ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2010

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Hotel aproape OK, restul cosmar

Am inceput sejurul excelent, prin faptul ca, desi am achitat 2 camere duble si aveam voucherele in mana, nu mai aveau camere libere. Dupa N telefoane in tara ne-au cazat a doua zi la Ahilea, prima noapte petrecand-o in hotel Diamant, care este situat excelent pt a te tine la curent cu melodiile care au trecere la terasele din Balcic.

Hotelul Ahilea este de 3 stele, curatel, dar lenjeria de pat ti-o schimba dupa 6 zile daca faci cerere in acest sens, masa e o pacaleala, am platit all inclusiv dar am primit meniu fix, la piscina programul incepe la ora 11 (pt all inclusive), dupa ora 18 te scoate din piscina, plaja nu exista, iar drumul intre hotel si mare e un cosmar, recomandat doar soacrelor cardiace.

Sfatul meu este al unui turist care a cutreierat toata europa este: nu veniti aici. Litoralul romanesc are locuri mai bune, la pret mai mic, Ahilea e o pacaleala, singura lor gaselnita e pretul mic.

Trimis de pop in 17.08.10 13:34:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Laguna Beach, Kaliakra, Gergana

VIZUALIZĂRI: 4292 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pop); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

linc73
[17.08.10 23:02:44]

@pop

Sincer,

si eu am cutreierat prin Europa, ... nu toata, recunosc... dar, la banii pe care i-ati dat... ce primiti pe litorarul romanesc, fata de acest hotel... ca sunt foarte curios? !

Aveati cumva conditii mai bune? Mancare mai buna?

Si apropo de locuri... stiti de ce nu prea sunt locuri in acest hotel (ca tot spuneti ca nu merita - e full) - deoarece am asistat chiar eu la o discutie intre niste romanasi (e plin de romani) smecheri de smecheri, asta sa nu zic altfel... cu sefa de la sala de mese, sa le puna o pila (pa spaga fireste) sa mai stea o noapte, ... s-au sa mai stea pana seara (varianta spusa de o receptionera moldoveanca pe nume Simionova, parca... super de treaba, mai ales ca stie romaneste)... asa ca... romanasul tot romanas este.

Cu parere de rau... dar eu cred ca in Romania, nu cred ca puteam sta cu banii astia si sa mananc multumitor (chiar suficient) la aceeasi bani. Nu mai zic de bautura.

Este adevarat ca avem locuri absolut superbe in tara... dar servirea si cazarea... lasa cu mult mai mult de dorit, va spune astea un tip... care este innebunit dupa hoteluri de 4*.

Fara suparare... peace!

popAUTOR REVIEW
[18.08.10 19:23:09]

merita incercat de ex Hotel Carmen din Eforie Nord. Platesti pret de camera dubla, primesti apartement cu 2 camere, meniu bun, cam saracacios, dar totul e la jumate pret fatza de Ahilea. Marea aproape, pt familii cu 2 copii e excelent. Daca vroiam piscina, stateam acasa, nu mergeam pana la Ahilea, aici m-au pacalit cei de la agentia de turism.

yoshy262
[22.08.10 18:24:23]

pop - Sa stii ca agentia de turism vrea sa vanda, nu e de vina hotelul sau agentia ca nu stii sa iti pregatesti o vacanta.

Ca sunt hoti iar hotelul e naspa... nu ti-a bagat nimeni mina in buzunar si ai ales singura.

Pe viitor foloseste google.ro, amfostacolo.ro sau tripadvisor.com si nu vei mai avea surprize de genul asta.

abmbuc*
[05.04.11 11:26:54]

intentionez sa plec la vara la hotel Ahilea si sunt curios de parcare, daca platesc acei 5 leva pe zi imi este masina pazita sau ma trezesc cu ea sparta/blocata? agentia spune vrute si nevrute si nu m-as prea lua dupa ei. daca m-ati putea ajuta cu un raspuns, doua as fi mai linistit. nu vreau sa-mi stric toate noptile din concediu uitandu-ma pe geam la masina sau gandindu-ma " oare mi-o sparge cineva"

[ spun asta dupa ce citisem un post cu un domn la care ii fusese sparta uncuietoarea intr-o asa zisa "parcare pazita" si auzind tot felul de alte zvonuri cum ca s-ar sparge/fura de prin masini]

multumesc anticipat pentru raspuns

yoshy262
[05.04.11 11:34:27]

abmbuc - Sa-mi scuzi tupeul, esti sado-masochist?

Tocmai au scris oamenii ca acest hotel e slab, curatenie din an in paste, mincare proasta si plaja inexistenta.

Ce motiv ai avea sa petreci un concediu in el?

Cumva din cauza ca are piscina?

linc73
[05.04.11 11:44:21]

Salut,

eu am platit parcarea care nu este pazita... ce sa mai. Parcheaza cine vrea, cum vrea si chiar e posibil sa gasesti vreo masina de BG care-ti blocheaza iesirea, depinde de noroc.

De spart, de ce sa mint... nu am auzit si nu am vazut pe nimeni plangand pe acolo cat am stat, asa ca... si sincer acum, de spart se poate sparge si aici, in tara si oriunde mergi pe afara.

Hoti sunt peste tot...

popAUTOR REVIEW
[09.04.11 22:12:17]

abmbuc - parcarea nu e pazita, dar poti patzi cu masina oriunde ceva, chiar si in fata blocului,

dar problema e ca serviciile sunt de 1,5 stele, mancarea este ok ca si cantitate, dar sunt 2-3 feluri maxim pe tot sejurul, e oribila, berea e cea mai proasta suc oribil de la dozator, vin penibil la flacon,

drumul spre mare e un fel de alpinism utilitar dar fara coarda, dar intelege NU EXISTA PLAJA!

E un drum de beton paralel cu marginea marii si peste tot e afisat ca inotul este INTERZIS!!!

Sunt doar 2 locuri unde sunt niste scari de metal pe care cobori direct in apa. COSMAR!!!

abmbuc*
[10.04.11 16:54:05]

au fost niste prieteni anul trecut si au fost destul de multumiti de hotel si toate facilitatile lui existente/inexistente raportate la pretul extraordinar de mic.

din pacate au fost cu autocarul si nu stiu nimic de parcare. in alt post cineva spunea ca parcarea ar avea o bariera si un paznic, ,,agentia spune ca parcarea e pazita ,,dar nu i-as prea crede, ,,legat de plaja, nu e asa mare problema

abmbuc*, linc73, pop, yoshy262
Alte impresii din această RUBRICĂAhilea Hotel: