parc

[28.08.10 16:56:06]

Ai dreptate, mai ales ca poza ta cu sirena a fost grupata la tema "Poze Tivoli", deci... e corect, imi cer iertare pt. indoiala.

Adevarata "sirena " se afla in China, este cert, ea este cea de la malul marii, dar o copie se gaseste... in Tivoli! Recunosc, eu n-am zarit-o pe... asta mica... Am vazut insa mulajul originalului, care se afla in muzeu... Dupa acest mulaj, originalul a fost... refacut de cateva ori, pe ici, pe colo, pe unde a fost vandalizat.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
    [28.08.10 18:49:16]

[29.08.10 13:32:13]

p13 de la poze tivoli e semnificativa.

alexandruduma
    [29.08.10 13:41:24]

pot sa confirm cele scrise de zpedro. Intradevar, viata la Copenhaga e foarte scumpa. Cea mai ieftina masa de pranz e peste 50 euro. intradevar primul soc e cel al frumusetii locurilor, iar al doilea al preturilor. Cu preturile te obisnuiesti in cateva ore.

Eu am stat din pacate doar cateva zile, dar cu siguranta voi reveni.

Mica sirena de la Tivoli e doar o copie.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]

alexandruduma, anadragusin, leone, magdalena, zpedro*
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Copenhaga:

• pagină generată în 0.05256199836731 sec