ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2010
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 17.08.10
JUL-2010

A fost super

Am vazut aici unele comentarii destul de rautacioase despre acest hotel si simt nevoia sa aduc cateva clarificari.

In primul rand cine spune ca nu a primit bon ptr parcare minte cu nerusinare ptr ca nu este adevarat la check-in platesti parcarea si primesti un bon de casa. Mai mult eu am dat doua bancnote de 20 de leva, parcarea facea 35 de leva si am uitat sa iau restul de 5 leva. Cand m-am intors ptr a urca bagajele receptionera mi i-a innapoiat.

Mancarea a fost foarte ok, zilnic era ceva nou, produsele au fost proaspete si chiar nu am ce sa le reprosez. Nu poti judeca produsele alimentare prin prisma preferintelor culinare personale. Luate per total mi s-au parut foarte ok, cu o varietate destul de mare acoperind preferintele culinare ale tuturor si aici ma refer la faptul ca zilnic gaseai de mai multe feluri de ciorbe, felul 2 (sosuri cu vita/pui/porc, sarmale) preparate la gratar, peste la pranz gatit in diferite combinatii zilnic, paste, salate, fructe, etc.

Hotelul arata foarte bine, este curat, aspectul camerelor este foarte ingrijit, mobila este noua, baile arata super!!

Personalul hotelului este foarte bine instruit, inteleg limba engleza dar si romana pe alocuri si se straduiesc sa multumeasca pe toata lumea.

Sincer va spun ca am fost atat de placut surprinsa de acest hotel, de Bulgaria, de statiunea "Nisipurile de Aur" incat nu ma asteptam. Nicaieri pe mirificul litoral romanesc nu gaseai asa conditii in cadrul unui hotel de 4 stele, 3 mese pe zi si 400/450 de euro pe sejur /2 persoane. La banii astia din punctul meu de vedere rautatile ar trebui sa nici nu existe. Incercati litoralul romanesc si daca gasiti un hotel care sa va ofere macar pe jumatate din ce va ofera bulgarii anuntati-ma si pe mine. Lasand carcotelile la o parte si privind obiectiv raportul calitate-pret sincer va recomand acest hotel si litoralul bulgaresc in general impreuna cu serviciile all inclusive despre care nu pot spune ca sunt ireprosabile deocamdata sunt clar muuulttt peste serviciile oferite de hotelierii romani dar, au timp sa se perfectioneze si cu siguranta in 5-10 ani vor ajunge foarte departe cu serviciile pe care le ofera.

Din punctul meu de vedere mergeti cu incredere la Hotel Slavey va asigur ca veti fi ffffoarte multumiti si nici nu va veti simti jecmaniti.

Trimis de butzu in 17.08.10 16:54:48
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1375 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (butzu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mojoMG [17.08.10 17:54:23] »

@butzu

Felicitari pentru review. Eu sunt total in asentimentul tau, pentru ca si eu m-am intors de curand de-acolo (pe 11 aug). La banii pe care i-am cheltuit in vacanta asta, in Romania n-aveam nici pe sfert. Am plecat si eu putin cu inima indoita, citind anumite impresii, dar de cum ajuns acolo a disparut orice urma de indoiala si ne-am simtit foarte bine.

Am vazut multi nemultumiti de camere... sincer nu stiu cum au ei acasa, poatemobila de abanos, jilturi cu fildes, covoare din matase etc. din moment ce au obiectiuni referitoare la camere. Aspectul hotelului, sa ne fie cu iertare, arata impecabil. El a fost renovat in totalitate, s-au folosit materiale de calitate atat la interioare (vezi aspectul camerei, al lobby-ului) dar si la exterioare (balustrazi de inox cu sticla, piscinele in trepte, cromatica de ansamlu etc) si a fost dat in folosinta in iunie 2009, deci totul este nou acolo. Eu am ramas placut impresionat de masa, vis a vis de care multi si-au exprimat nemultumirea. Restaurantul este dotat de 4 stele iar mancarea foarte variata si gustoasa. E un hotel intr-devar foarte bun, pe care il recomand oricui cu placere.

valimi [18.08.10 10:13:37] »

Il trec pe lista pentru optiuni pentru la anu'. Prea il lauda lumea, iar preturile sunt mai mult decat imbietoare.

Puncte de la mine!

butzu [18.08.10 12:25:15] »

@Mojomg:

si eu am plecat cu inima cat un purice, nu ptr ca ma temeam de conditiile de cazare sau de servire, ma asteptam sa fie ok, vazusem poze al hotelului pe site, totul era nou, renovat in 2009 deci cu cazarea nu am avut deloc emotii. stresul meu l-a reprezentat parcarea ptr ca unii au avut grija sa induca romanilor aceasta teama care imediat ce am ajuns acolo a disparut.

regula la bulgari e fff simpla-aviz celor care vor mai pleca in curand- NU ai voie sa parchezi pe drumurile publice decat daca vreun indicator iti permite acest lucru!!! in rest NU parcati ptr ca se ridica masinile tuturor, nu doar romanilor, eu sincer cat am stat acolo am am vazut ridicate masini numai cu nr de bulgaria... deci faza cu ridicatul e de asemenea o mareee porcarie.

mergeti cu incredere dragii mei. eu vreau sa mai merg poate la anul as incerca h. admiral ati fost careva si pe acolo?

numai bine.

mojoMG [18.08.10 13:57:20] »

@Butzu

Hotel Admiral***** este de departe cel mai frumos hotel din statiune, pozitionat excelent, arhitectura impunatoare, cu turle asemanatoare constructiilor turcesti. Din cate stiu eu, el nu prea apare in circuitul agentiilor de turism, fiind ca sa zic asa un hotel cu "regim" mai special. Dar nu va bucurati prea tare, pentru ca pe langa cei aproape 90 euro/pers/zi (in plin sezon) nu are all inclussive. Poate ca cei care-si permit "luxul" asta, isi permit sa manance si la restaurantul hotelului sau prin statiune.

Sunt multe hoteluri frumoase si accesibile in Nisipurile de Aur. La anul voi merge tot aici. Mi-a placut mult aerul acestei statiuni, curatenia, locurile de distractie, magazinele luminoase, terasele cu toate genurile de muzica, caruselul "Admiral", "Turnul Eiffel"... e o statiune cu personalitate, cu un parfum aparte... Mi-e dor de vacanta...

butzu, mojoMG, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂSlavey Hotel: