ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2010

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Nesimtirea si neseriozitatea la superlativ

Doriti sa vi se anuleze rezervarea facuta cu aproape 3 luni in urma??? Doriti sa vi de schimbe camerele rezervate cu altele mai mici?? Doriti sa vi se schimbe programarea la ora de echitatie??? Atunci veniti cu incredere la pensiunea Panicel de linga Rasnov. Toate cele descrise anterior le obtineti garantat si la cele mai mari preturi din zona!!! Va asteptam cu drag... !!!

Acesta ar putea fi logoul de pe portalul de la intrarea in complex si de pe pagina de internet. Asta deoarece am facut o rezervare in luna Mai pentru cea de-a treia saptamian a lunii August. Rezervare confirmata si care ulterior, cu o luna inainte de periada rezervata cind am solicitat confirmarea mi s-a spus ca nu mai este valabila deoarece pensiuenea este rezervata de ING si Carrrefour. Am acceptat schimbarea perioadei cu o saptamina inainte de cea initiala. Si am confirmat exact camerele pe care le doream. Cind am ajuns la pensiune mi s-a spus ca nu pot avea acele camere deoarece un tip din Danemarca a inchiriat toata vila pentru o petrecere in noaptea de Simbata spre Duminica!!! Am primit in schimb camere mai mici, mai putin confortabile si care sint mai scumpe decit cele rezervate anterior. In final am obtinut pretul initial.

Si ca sa fie totul frumos, desi am facut programare la echitatie in fiecare zi la orele 10 cu exceptia primei zile, mi s-a spus a doua zi ca trebuie sa schimb programarea in favoarea unei persoane care a facut nu stiu ce reclamatie si a unei alteia care are abonament si care vine tocmai de la Codlea. Asta mi s-a cerut!!! Mie unei persoane cazate in pensiune, cu abonament la echitatie aproape continuu in ultimii 2 ani evident in acest (........) de pensiune.

In consecinta cautati cai in zona, veti gasi oameni seriosi cu centre de echitatie adevarate, si desigur veti gasi pensiuni cu preturi la jumatate si cu conditii mult mai bune.

Nu pierdeti vremea intr-o pensiune de (.......) cu fetze de masa jegoase, si muste la tot pasul, cu oameni neseriosi de la patron pina la angajatii de la grajduri, cu cai expolatati la maxim care tot timpul trag la grajduri pentru odihna si apa.

Mergeti mai departe, Astia fac parte din latura neagra a tursmului romanesc...

Trimis de little_angel in 20.08.10 18:40:45

VIZUALIZĂRI: 4492 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (little_angel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Mustele si petele. Fetze de masa pe care asa le-am gasit si care nu au fost schimbate niciodata pe toata periaoda sejurului.

roxxie [21.08.10 00:42:00] »

Ce dezamagire intr-adevar! Eu petrecandu-mi aproape in fiecare o mini-vacanta la Brasov intotdeauna imi cautam cazare in Rasnov, iar pensiunea respectiva chiar mi-a atras atentia mai ales prin dimensiunea impresionanata a camerelor (mie imi plac camerele matrimoniale mari) si datorita faptului ca pe site scria ca au pastravarie, iar prietenului meu ii place sa pescuiasca.

NU ne-am mai dus pt ca pretul era de 150/pe noapte, am gasit multe altele mai ieftine. Imi pare rau sa aud ca nu-si respecta clientii si ca nu ofera ceea ce promit. Eu chiar as fi luat-o in considerare.

Despre mancare sau despre imprejurimi imi poti spune ceva? Sau sunt la fel frumos ambalate si promovate iar in interior... ?

livia72 [21.08.10 10:14:21] »

Imi permit sa raspund eu pentru ca am fost si eu acolo. Pensiunea e relativ izolata, intr-un platou dar are un mic lac cu o insulita in mijloc si in lateralul lacului e un loc de pescuit. Se vad in jur muntii foarte frumos. Mancarea este ok daca mergi cu grup si specifici in avans ce se doreste de mancare. Daca nu, nu se ostenesc prea tare cu gatitul.

Totusi, s-ar putea sa fi fost o perioada foarte aglomerata. Noi am fost in iarna intr-un weekend prelungit si nu au fost probleme: am avut camere mari, daca am avut observatii s-au conformat, daca s-au vrut lectii de echitatie s-a putut. Noi am fost multumiti atunci.

mahtobleyla* [21.08.10 14:32:04] »

Se pare ca au ceva probleme. Am crezut ca doar mie mi s-a intamplat.

Am facut si eu o rezervare cu 2 saptamani inainte pentru un weekend si m-am trezit vineri de dimineata, inainte de plecare, cu un mail prin care ne anunta dra Draghici ca ne anuleaza rezervarea, pentru ca grupul aflat deja acolo si-a suplimentat rezervarea

Nu mi se pare normal, dar se pare ca a preferat sa ne piarda pe noi ca turisti, decat sa piarda grupurile venite la teambuilding.

little_angel [21.08.10 17:38:05] »

@Livia. Retine te rog ca de doi ani vin aici. Am fost printre primii cazati in cladirea noua a pensiunii. Am venit uneori chiar de doua ori pe luna, iar acest mesaj il scriu din camera 12 a pensiunii noi. Este deplorant sa vezi mustele cum roiesc - da, stiu, gasesc spray de muste la magazin de unde dealtfel mi-am si cumparat, sa vezi fetele de masa patate si tacimurile sau paharele prost spalate. Sa nu primesti decit un sapun sau un sampon pentru tot sejurul.... etc

Este frustrant sa stii ca vei avea la dispozitie camere un etaj intreg in cladirea veche si mai apoi sa ti se spuna ca acolo este unul care a inchiriat toata cladirea - evident dupa ce ti s-a confirmat rezervarea ta. Si asta dupa ce ai mai fost rejectat in mod similar in aceeasi luna chiar daca rezervarea era facuta din Mai!!!!!

Stiu aceasta pensiune in aproape toate cotloanele, -apropos, sint 3 lacuri, doua de pastrav si unul de crap, caras, etc-

Se pare ca daca esti deja client fidel, nu mai prezinti importanta... iar daca nu faci scandal nu poti obtine ceea ce ti s-a promis initial.

Da, astazi am avut program de calarie de la 10, miine va fi la fel tot de al 10... as cum am facut intial programarile... dar de ce a trebuit sa se intimple cu nervi... cu frustari??? De ce a tebuit sa fiu reprogramat??? Am venit aici sa serbez ziua copilului intr-un cadru placut... nu am venit sa ma enervez!!!!!!!

little_angel [22.08.10 10:33:03] »

Preturi: 220RON camera matrimoniala de lux.. 200RON camera matrimoniala, 150RON camera normala. Trebuie sa fii nebun sa dai atita bani pe minunatele conditii... ....!!!!!!

NEUTRU [25.11.10 12:27:06] »

era cat pe ce sa musc o oferta in decembrie. de asta e perfect site-ul asta. cei care lucreaza la panicel probabil nu inteleg ca o dotare buna si o locatie buna nu suplinesc lipsa de respect fata de clienti. si asta nu se invata la scoala ci acasa. pt ei e prea tarziu.

little_angel [26.11.10 11:28:51] »

Ma bucur ca ti-a folosit informatia de pe acest site.

Stii e este intersant??? Atunci am postat acelasi mesaj pe alte site-uri cu profil similar. Am primit mesaj ca textul meu va fi vizibil dupa ce va fi aprobat de webmaster. Ei bine textul nu a aparut insa a fost informat proprietarul pensiunii... care a doua zi m-a luat la impins vagoane adica cum de mi-am permis sa ii jignesc afacerea, munca, ... Ce zici de chestia asta??? Cit de departe merge magaria. Proprietarul site-ului mina in mina cu proprietarul pensiunii, amindoi imptriva clientului.

Exceptie face acest site unde mesajul a aparut fara probleme iar comentariile ulterioare au fost analizate competent si impartial. Iti dai seama ca mesajele de lauda care au aparut ulterior s-au datorat proprietarului...

As vrea sa felicit cu aceasta ocazie proprietarul acestui site pentru integritate de care da dovada si sa ii urez mult succes si evident sa mentina site-ul si nivelul de corectitudine si impartialitate la maxim.

little_angel, livia72, mahtobleyla*, NEUTRU, roxxie
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Turistic Pănicel: