ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2010
ÎNSCRIS: 27.07.10
AUG-2008

Vacanta placuta la o vila cocheta!

Am ales vila Pretty Woman cautand cu mare grija pe internet. Mi-a placut foarte mult cum arata: faptul ca are o gradina draguta, ingrijita, vita de vie, camere mari cu tot ce este nevoie, balcoane maricele, etc. Am hotarat sa sunam si sa facem o rezervare fara sa dam avans (nu fac acest lucru decat prin agentii in care am incredere). Am avut noroc - doamna nu ne-a cerut sa-i trimitem bani si ne-a rezervat pe incredere. In ziua in care am plecat am vorbit cu dansa de mai multe ori la telefon. Ne-a asteptat la intrarea in Eforie Nord si ne-a ghidat personal catre vila. Am parcat in fata curtii, chiar langa vila.

De la inceput ne-am inteles foarte bine cu doamna, a fost foarte amabila si intelegatoare in ciuda faptului ca nu ii dadusem niciun avans. Ne-a aratat o camera la parter (am inteles ca era rezervata pentru altcineva care trebuia sa soseasca in 2-3 zile) si a zis ca putem sta acolo pana vin turistii si se elibereaza alta camera. Nu a mai fost nevoie sa plecam, am ramas acolo pana la sfarsit.

Camera era mare, aerisita, cu un pat imens, tv, frigider, aer conditionat. Era foarte curat, mobila noua, asternuturile de calitate, baie cu cabina de dus. Balconul era maricel, cu masa si scaune (acolo ne beam cafeaua). Am avut voie sa ne punem si prosoape si tot ce am vrut, inclusiv o barca mare, gonflabila. Era chiar pe colt, langa strada, ne vedeam perfect masina si toata curtea.

Desi era cam departe de plaja nu am avut probleme... noi fiind mai sportivi de fel. Am avut voie sa aducem bautura si mancare in camera (se asigura numai cazarea).

Curtea mi-a placut in mod deosebit: cu gazon, o portiune cu catusi, vita de vie mare si deasa sub care erau mese si un tv, un gratar unde turistii puteau face friptura, 2 frigidere cu racoritoare.

Propietarii au casa in curtea vecina si vin din cand in cand sa vada ce mai fac turistii. A fost liniste si o atmosfera placuta, nu ne-a deranjat nimeni cu muzica sau cu scandal. Gazdele detin si un restaurant la malul marii: se numeste tot Pretty Woman. Am mancat de doua ori acolo si am fost multumiti.

Per total ne-am simtit bine si am reveni cu drag acolo!

Trimis de verobutterfly in 18.08.10 12:41:34

VIZUALIZĂRI: 3012 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (verobutterfly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pe balconul camerei, cu masina in spate si berea in fata :)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 16.00 EUR pe cameră

dartax [18.08.10 12:47:03] »

Nu v-ati intalnit cu Rick ? A fost pe acolo ...

alinutzza140* [18.08.10 13:06:35] »

Am mai citit azi impresii despre aceasta vila de la @Rick. Dar nu am inteles mare lucru, dar iata ca tu ai scris pe intelesul tuturor. O nelamurire totusi, nu te-ai relaxat in sejur sau ti-a scapat sa notezi.

verobutterfly [18.08.10 13:08:53] »

Ba da, am vazut dupa ce am salvat ca am uitat sa bifez si la distractie si relaxare! M-am relaxat, cum sa nu..si inca foarte bine

webmasterXY* [18.08.10 13:13:46] »

S-a ajustat si "Relaxarea"...

verobutterfly [18.08.10 13:15:26] »

Multumesc webmaster, pe viitor nu o sa ma mai grabesc..

Djbobo* [18.08.10 15:20:16] »

Foarte ciudat, sunt niste coincidente stranii, in primul rand postarea in aceeasi zi cu rick, si apoi niste mici amanunte pe care nu le-am intalnit in alte reviewuri, dar aici vor sa clarifice ceva:

Din reviewul lui rick: ''fiind cu un copil mic trebuia sa avem un loc unde sa ne punem prosoapele la uscat, hainutele copilului. I-am explicat doamnei aceasta nemultumire a noastra, raspunsul a fost ca ea oricum nu permite "afisarea " prosoapelor pe balcon''

Apoi vine clarificare dvs: ''Am avut voie sa ne punem si prosoape si tot ce am vrut, inclusiv o barca mare, gonflabila. ''

Cu siguranta ca voi supara pe cineva, dar cum am zis aceste conicidente stranii ma duc cu gandul mai departe, si ca s-o comit pana la final, as spune asa privind omisiunea ''distractiei si relaxarii'':

@verobutterfly, v-ati grabit asa tare sa incercati a indrepta ''prestigiul'' vilei stirbit de un turist nemultumit incat ati omis sa bifatii distractia si relaxarea, asta m-a convins definitiv.

As avea o intrebare, vad ca pozele sunt din 2008,(mi-a facut impresia ca am vazut una si din 2010) cum se face ca de doi ani nu ati postat despre aceasta vila si s-a intamplat taman azi dupa ce a postat rick?

Puteti sa dati cu pietre dar asta e parerea mea, sincera.

Daca acest post al meu este considerat inadecvat, rog un webmaster sa-l stearga, dar se intampla atat de multe in turism incat pe mine nu ma mai mira nimic...

dalumian [18.08.10 15:25:17] »

@alinutzza140 - Ce nu ai inteles din ce am scris eu, ca iti explic? Am spus ca am observat o curte cu verdeata, camere mari, curatenie, am observat ca si verobutterfly ca este cam departe de plaja dar totodata ca o camera de la parter (cea in care trebuia sa ne cazam noi) nu avea balcon si dadea exact pe trotuar. Am mai spus ca daca eram cazati intr-o oricare alta camera am fi ramas acolo, dar numai pri prisma avansului platit.

Scuze daca sunt off topic.

verobutterfly [18.08.10 23:15:12] »

Draga domnule Djbobo... sincera sa fiu nici pe mine nu ma mai mira cate comentarii anapoda am citit pe acest site, la persoane care doar si-au expus niste pareri si impresii personale. Am facut o lista cu toate locurile pe unde am fost si mi-am propus sa scriu despre ele (unele nu se gasesc inca pe site). Va asigur ca a fost o simpla coincidenta sa postez in aceasi zi cu d-l Rick.

Am dat pur si simplu search pentru aceasta pensiune si am descoperit ca s-a mai scris despre ea... culmea, in aceasi zi. M-am grabit sa postez pentru ca eu chiar m-am simtit bine acolo si unele informatii nu mi s-au parut corecte.

De aici pana la a spune ca sunt poze din 2008... dar si una din 2010... Chiar va rog sa imi indicati poza din 2010! Cand trebuia sa postez... acum 2 ani cand nici nu stiam de acest site?! Nu sunt inscrisa pe el nici de o luna...

Credeti ca sunt patroana de la Pretty Woman... sau vreo ruda draguta... ? Chiar sunt aberante comentariile dvs. si consider ca nu trebuie sa mai dau alte explicatii!

verobutterfly [18.08.10 23:22:01] »

Rick, cred ca stiu despre ce camera vorbesti... era chiar la strada, lateral? Sincera sa fiu nu mi-ar fi placut nici mie sa stau acolo. Am avut noroc... Oricum, acum mi-am dat seama cat de important e sa fi cazat aproape de plaja...

webmasterXY* [18.08.10 23:33:55] »

@verobutterfly, continuă cu prezentarea locurilor ce le-ai pregătit. fiecare e liber să aibe îndoieli, dar este rolul nostru să menţinem aceste discuţii in registrul civilizat. Aşadar, deîndată ce se 'deraiază', eu sau un coleg vom fi la datorie şi vom opri orice atac la persoană.

Trebuie însă ca şi tu, în calitate de autoare, să accepţi păreri care nu concordă mereu cu cele proprii. Asta e democraţia, ce să facem.

verobutterfly [18.08.10 23:41:31] »

Am inteles, sa traiti...numai ca sunt persoane care fac pe detectivii cand nu este cazul si m-am enervat putin. Sper ca l-am lamurit pe domnul de mai sus! Sunt deschisa la pareri diferite, dar la insinuari nu prea merge.. .

alinutzza140*, dalumian, dartax, Djbobo*, verobutterfly
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Pretty Woman: