ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.08.2010
ÎNSCRIS: 11.08.09
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 [ani]

Scurta trecere in revista

Intrucit nici un loc in care am mincat nu mi se pare demn si suficient de amplu de un review complet, voi face o scurta trecere in revista a locurilor in care am poposit.

Cazarma Sinaia:

Loc curatel, aglomerat, daca nu esti din cadrul MAPN, ai o regie de extra 15% fata de preturile din meniu.

Preturi mici, mincare acceptabila, insa mie m-a tras-o cu un peste care desi avea in meniu pret la portie, m-am trezit cu o nota mai mare cu 9 lei, pe motiv de "pestele a avut un gramaj mai mare"... mai mare decit ce??? ! in fine, am lasat-o balta

Restaurant-pizzerie Carpati (in centru, linga Winmarkt)

Bulz de exceptie!

Pizza buna, salau meuniere bun, servire ok, au si cofetarie acolo.

Restaurant Caraiman (hotel-restaurant Caraiman, in parc)

Arhitectura hotel deosebita, veche, locatie de 2* insa, nerenovata, wc-uri mizerabile. (le-am vazut DUPA ce am mincat)

Mincare buna, meniu variant, mincaruri multe gatite, servire ok, e loc si de mai bine.

Preturi bunicele la mincare, te darima la bauturi (7.5 lei un capucino, 6.5 un suc, 9 lei o bere)

Restaurant La Marmote

Situat in cartierul Cumpatu, extrem de linistit, fara nici o legatura cu agitatia din oras.

Simbata seara doar citeva mese ocupate.

Muzica ambientala exceptionala, servire prompta, mincare gustoasa, mi-a placut locatia.

Hotel-restaurant Piatra Arsa (chiar cel de la cabana Piatra Arsa)

Ciorba dementiala de rosii cu pui, mincare proaspata si gustoasa, preturi peste medie, apa si sucuri scumpe.

Platesti la bar si ospatarul iti aduce mincarea la masa.

Inca sunt multi sportivi acolo, cantonamente, cabana arata destul de trist.

La evaluare, voi face o medie a tuturor locatiilor.

Dintre toate, cel mai mult mi-a placut La Marmote

Trimis de Chloe in 16.08.10 10:45:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2039 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Sinaia?:

• pagină generată în 0.043738842010498 sec