ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2010
AUG-2010
2 AD. + 2 COPII -- v: 1 si 4 ani

Foarte nemulțumit

Dezamagire totala!!!

Incep cu un "DEZAMAGIRE TOTALA" si sper sa citeasca aceste impresii si proprietarul hotelului President.

Sa va povestesc cum am ajuns aici: la recomandarea unor colegi am facut rezervare prin intermediul unei agentii de turism, cu aproximativ o luna inainte, pentru un sejur de 7 nopti pentru mine si familia mea, respectiv impreuna cu sotia si cei doi copii (10 luni si 4 ani). Rezervarea a fost facuta pentru un pachet complet: tratament si pensiune completa pentru doua persoane.

Primul impact: un apartament micut, mai precis o camera dreptunghiulara mai mare despartita de un perete cam pe jumatate din latimea camerei, destul de curat. Baia foarte mica cu o cabina de dus ingusta care avea ca si instalatii sanitare niste plasticuri ordinare care sareau de pe pereti (4 ****??? ).

Curatenia cat de cat OK, aspirat zilnic, schimbat prosoape zilnic si lenjeria la 2 zile. Din cele 2 ferestre velux (apartamentul se afla la mansarda), una avea jaluzeaua rupta si lipita, nu reparata sau schimbata asa cum ar fi fost normal la cele 4****. In nici un caz acest apartament nu merita 90 eur/zi (cu mic dejun inclus - pranzul si cina platite separat).

Am fost chemat a doua zi dupa ora 10 sa ma consulte doctorul pentru a-mi prescrie procedurile necesare, proceduri platite in avans pentru mine si sotia mea cu 12 eur/zi de persoana, dar medicul era foarte grabit si nu a avut timp decat pentru mine 5 minute, iar cand l-am rugat sa o consulte si pe sotie, mi-a intors spatele spunand ca am ajuns prea tarziu si ca trebuie sa plece la spital. De fapt ce s-a intamplat: cei de la receptie au chemat persoane din afara hotelului pentru consult, logica fiind "sa-i lasam pe cei din hotel ca lor le-am luat banul". In graba mi-au fost prescrise 3 proceduri, iar unele care sunt in prezentarea hotelului pe siteul lor (ex. dus subacvatic) nici nu sunt posibile deoarece mai construiesc un hotel langa acesta si au dezafectat racordurile subterane (cel putin asa mi s-a spus). Am fost nevoit sa renunt la procedurile sotiei si banii au fost recuperati in fisa cont, adica sa consum tot de la ei diverse produse.

Si tot asa ar mai fi multe de povestit: personal putin, un salon cu nunti de fitze langa hotel unde au inceput sa bubuie artificiile la miezul noptii de s-au trezit copiii speriati din somn...

Dupa ce am batut atata drum de la Ploiesti (530 km) cu masina cu 2 copii mici si opriri nenumarate sa ajung la laudatul hotel de 4**** si sa gasesc ce am gasit, deci "DEZAMAGIRE TOTALA".

Am auzit multe persoane vorbind in jurul meu ca nu sunt multumit de servicii, dar se pare ca toate aceste lucruri il lasa indiferent pe "PATRONUL" acestui hotel care se plimba linistit cu limuzina din dotare, un BMW 4X4 si vine sa se balaceasca in propriile piscine asteptand ca toata lumea sa-i scuture umerii de scame (ca asa sunt patronii romani).

Haideti sa luam atitudine si sa nu le mai umplem buzunarele cu bani celor care-si bat joc de noi.

Trimis de ovidiusana in 20.08.10 15:39:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'.

VIZUALIZĂRI: 4759 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ovidiusana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 65.00 EUR pe cameră

presario
    [20.08.10 15:44:44]

Interesant !

Poate chiar citeste patronul hotelului.

cosminp
    [20.08.10 15:47:37]

cum au fost serviciile de masa?

preturi, meniu, etc.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [20.08.10 15:54:44]

Poate chiar citeste patronul hotelului.

crezi că ştie?

dartax
    [20.08.10 16:03:10]

1000 euro pentru asa ceva?

e interesanta adresa de net:

http://www.baile-felix.ro/, parca in statiune nu mai exista alte spatii de cazare decat al lor, ma uimeste aceasta adresa, adica daca eu imi fac hotel in bucuresti imi pot lua adresa www.bucuresti.ro ?!

presario
    [20.08.10 16:42:02]

Da, adresa asta click aici este a lor, adica a Hotelului President.

Hotelul nici macar nu este in Baile Felix este in afara Bailor, cam la 1 km, vezi aici click aici

Din cate stiu eu, patronul este un mic "mogul" local.

soleillevant32
    [20.08.10 22:22:55]

Am stat si eu la acest hotel in anul 2008 si pot confirma ca nu merita 4 stele. E de cel mult 3 stele, cu indulgenta. Camera cu mobilier vechi, nu a excelat in curatenie, baia cu instalatii vechi. Piscina interioara mie mi-a dat fiori - arata ca o camera inundata.

Nici nu stiam ca la hotel se fac proceduri. Din ce imi amintesc eu, nu aveau spatiu si nici dotare pentru asa ceva.

M-am bucurat doar de piscina exterioara care era cu apa termala. Dar, era destul de mica daca era aglomerat.

E adevarat ca la distanta foarte mica de hotel este un salon de nunti, foarte fitos.

cosmin1976
    [03.01.11 00:18:25]

Am fost azi la "president", doar pentru bazinul acoperit... DEZAMAGIRE TOTALA (cum e titlul postului) e foarte putin spus, nici macar nu vreau sa-mi amintesc cum arata apa din bazin, dar sa va spun ce mi-a umplut paharu: un "distins domn" la vreo' 35-40 de primaveri, fara cele 7 statea la intrarea in bazin... c-o pila de calcaie-n mana si muncea de spor...

Imi pare nespus de rau c-am lasat telefonul in masina caci sincer il puneam pe net fara nici o remuscare.

Am sesizat "conducerea", poate e suficient sa aminesc doar ca am stat de vorba cu romani, in Romania (imi pare rau dar trebuia sa spun asta).

MAI FRATILOR SA NU FACETI GRESEALA SA MERGETI LA "president" (nu merita scris cu majuscule).

O zi placuta si stati deoparte...

mchirgan*
    [01.08.11 14:43:06]

Totul din articol este foarte adevarat. Noi abia am venit de acolo si regratam mult ca am ales asa ceva.

Evitati sa mergeti pentru ca va vet arde foarte rau din toate punctele de vedere.

cosmin1976, cosminp, dartax, mchirgan*, soleillevant32
    Alte impresii din această RUBRICĂPresident Hotel [Băile Felix]: