ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2010
ÎNSCRIS: 19.08.10
JUL-2010

Către satisfăcător

Un hotel bun

Am ales hotelul Mercure Centre Notre Dame pentru ca este situat in zona comerciala a Nisei (pe Av. Jean Medecin, langa Catedrala Notre Dame) langa Galeriile Lafayette si multe alte magazine dar si foarte aproape de gara. Pentru a ajunge la plaja faceam cam 10 min pe jos (aprox 500 m) dar am preferat sa stam la piscina-pe acoperisul hotelului, curata, spatioasa cu o priveliste minunata.

Cladirea este veche dar renovata cu 8 etaje, camerele sunt ok (minibar, LCD) destul de spatioase majoritatea pentru nefumatori (fatada era din sticla deci nu se deschideau geamurile-un dezavantaj pentru ca desi este aer conditionat tot se simte un miros de inchis) in schimb foarte curat in fiecare zi ne schimbau prosoapele si lenjeria (intr-una dintre zile nu am vrut sa ne deranjeze si ne-au sunat de la receptie sa ne intrebe de ce nu vrem sa ne faca curatenie-destul de obsedati de curatenie), un alt dezavantaj este ca nu exista un restaurant ci doar bufetul pentru mic dejun (foarte bun insa acelasi in fiecare zi) si un bar la piscina. Un mare avantaj este gradina de la etajul 2 imensa cu o vegetatie foarte frumoasa cu mese si sezlonguri (un loc bun pentru fumatori).

Personalul este putin cam neprietenos (cel putin cei de la receptie) si cam slabi la engleza:))

Per total ne-am simtit foarte bine la acest hotel, il recomand celor care vor sa viziteze Nisa.

Trimis de ailynuka in 19.08.10 18:10:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA.

VIZUALIZĂRI: 2414 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ailynuka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 82.00 EUR pe cameră

arual
    [08.09.10 16:59:07]

Buna Alynuka,

Vad ca ai fost de curand in Nisa. Eu trebuie sa ajung pe 19 septembrie, pentru prima oara, insa BlueAir-ul, a mutat sosirea pe aeroportul din Nisa de la 20.30 la ora 22.30 si nu stiu cum pot sa ajung latat de tarziu la Gara din Nisa, altfel decat cu taxiul. Ai idee daca exista autobuze din zona terminalului spre gara? De acolo trebuie sa-mi continui drumul pana in BeauSoleil langa Monaco si cu siguranta prind zorii zilei urmatoare. :-) Multumesc!

ailynukaAUTOR REVIEW
    [10.09.10 13:35:01]

buna,

Pentru Monaco este Route 100 Monaco-Menton,asa se numeste autobuzul,care are statie si in aeroport insa nu stiu pana la ce ora functioneaza stiu doar ca vin din 30min in 30 min si pretul unu bilet este de 1E.Mai exista si autobuzul 98 care te duce la Gare Rutiere in Nisa (de acolo poti sa iei un autobuz spre Monaco) si autobuzul 99 care te duce la Gara din Nisa(de unde poti sa iei trenul sper Monaco).Cu taxiul nu ti-as recomanda pentru ca este destul de scump(25 E pana in centrul Nisei).Sfatul meu este sa intrebi prin aeroport pt ca oamenii sunt super ok si te vor ajuta.

ailynuka, arual

• pagină generată în 0.038121938705444 sec